کاشت مژه


کاشت مژه در تهران

امروزه برای زیبا تر شدن مژه ها و بلند تر بنظر رسیدن مژه ها می توان از کاشت مژه استفاده کرد جنس مژه هایی که برای کاشت مژه استفاده می شود معمولا از مواد مصنوعی شامل سمور،ابریشم و موی انسان می باشد. در گذشته انجام کاشت مژه، به این شیوه بوده است که مژه ها را روی پلک فرد می چسباندند که ظاهری زیبا نداشت اما امروزه در روش جدید، مژه ها روی مژه ی خود فرد چسبیده می شود. نحوه کار این مژه ها به این شکل می باشد که هر یک دانه مژه روی مژه ی خود فرد چسبیده می شود، تعداد مژه های استفاده شده برای کاشت مژه به تعداد مژه های خود فرد بستگی دارد اگر تعداد مژه های فرد زیاد باشد ، مژه های بیشتری استفاده می شود ولی اگر تعداد مژه های فرد کم باشد به همان اندازه مژه برای آن اضافه می شود.

 

انواع کاشت مژه

به صورت کلی دو نوع کاشت مژه داریم

کاشت مژه موقت

در کاشت موقت به علت نوع روشی که انجام می دهند و نوع چسبی که استفاده می شود دوام کمتری دارد. مدت دوام کاشت موقت یک هفته می باشد.

کاشت مژه دائم

در دنیای کاشت مژه تنها 3 تکنیک برای کاشت مژه  می باشد :

** کاشت مژه کلاسیک

**کاشت مژه والیوم

**کاشت مژه تار به تار

کاشت مژه کلاسیک

در اکستیشن مژه کلاسیک از مژه های طبیعی استفاده می شود و به هر مژه ی طبیعی یک تار اکستیشن می شود. مراقبت شما در این نوع کاشت مژه بسیار اهمیت دارد مدت زمان ماندگاری اکستنشن مژه کلاسیک (٢ الی ٣ هفته) می باشد. اگر می خواهید مدت زمان بیشتری از کاشت استفاده کنید باید مژه ها را با شامپو بچه شستشو دهید.

کاشت مژه تار به تار

 برای در مان کم پشتی مژه ها بهتر است از روش اکستنشن مژه تار به تار استفاده کنید. که با استفاده از آن می توان به مژه هایی با ظاهر کاملا طبیعی دست پیدا کرد. در این روش برای افزایش تراکم مژه ها از مژه های مصنوعی استفاده می شود.این مژه ها توسط افراد ماهر در لا به لای مژه های فرد چسبانده می شود و به صورت کاملا حرفه ای کم پشتی را از بین می برد. روش اکستنشن مژه تار به تار یکی از اصلی ترین جایگزین های پیوند مژه به شمار می رود که در موارد زیادی منجر به نتایج قابل قبولی می شود.

اگر شما جایی این کلمات را شنیدید:

تکنیک تک انبر ، تکنیک دولاین ، کاشت مژه روسی ، کاشت مژه ترکیه ایی ، کاشت مژه کاشت روش ال ، کاشت مژه بوته ایی ، کاشت مژه ایتالیایی ، کاشت مژه خلیجی ، کاشت مژه اداری ، کاشت مژه نیمه ، همه موارد مربوط به تکنیک تار به تار می باشد.

کاشت مژه والیوم

کاشت مژه والیوم که یک روش اکستنشن چند بعدی می باشد که از ۲بعدی تا ۱۰ بعدی والیوم و ۱۲ بعدی را مگاوالیوم می نامیم که یک روش بسیار زیبا و پر طرفداری می باشد و باعث حجم دهی به مژگان فرد می شود در روش اکستنشن مژه والیوم  از تارهای بسیار نازک  استفاده می شود در این روش مژه رو بصورت دو یا سه یا چهار بعدی در می آورند و روی هر تار مژه فرد یک مژه چند بعدی قرار می گیرد . اگر کار اکستنشن مژه شما توسط فرد متخصص انجام شود و تمامی مراقبت ها توسط شخص شما به خوبی و تمام و کمال انجام شود هیچ آسیبی به مژه شما وارد نمی شود و مژگان شما در زمان مقرر (۳ الی ۵ هفته) نیاز به ترمیم پیدا میکند و در صورت رعایت نکردن مراقبت ها متخصص هیچ مسئولیتی نمی پذیرد.

چند نکته در مورد انواع مژه ها

**  دالی لش و کت آی و کیم نوعی استایل مژه هستند. ولی اکستنشن مژه والیوم و مگاولوم و کلاسیک نوعی اکستنشن مژه هستند.

** مژه های تار به تار دارای ضخامت 15، 20 و 25 هستند. از مژه 25 استفاده نمی شود. مژه 25 برای مژه های ضخیم استفاده می گردد.

** مژه های ولوم دارای ضخامت 10 و 5 صدم و 7 صدم هستند و سبکترند و بهتر از مژه های تار به تار هستند. مژه ولوم آسیبی به مژه طبیعی نمی زند. چرخش ندارد و همراه با مژه طبیعی بلند شده و بالا می آید. مژه ولوم بر روی مژه ها بصورت تار تار، قرار می گیرد.

** مژه هایی که استفاده می شود سرشان ضخیم است و گره دارند همچنین  سنگین هستند و با چسب چسبانده می شوند و روی چندین مژه قرار می گیرند

**ضخامت  مژه کیم بین مژه های بلند و مژه های اصلی حداقل باید 7 صدم و یا 10 و یا 15 باشد، مژه ها بصورت کوتاه و بلند قرار دارند. برای این نوع مژه ها باید 2 سایز اختلاف بین مژه های بلند و مژه های اصلی باشد.

** مژه های فن بصورت 2 بعدی و 3 بعدی ساخته میشوند. برای گذاشتن مژه فن، ابتدا آن را می سازیم. پد ژله ای را در زیر چشم قرار داده و مژه های پایین را پوشش می دهیم.از مژه های فن یک تار جدا می کنیم. مژه های طبیعی را از هم جدا  می کنیم و مژه فن را پس از چسب زدن با فاصله به مژه طبیعی می چسبانیم.

کاشت مژه ابریشمی 

در کاشت مژه ابریشمی از مژه هایی استفاده می شود که جنسشان از ابریشم است اندازه ی مژه هایی که در این روش استفاده می شود بین  ۶ تا ۱۷ میلی متر می باشد اندازه ی دقیق مژه ها به ظاهر چشم ها و محل قرار گیری مژه ها بستگی دارد. مژه هایی که بر روی پلک ها قرار می گیرند با استفاده از چسب ها محکم می شود و به راحتی از سطح پلک ها جدا نمی شوند اما با توجه به مدت زمانی که فرد قصد دارد مژه ها باقی بمانند می توان از چسب های گوناگون با ماندگاری مختلف بهره گرفت.کاشت مژه ابریشمی برای افرادی به کار گرفته می شود که به علل مختلف مژه هایشان را از دست داده باشند و یا به صورت ژنتیکی مژه های کم پشتی را داشته باشند. حتی افرادی که به دلیل بیماری های مختلف مانند آلوپسی و یا شیمی درمانی دچار ریزش مو شده اند می تواند از این روش استفاده کنند و به مژه هایی با ظاهری کاملا طبیعی دست پیدا کنند.به علت اینکه در کاشت مژه ابریشمی از هیچ نوع جراحی استفاده نمی شود قطعا نمی توان عارضه ی خاصی را از آن انتظار داشت. اما برخی از افراد ممکن است به دلیل حساسیت به چسب ها دچار مشکلاتی شوند. علاوه بر این در برخی موارد مخصوصا در مواردی که چشم های فرد مستعد خشکی است ممکن است شاهد خشکی چشم ها باشیم.

نکاتی در مورد کاشت مژه و نحوه ی نگهداری از آن

** سه روز قبل و سه روز اول عادت ماهیانه به هیچ وجه کار کاشت انجام نشود و برای ترمیم جوری برنامه ریزی شود که شامل این ۶ روز نباشد.

** قرص های هورمونی مصرف نشود و در صورت مصرف با متخصص مژه خود در میان بگذارید.

** در صورت شیر دادن بچه نیز با متخصص مژه خود در میان بگذارید.

** مژه ها نباید در معرض مستقیم آب داغ قرار بگیرد ، هنگام استحمام از عینک استفاده شود و در غیر اینصورت سر خود را پایین گرفته تا آب داغ مستقیم روی مژه نریزد.

** هنگام صب و شب مژه های خود را با آب ولرم شستشو دهید این روش را روزی ۱ الی ۲ بار انجام داده علت این کار این است که گرد و غبار و چربی هایی که در طول روز روی مژه قرار گرفته است تمیز شود.

** پس از هر بار خیس شدنف مژه با دستمال کاغذی یا با سشوار البته با باد خنک آن خشک نمایید، مراقب باشید سشوار را از فاصله ی دور به مژه خود  بگیرید

** بعد از انجام کاشت مژه نمی توانید از رمیل استفاده کنید اما اگر دیدید نیاز به رمیل دارید می توانید از رمیل مخصوص اکستنشن مژه  استفاده کنید

**      از خط چشم از مداد آرایشی چرب و خط چشم های مایع ضد آب به هیچ وجه استفاده نکنید چون به مژه می چسبد و باعث آسیب به مژه می شود.

** برای پاک کردن آرایش چشم از ۲ فاز های آرایش پاک کن چشم به هیچ وجه استفاده نشود چون چرب می باشد و از صابون نیز برای شست و شو استفاده نشود. آرایش چشم فقط با دستمال مرطوب تمیز شود.

** چشم ها را نمالید و هنگام خواب روی صورت نخوابید.

** در صورت رفتن به استخر حتما از عینک شنا استفاده شود.

مراقبتهای بعد از کاشت مژه

❌ بعد از انجام  کاشت مژه باید مواردی را با دقت انجام داد که در زیر به بیان آنها می پردازیم.

❌ مراقب باشید چشمان خود را نمالید یا آن ها را به شدت نخارانید.

❌ بعد از کاشت مژه  بهتر است وارد سونای بخار نشوید

❌ در زمان حمام باید مراقب باشید فشار آب به صورت مستقیم به چشم ها نخورد

❌ فردی که کاشت مژه در سالن های زیبایی انجام داده، بهتر است برای شست وشوی چشم ها مراقب باشد، برای شست وشو بهتر است خیلی آرام چشم ها را شست و با یک دستمال مرطوب به آرامی چشم ها را پاک کرد البته باید مراقب بود تا از دستمال های چرب برای این کار استفاده نکنیم به این خاطر که چربی ها باعث زودتر افتادن مژه ها می شود.

❌ بعد از کاشت مژه از هیچ پمادی استفاده نکنید زمانی که مژه ها چرب می شود باعث افتادن آن ها می شود.

❌هنگام خواب روی شکم نخوابید انجام این موارد شاید ابتدا کمی سخت باشد اما با گذشت زمان عادت می کنید و دیگر برای تان سخت نخواهد.

 

مژه های یکبار مصرف

اگر فقط برای یک شب می خواهید از مژه ی مصنوعی استفاده کنید بهتر است از مژه های مصنوعی یک سره استفاده کنید روش استفاده آن به این شیوه است که چسب را به مژه مصنوعی زده و به آرامی، با استفاده از یک موچین آن را بالای پلک خود بچسبانید. طریقه ی جدا سازی این نوع مژه ها به این شکل می باشد که باید بعد از یک بار استفاده با آب ولرم آن را شستشو دهید و به آرامی از پلک خود جدا کنید. بیشتر از یک بار هم نمی توانید از این مژه ها استفاده کنید چون باعث الوده شدن چشمان شما می شود. 

 

ماندگاری  کاشت مژه

ماندگاری مژه مصنوعی بین دو تا چهار هفته می باشد البته اگر به شدت از آن مراقبت کنید تا شش هفته هم ماندگاری دارد

تفاوت اکستنشن و مژه ی مصنوعی 

 اکسنتشن مژه خیلی طبیعی تر بنظر می رسد زیرا  در لا به لای مژه های فرد قرار می گیرد و به سختی می توان آن را از مژه ی طبیعی تشخیص داد در ضمن این موضوع را هم بخاطر داشته باشید که ماندگاری بالا تری نیز دارد.

تفاوت اکستنشن صحیح و غلط

روش اشتباه اکستنشن تار به تار مژه که در بین مردم و مژه کاران غیر حرفه ای جا افتاده است اکستنشن تار به تار به این معنا نمی باشد که مژه هایی که کار می شود تار به تار باشد و خیلی معمولی بین مژه ها قرار بگیرد بلکه به این معناست که روی هر تاری از مژگان مشتری یک مژه قرار می گیرد و پایان کار تمامی تار های مژه از هم مجزا باشند و هیچ تاری به تار دیگر نچسبده باشد. اگر به سراغ یک آدم غیره حرفه ای برای انجام این کار بروید  نتیجه ی کار شما بسیار نامطلوب می شود به این شکل  که مژه اکستنشن روی چند تار از مژه های شما می چسبد و در نتیجه مژه ها اصلا انعطاف پذیر و قابل برس کشیدن نمی باشند و هنگام افتادن چند تار مژه شما را با خود میکند و تا زمانی که به ترمیم برسد بسیار نامرتب می شود، امکان دارد یک قسمت از مژه شما به ناگهان افتاده و خالی بنظر برسد در صورتی که اکستنشنی صحیح می باشد که هر تار اکستنشن روی یک تار از مژه های شما قرار گرفته باشد و کاملا سبک و قابل برس کشیدن و مرتب کردن باشد و به هیچ وجه آسیب به مژه های شما نزند و هنگام ترمیم فقط کم پشت شده و حالت زیبایی خود را از دست نمی دهد و باید مجدد پر شود. 

سوالات متداول

کاشت مژه برای چه کسانی مناسب نیست ؟

کاشت مژه برای کسانی که دارای مژه های بلند و پر هستند توصیه نمی شود. اما اگر می خواهید همیشه مژه های خوش فرم داشته باشید بهتر است کاشت مژه انجام دهید. انجام  کاشت مژه به منظور زیبایی مژه ها و جذاب کردن چهره با کاشت مژه بصورت عمل جراحی بسیار متفاوت است.از آن برای  افرادی که دچار آسیب دیدگی یا سوختگی شده اند استفاده می شود کاشت مژه که برای زیبایی انجام می شود اگر فرد حساسیتی نسبت به چسب نداشته باشد مشکلی پیش نمی آید ولی در جراحی مژه ممکن است لبه های مژه به علت داشتن بافت حساس دچار عفونت شود و در صورت وجود این احتمال، این جراحی انجام نمی شود

آیا چسب مورد استفاده برای کاشت مژه مضر است؟

ممکن است افرادی به چسب های مخصوص کاشت مژه حساسیت داشته باشند. اگر فردی حساسیت داشته باشد ممکن است دچارعفونت لایه نازک بالای چشم شود و این خطری است که می تواند فرد را تهدید کند. این نوع عفونت بینایی افراد را تهدید نمی کند اما ممکن است برای مدتی تا از بین رفتن عفونت فرد دچار تاری دید شود. چندین نوع چسب در بازار موجود است که از لحاظ زمان خشک شدن با هم تفاوت دارند.

اگر هنگام کاشت چسب درون چشم بریزد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

زمانی که کاشت مژه، انجام می شود باید چشمان فرد بسته باشد تا مواد به داخل چشم نریزد. چسبی که برای کاشت مژه استفاده می شود  دارای مواد شیمیایی است که احتمال ایجاد حساسیت به این مواد وجود دارد، همچنین اگر تاریخ انقضای این مواد گذشته باشد ایجاد حساسیت می کند ولی باعث ایجاد عفونت برای چشم نمی شود، اگر یک متخصص حرفه ای برای کاشت مژه انتخاب کنید هیچ مشکلی برای شما پیش نمی آید. 

راهکاری برای تشخیص حساسیت چیست ؟

برای جلوگیری از بروز حساسیت بهتر است قبل از انجام کاشت مژه ، دو عدد مژه بکارید و امتحان کنید که آیا حساسیت دارید یا نه، در صورتی که  حساسیتی وجود نداشت می توانید ادامه ی کاشت را انجام دهید توجه داشته باشید که اگر بعد از انجام کاشت فرد احساس ناراحتی روی چشم داشته باشد و یا فشاری روی چشم هایش احساس کند، بهتر است برای مدتی کاشت را انجام ندهد.

با کاشت، مژه های طبیعی می ریزند؟

اگر کاشت مژه را فردی متخصص و حرفه ای انجام دهد به هیچ عنوان مژه های طبیعی کنده نمی شوند به طور کلی کاشت مژه عوارضی به همراه ندارد و باعث ریزش مژه ی طبیعی نمی شود مژه های طبیعی هر ۴ تا ۵ ماه به صورت دانه ای می ریزند و دوباره رشد می کنند.

پس ازکاشت باز هم به ریمل احتیاج است؟

کسانی که کاشت مژه انجام داده اند نیازی به ریمل یا فر کردن مژه های خود ندارند مراقب باشید که مژه های کاشته شده را خودتان برندارید چون ممکن است همراه با مژه ی مصنوعی مژه ی خورا هم بردارید .

آیا به راحتی می توان مژه ها را برداشت ؟

هر نوع چسبی که برای کاشت مژه استفاده می شود محلول پاک کننده ی مخصوصی دارد که باید از آن استفاده کرد. اگر می خواهید بعد از انجام کاشت مژه ی خود را بردارید حتمت با متخصص خود مشورت کنید و از آن بخواهید که برای شما این کار را انجام دهند روش پاک  کردن مژه ها به این صورت می باشد که ابتدا به وسیله پاک کننده مخصوص، مژه ها را برمی دارند بعد  به وسیله گوش پاک کن پاک کننده را به مژه ها زده و به آرامی ماساژ می دهند زمانی که چسب حل شده  مژه ها به آسانی برداشته می شوند.

وسایل کاشت مژه

چسب M3 Transpore

چسب طراحی ضد آلرژی دارد، برای کسانی که حساس هستند، مناسب است.چون جنسش از در  لاتکس است.

 بادبزن

وسیله ای است برای خشک کردن چسب که با کمک بادبرن کار برای متخصص کاشت مژه سریع تر پیش می رود.

 فرچه زاویه دار

 فرچه  زاویه دار برای شانه کردن مژه ها  استفاده می شود این فرچه 5/17 سانتیمتر طول دارد و در عرض 7/0 سانتیمتری موجود است.

 فرچه دوکاره

از فرچه دوکاره برای  صاف کردن مژه ها استفاده می شود.

 فرکُن حرارتی مژه

 برای داشتن مژه های فراز فرمژه حرارتی استفاده  می شود تا مژه ها به شکل طبیعی فر شوند این فرمژه همراه با ریمل نیز قابل استفاده است.

سنگ یشم

 محل چسبیدن چسب را بدون این که به سطح مژه ها بچسبد، به وسیله ی سنگ یشم خنک کرده با این روش پروسه خشک شدن چسب آهسته تر پیش می رود.

 وسیله بلند کننده مژه

با این ابزار می توان در صورت لزوم مژه ها را بلند کرده و از دو سر آن استفاده کرد.

 پد تمیز کننده مژه

 آلودگی ها، چربی ها و آرایش به جا مانده بر روی چشم  را می توان بوسیله ی پد تمیز کننده مژه پاک کرد.

 سر ریمل

می توان از سر برس مانند ریمل برای مرتب کردن مژه استفاده کرد.

فرچه های ریز

اندازه این فرچه ها به صورت 5/1 میلی متری، 2 میلی متری و 5/2 میلی متری است که برای زدن محلول ها، پرایمر، ریمل و ژل پاک کننده از روی مژه ها به کار می روند.

 پد پاک کننده سنگ یشم

این پد ضدعفونی کننده باید بین مشتری ها و برای پاک کردن سنگ یشم به کار رود.

 پد چشم بدون لینت

این پدهای چشم، برای کسانی که چشم ها و مژه های حساسی دارند، توصیه می شوند و علاوه بر آبرسانی به پوست زیر چشم هرگونه التهاب را از بین می برند.

 دسته های ریمل مینی

 برای جدا کردن مژه ها از دسته ها سر بسیار نازک و سفید رنگ ریملی استفاده می شود که جنس نرمی دارد. 

 موچین مخصوص مژه

برای کاشت مژه از موچین استفاده می شود سر موچین برای انجام این کار باید باریک و ظریف باشد.

بهترین چسب کاشت مژه

مژه کارهای آماتور ممکن است که اطلاعات زیادی راجع به چسب دائمی برای اکستنشن مژه نداشته باشند.ترکیب چسبی  که مورد استفاده قرار می گیرد باید از نظر بهداشتی تایید شده باشد و ایجاد حساسیت نکند اما متاسفانه سالن های آرایشی معتبر بیشتر از اینکه نگران استفاده از چسب در نصب اکستنشن ها باشند از این موضوع خوشحال هستند که این موضوع طرفداران زیادی پیدا کرده است .

مارک های چسب مژه موجود در بازار :

**  چسب قوی اکستنشن مژه بلینک اولترااولتراپلاس باندینگ   BLINK ULTRA PLUS BONDING

**  چسب مژه بدون لاتکس رِوِلِیشِن سیگنِچِر Revelation Signature

**  چسب اکستنشن مژه نیکی لَش باداس Nikkilash BaDass

**  چسب مژه مصنوعی ماروِل Marve

عوارض کاشت مژه

اگر تعداد دفعات زیادی کاشت مژه انجام دهید احتمال کنده شدن مژه های طبیعی از ریشه وجود دارد و دیگر مژه ی طبیعی شما رشد نخواهد کرد. همچنین عوارض دیگری هم دارد که در زیر به آن اشاره شده است.

** احتمال بروز حساسیت نسبت به چسب مژه

** ریزش مژه‌های طبیعی و کم‌پشت شدن آن‌ها

** احتمال زیاد ابتلا به گل مژه

** احتمال ایجاد عفونت چشمی

بالابر برقی

قیمت کاشت مژه

 هزینه های کاشت مژه شامل: تعداد مژه های استفاده شده برای هر فردمتفاوت است هر چه تعداد مژه های استفاده شده بیشتر باشد هزینه بیشتر می شود، همچنین هزینه ی ترمیم مژه، که دو الی سه هفته یک بار باید ترمیم انجام شود. اگر از مژه های یک بار مصرف استفاده می کنید هزینه ی آن بسیار پایین است اما دوام کمی دارد.

 

هزینه کاشت مژه دائم چقدر است

 هزینه ای که برای کاشت مژه باید پرداخت شود به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد این هزینه ها در هر مرکز زیبایی یا کلینیکی متفاوت است، این هزینه ها بسته به مهارت و تخصصتکنیسین یا پزشک متفاوت می باشد،  با این حال هزینه کاشت مژه با توجه به حق الزحمه تکنیسین متخصص، تعداد فولیکول های استفاده شده و موقعیت جغرافیایی مرکز کاشت مژه ، متفاوت خواهد بود و هزینه ی آن نیز تحت پوشش بیمه نیز قرار ندارد.

Summary
User Rating
4 based on 4 votes
Service Type
کاشت مژه
Description
کاشت مژه

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Button