میکروبلیدینگ چیست؟


میکروبلیدینگ چیست ؟

میکروبلیدینگ یعنی سایه و هاشور زدن ابروها با قلم و جوهر تتو که ظرافت های بی نظیری دارد و می تواند به سادگی فرم ابروها رو تغییر بدهد یا آنها را قرینه سازی کند و خلاصه باعث زیباتر شدن صورت و ابروها شود.

این کار توسط یک متخصص آموزش دیده انجام می شود. این فرد با استفاده از ابزار خاصی در جراح های خود، خطوط را به دقت ترسیم می کند، دراین روش از چندین سوزن کوچک با صدها ضربه کوچک برای افزودن رنگدانه دائمی به پوست استفاده می شود این سوزن ها با تیغه های استاندارد ابرو متفاوت است، زیرا هر چرخه ای بوسیله دست ایجاد می شود و یک خط نازک و طبیعی را می سازد که با موهای موجود در ابرو ترکیب می شود که بافتی ایجاد می کنند که به نظر می رسد فرد موهای ابرو طبیعی خود را دارد.

میکروبلیدینگ یک روش برای ایجاد آرایش دائمی بر روی ابروها است. بعد از میکروبلیدینگ باید انتظار داشتن ابروهایی ضخیم و پر را داشته باشید. نتایج حاصل از میکروبیلدینگ بسیار طبیعی و واقعی است، و ظریف تر به نظر می رسد. متخصصان میکروبلدینگ لزوما متخصصان تاتو نیستند و بالعکس، زیرا این تکنیک ها نیاز به آموزش های متفاوت دارند.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میکرو بلدینگ ابرو روشی است که با استفاده از قلمی که بلید به ون متصل شود انجام می گیرد .بلید یک ردیف از سوزن های چیده شده در کنار هم که ظاهری تیغ مانند دارد و به وسیله آن رنگ به داخل پوست به صورت خط های هاشور وارد می شود .مزیت این روش به دیگر روش های تاتو ایجاد خط ها و هاشور بسیار طبیعی و ظریف است. میکروبلدینگ ماندگاری کمتری نسبت به میکروپیگمنتیشن دارد زیرا کمی سطحی تر از میکروپیگمنتیشن کار می شود و البته همین امر باعث ظرافت بیشتر آن است و کاملا بدون درد می باشد.افرادی که به دنبال ظاهری آراسته و در عین حال طبیعی هستند این روش را می پسندند و انتخاب می کنند. ابزار مورد استفاده در این دو تکنیک متفاوت بوده به نحوی که در بلیدینگ از یک قلم دستی بدون موتور و در پیگمنتیشن از یک قلم ماشینی دارای انواع سوزن و یا کارتریج استفاده می نماییم.

در میکربلیدینگ خطوط هاشور به صورت سطحی و نازک ایجاد می شود به نحوی که ظاهر آن طبیعی تر از هاشور ایجاد شده توسط میکروپیگمنتیشن می باشد.

ماندگاری میکروپیگمنتیشن بیشتر از بلیدینگ می باشد.

زمان ترمیم میکروپیگمنتیشن معمولا هر شش تا هشت ماه یکبار بوده ودر میکروبلیدینگ به هر پنج تا شش ماه تقلیل می یابد.

مدل ابروها در میکروبلیدینگ چگونه طراحی و تعیین می شود؟

پس از بررسی موارد بالا و اطمینان از سلامت جسمانی فرد متقاضی نسبت به فرم چهره ، مدل ابروها را به وسیله یک مداد ابرو بر روی صورت فرد طراحی نموده وسپس با همکاری و مشورت فرد نسبت به ایجاد تغییرات در ظاهر شکل طراحی شده اقدام نمایید .بهترین فرم طراحی فرمیست که به فرم طبیعی ابروهای فرد نزدیک بوده و سبب ظاهری غیر متعارف در چهره فرد نمی گردد .پس از تثبیت مدل اکنون زمان آن فرا رسیده است تا در مورد رنگ باهم مشورت نمایید و بهترین رنگ را با توجه به فرم چهره ، رنگ و نوع پوست طبیعی او با همکاری متقاضی انتخاب نمایید .در این تکنیک با ایجاد کمترین دست کاری در ابروها، می توان زیباترین و طبیعی ترین تغییرات را در ابروها ایجاد نمود.

مزایای میکروبلیدینگ 

خطوط هاشور به صورت نامنظم و با طول های نامساوی در لابه لای موی ابرو ایجاد می شود بنابراین نمای ظاهری این تکنیک طبیعی تر از سایر تکنیک ها می باشد.

خراش های ایجاد شده در این تکنیک در سطح پوست بوده و به همین دلیل میزان خونریزی در این تکینک کمتر است.

مدت زمان انجام میکروبلیدینگ ابرو

طراحی ابرو با میکروبلیدینگ معمولا ۲ ساعت طول می‌کشد.

لوازم مورد استفاده در میکروبلیدینگ

** قلم تاچ به اضافه بلید مناسب برای طراحی قطر ابرو

** مواد بی حسی موضعی مانند پماد، اسپری، قطره

** کاور و کلاه مخصوص

** ماسک صورت

** پنبه های بهداشتی

** سرم شستشو

** تشتک رنگ

هر کدام از مواد و تجهیزات ذکر شده می بایست به طور جداگانه و به صورت یکبار مصرف برای هر فرد مورد استفاده قرار گیرد .

چه افرادی نبایند میکروبلدینگ انجام دهند

افرادی که باردار هستند، مستعد ابتلا به کلوئید هستند و یا پیوند عضو انجام داده اند نباید میکرو بلدینگ انجام دهند. اگر شما بیماری کبد خطرناکی دارید  یا یک بیماری ویروسی مثل هپاتیت دارید، باید قبل از انجام این روش حتما به تکنسین خود اطلاع بدید و این کا را با احتیاط انجام دهید.  

چگونه یک مکان مناسب و یک تکنسین مناسب پیدا کنیم

ابتدا باید بخوبی درمورد تکنسین خود تحقیق کنید. تکنسین باید مجوز داشته باشد و شما باید مجوز را مشاهده کنید اگر مجوز نداشتند درخواست مجوز کار یا بازرسی از اداره بهداشت را داشته باشید ابزار مورد استفاده برای روش میکروبلدینگ همیشه باید یکبار مصرف  باشد. اگر شما نگران روند دردناک میکروبلدینگ هستید باید بدانید که قبل از شروع میکروبلدینگ، یک کرم خفیف موضعی برای به حداقل رساندن ناراحتی شما استفاده می شود همچنین از بیهوشی موضغی استفاده می شود.

آنچه قبل از انجام میکروبلدینگ باید بدانید

قبل از انجام میکروبلدینگ بهتر است با یک متخصص پوست مشورت نمایید و خلاصه ای از سوابق پزشکی مانند ابتلا به بیماری ها ، مصرف هرگونه دارو و یا حساسیت های پوستی را به او اطلاع دهید تا وی پس از بررسی تمامی این موارد در تصمیم گیری در مورد انجام یا عدم انجام این تکینک شما را یاری کند .اگر در دوران بارداری و یا شیردهی به سر می برید و یا دچار بیماری های مربوط به نقص سیستم ایمنی در بدنتان هستید از انجام میکروبلدینگ جدا خودداری نمایید .همچنین برای انجام میکروبلدینگ به سالن های آرایشی معتبر و یا مراکز مجهز مراجعه کنید و حتما از مهارت و تخصص پیگمنتر و استریله بودن سوزن های ابزار میکروبلیدینگ اطمینان یابید تا از عوارض میکروبلیدینگ در امان باشید.

چگونگی روش اجرای میکروبیلدینگ روی پوست

رنگدانه‌ها با ابزار خاصی که دارای یک ردیف از چند سوزن است، داخل پوست قرار می‌گیرند. متخصص سوزن و نوع آن را با توجه به نوع پوست شما انتخاب خواهد کرد. رنگدانه‌ها درست در زیر اپیدرم و قسمت کم عمق درم قرار می‌گیرند و سایه‌هایی طبیعی ایجاد می‌کنند. از آنجایی که این رنگدانه‌ها درست در جهت رویش طبیعی موهای ابرو اعمال می‌شوند، نتیجه نهایی بسیار طبیعی خواهد بود. انجام میکروبلیدینگ برای ابروها حدود ۲ ساعت طول می‌کشد.

ماندگاری میکروبلیدینگ

میکروبیلدینگ به طور معمول برای ابرو استفاده می شود تا بتواند برای ابرو ظاهر سایه ای را ایجاد کند یا بهبود دهد یا تغییر شکل دهد. میکروبلدینگ رنگدانه را به قسمت فوقانی درم منتقل می کند به طوری که سریع تر از تکنیک های تاتو رنگدانه را عمیق تر به درم منتقل می کند. اثرات میکرو بلدینگ تا 12 تا 24 ماه بسته به نوع پوست، باقی می ماند و پس از آن رنگدانه ها از بین می روند.

نکاتی که قبل از انجام میکروبلیدینگ باید رعایت کنید

** حتما عکسی از مدل ابرو که دوست دارید، همراه خود داشته باشید. مهم است که رنگ موهای مدلی که انتخاب کرده‌اید به رنگ موهای شما نزدیک باشد.

** از خوردن آسپیرین، نیاسین، ویتامین E یا ایبوپروفن را ۲۴ ساعت قبل از انجام میکروبلیدینگ خوداری کنید

**  از نوشیدن قهوه، الکل و نوشیدنی‌های انرژی زا در روز انجام میکروبلیدینگ خودداری کنید.

** ۲ الی ۳ روز قبل از انجام میکروبلیدینگ از انجام وکس صورت خودداری کنید.

** از دو هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ از انجام لیزر موهای زائد یا لایه برداری شیمیایی پوستخودداری نمایید.

** قبل از انجام میکروبلیدینگ حتما دوش بگیرید و تمیز باشید، زیرا ممکن است چند روز اجازه حمام رفتن نداشته باشید.

** امگا ۳ (روغن ماهی) را ۱ هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ مصرف نکنید.

** از ۳ روز قبل از درمان، زیر نور شدید آفتاب قرار نگیرید.

بعد از میکروبلیدینگ به چه مواردی توجه داشته باشیم؟

** در ابتدا ممکن است رنگ ابرو خیلی تیره باشد که بعدها 30 تا 40 درصد از آن کاهش می‌یابد و محو می‌شود.

** در هفته اول ممکن است قرمزی و سوزش احساس شود که با وازلین می‌توان آن را کاهش داد. از پمادهای التیام بخش دیگری نیز می‌توان کمک گرفت.

** سعی کنید بعد از میکروبلیدینگ، فعالیت‌هایی که موجب افزایش تعریق می‌شوند انجام ندهید. ورزش‌هایی مانند شنا، سونا گرم، جکوزی را انجام ندهید.

** هر نوع لیزر و یا لایه برداری شیمیایی و استفاده از هر نوع کرم های حاوی رتین A یا اسید گلیکول بر روی صورت یا گردن.

** از قرار گرفتن در وسایل نقلیه روباز مانند دوچرخه، موتور سیکلت و خودروهای سرباز خودداری کنید.

** بهتر است تا چند روز ابروها را از شستن، خیس شدن با عرق صورت و هر رطوبت دیگری محافظت کنید.

به مدت ده روز از هیچگونه محصول آرایشی بهداشتی، شوینده صورت و کرم در محل میکروبلیدینگ استفاده ننمایید.

** ابرو میکروبلید شده را هرگز نخارانید و پوست خشک شده آن را نکنید و اجازه دهید به مرور زمان از بین بروند

** به مدت ده روز از خوابیدن بر روی صورت خود خودداری کنید.

** به مدت هفت روز غذاهای تند میل نکنید.

عوارض میکروبلیدینگ

در اولین جلسه  ممکن است  بدن شما جوهر تزریق شده به پوستان را  رد کند، بنابراین ممکن است 60-80٪  مراجعه کننده ها پوستشان  جوهر  تزریق شده را پس بزنند در طول هفته اول، برخی از بیماران ممکن است خارش و قرمزی را تجربه کنند که کاملا طبیعی است. در ابتدا قسمت برس کشیده شده کمی تیره تر به نظر می آید که 30 تا 40 درصد این رنگ محو خواهد شد. بهتر است بعد از پایان کاراز پمادی که متخصص شما معرفی می کند استفاده کنید. در بعضی افراد احتمال  عفونت پوستی به علت تحریک و یا واکنش آلرژیک که به رنگدانه های وارد شده به پوستشان وجود دارد. هر علامت از تخلیه زرد و یا قرمزی بیش از حد می تواند نشانه ای از آغاز عفونت باشد.

** با توجه به فشار دست و نیروی فیزیکی وارد شده به پوست کاربر دچار درد از ناحیه مچ شده و به همین دلیل فشار دست در ابتدا و انتها یکسان و یکنواخت نمی باشد.

** هاشور های ترسیم شده صرف نظر از روش کار، از موهای طبیعی ضخیم تر به نظر می رسند.

** به دلیل کشیده شدن تیغ بلیدینگ روی پوست همراه با فشار فیزیکی دست بافت دچار تخریب می گردد.

** کمترین ماندگاری رنگ

** خونریزی بیشتر

** هاشور نانو

** از طریق کارتریج های بسیار ظریف و منحصر به فرد به ضخامت ۰٫۲ میلیمتر و بوسیله دستگاه Med Revive قابل انجام خواهد بود.

** ماندگاری پایین رنگ در پوست

** خونریزی بیشتر به نسبت سایر روش ها

** با کشیده شدن تیغ بلیدینگ بر روی پوست به همراه با وارد شدن فشار فیزیکی دست بافت دچار تخریب می گردد.

** به علت دقت و ظرافت کار و فشار دست کاربر و مچ درد کاربر معمولا فشار دست در ابتدا و انتها یکسان و یکنواخت نمی باشد.

** امکان ترسیم خطوط خارج از حد مطلوب بدلیل مکانیکی بودن و عدم کنترل دست کاربر در حین کشیدن قلم های میکروبلیدینگ

** عدم استفاده از هرگونه نیروی الکتریکی، اتومیشن و صرفا فشار فیزیکی دست برای پاره کردن پوست به جهت قرار دادن رنگ در پوست

** یادگیری دشوار جهت حصول نتایج طبیعی و ماندگار

** هاشور های ترسیم شده صرف نظر از روش کار، از موهای طبیعی ضخیم تر به نظر می رسند.

در چه مواقعی نباید میکروبلدینگ انجام داد

** هنگامی که نوزاد شما با شیر شما تغذیه می‌شود، همچنین اگر قرار است برای شما داروی بیحسی استفاده شود، از انجام میکروبلیدینگ صرف نظر کنید.

** دیابت.

** بیماری‌های جدی نظیر سرطان، صرع، اختلالات خود ایمنی (در این موارد حتما با پزشک خود مشورت کنید.)

** در صورت استفاده از دارو حتما قبل از انجام میکروبلیدینگ با پزشک خود مشورت کنید.

** در صورت وجود علائم یا سوزش یا بیماری پوستی در ناحیه 

** اگر اخیرا از بوتاکس کرده‌اید حتما باید با پزشک خود مشورت کنید.

** اختلالات گردش خون (حتما با پزشک خود مشورت کنید.)

** هر نوع اختلالات خونی (حتما با پزشک خود مشورت کنید.)

** هنگام بارداری برای انجام میکروبلیدینگ مراجعه نکنید.

** هنگامی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنید.

** پس از لایه برداری شیمیایی (باید دو هفته صبر کنید.)

** بعد از اپیلاسیون (باید ۳ روز صبر کنید.)

** اگر شکسته‌گی در ناحیه ابرو دارید.

** اگر آفتاب سوختگی دارید.

مدت زمان انجام میکروبلدینگ

میکروبلیدینگ کار سخت و زمان‌بری نیست، اما از آنجایی که با صورت و زیبایی چهره فرد سر و کار دارد و حتما باید متناسب چهره و اجزای صورت او باشد، چیزی در حدود 2 ساعت زمان لازم دارد تا نتیجه خوبی از آن گرفت.

مدت زمان درمان میکروبلدینگ

در هفت روز اول، احتمالا پوست میکروبلید شده دچار خارش می شود که امری طبیعی است. با رعایت مراقبت‌های لازم علائم خارش و التهاب به سرعت بهبود می‌یابند. مدت زمان درمان محل زخم برای افراد مختلف با انواع مختلف پوست متفاوت بوده و بین ۱۴ تا ۳۰ روز متغیر است.

ترمیم میروبلدینگ

برای ترمیم باید ۳۰ تا ۶۰ روز صبر کنید تا محل زخم ترمیم پیدا کند و سپس اقدام به ترمیم کنید. ابروهای میکروبلید شده طی چند مرحله ترمیم خواهند شد. نشست رنگدانه‌ها و قرار گیری دقیق آن‌ها نیازمند زمان بوده و رنگدانه‌ها با مرور زمان حالت طبیعی پیدا خواهند کرد. اگر پس از انجام میکروبلیدینگ، متوجه خروج رنگدانه‌ها از ابروی خود شدید نگران نباشید. پس از ایجاد این حالت، روی ابرو ضد آفتاب با SPF 30 یا ۵۰ زده و در معرض آفتاب قرار نگیرید تا رنگ ابروهای شما از بین نرود.

میکروبلیدینگ چقدر درد دارد؟

به هر حال این روش و هر تاتوی دیگری با کمی درد همراه است که البته بستگی به سطح تحمل فرد نیز دارد و بعضی‌ها بیشتر احساس درد می‌کنند. اما به طور کلی، درد غیر قابل تحملی نیست و با مصرف پمادهای بی‌حس کننده می‌توان تا حد زیادی درد آن را کاهش داد.

سئو سایت پزشکی

هزینه میکروبلیدینگ ابرو

هزینه ی میکروبلدینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد، قیمت ها براساس موقعیت مکانی و تخصص هنرمند متفاوت است، هزینه ای  که برای انجام میکروبلدینگ نیاز است ،هزینه ای که برای نگهداری بعد از انجام آن، هزینه ای برای ترمیم آن باید متقبل می شوید. با توجه به نوع ابروها، ممکنه هزینه میکروبلدینگ و هاشور ابروها متفاوت باشد قیمت قلم میکروبلدینیگ هم با توجه به برند و جنس آن متفاوته که بر روی میکروبلدینگ ابرو تاثیر می گذارد. قیمت هاشور ابرو مویی با میکروبلیدینگ به مراتب بیشتر از هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن می باشد. هرکسی برای انجام خدمات میکروبلیدینگ قیمت های متفاوتی دارد.

نمونه کارهای میکروبلیدینگ ابرو شقایق منصوری

برخی از نمونه کار های میکروبلیدینگ ابرو تهران تاتو سنتر

Summary
User Rating
2 based on 4 votes
Service Type
میکروبلیدینگ
Description
میکروبلیدینگ چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Button