پیگمنت های پوستی و میزان ماندگاری تاتو ابرو


پیگمنت های پوستی و میزان ماندگاری تاتو ابرو

ماندگاری تاتو ابرو امری مهم برای استفاده کنندگان از این روش به حساب می آید. شناخت و تشخیص نوع پوست هر شخص کمک زیادی به مراقبت از پوست می کند . چون بر اساس نوع پوست ، باید ضدآفتاب ، شوینده ، کرم های شب و روز ، مواد آرایشی انتخاب شود. و همچنین شناخت و تشخیص نوع پوست هر شخص کمک زیادی به پیگمنتر جهت تعیین ترکیب رنگ مورد استفاده جهت کار میکروپیگمنتیشن و یا میکروبلیدینگ می کند . چون بر اساس نوع پوست و پیگمنت هایی که در پوست افراد می توانند غالب باشند استفاده از رنگ هایی خاص در هنگام ترکیب رنگ و همچنین برند های خاص  می بایست توسط پیگمنتر ملاحظه گردد .عدم دانش و تجربه در این زمینه ،اعم از شناخت پوست و ترکیب رنگ و همچنین برند مورد استفاده ، در نهایت منجر به تغییر رنگ پس از چند هفته ( تیره شدن ویا بنفش شدن تاتو) می شود که چندان مطلوب نمی باشد .به عنوان مثال رنگ های برند فیبروز که شهرت جهانی دارد و در اصالت آن شکی نیست چندان در مورد مردم ایران نتیجه مطلوبی در پی نخواهد داشت البته این نظریه در مورد همه قطعی نبوده بلکه غالبا اتفاق می افتد. شرایط آب وهوایی  ، منطقه جغرافیایی و مسایل ژنتیکی در این مهم بسیار تاثیر گذار هستند .

ماندگاری تاتو ابرو

انواع پوست

چهار نوع پوست داریم

پوست خشک : از علائم مشخصه این نوع دارای رنگ مات ، کدر ، خاکستری و هیچ برقی ندارد . ترک و شیار دارد . دارای چین و چروک بیشتر ، سن افراد بیشتر به نظر می رسد . منافذ پوست باز نیست . احتمال قرمزی و التهاب دارد  زبر و خشن است .خشکی و تناژ زرد رنگ پوست معمولا با افزایش سن حاصل می شود.

پوست چرب : دارای منافذ باز ، ترک و شیار ندارد. معمولا ضخیم تر از بقیه انواع پوست است چین وچروک کمتری دارد سن ظاهری کمتر یا برابر سن واقعی است براق ، نرم و چرمی به نظر می آید پوست چرب یکی از انواع مشکل ساز می باشد که همیشه ظاهری براق داشته و مستعد جوش زدن و آسیب دیدن است هر چند که این نوع پوست در برابر خشکی حاصل از افزایش سن مقاوم تر است. لازم به ذکر است پوست های چرب اغلب در رنگ پذیری مشکل ساز بوده وبه دفعات ترمیم بیشتری نیاز دارند.

پوست نرمال : نه خشک است و نه چرب و در حقیقت حد فاصل کم شدن چربی و خشک نبودن پوست را گویند رنگ پوست شفاف و منافذ طبیعی است  التهاب و پوسته ریزی ، ترک و شیار و آکنه ندارد. این نوع پوست بهترین رنگ پذیری را دارد.

پوست مختلط : در ناحیه پیشانی ، بینی و چانه پوست چرب ، در ناحیه گونه ها پوست خشک است . اکثر افراد دارای این نوع پوست می باشند. ( در این گروه موقع استفاده از ضد آفتاب ، نوع فاقد چربی را انتخاب کنند اما حتما در ناحیه گونه ها قبل از ضد آفتاب باید از مرطوب کننده استفاده کرد ) پوست همواره در حال تغییراست و گاهی یک پوست چرب ممکن است در اثر تغییرات محیطی و یا افزایش سن و …. به پوست خشک تبدیل شود و یا برعکس

ماندگاری تاتو و هاشور ابرو در پوست نرمال

سطح پوست نرمال رطوبت کافی دارد و از لطافت کافی برخوردار است این نوع پوست دارای رنگ پذیری بالایی است و هاشور ابرو و انواع تاتو بر روی این پوست دارای مانگاری بالایی هستند .(پوست نرمال بهترین نوع پوست برای انجام تاتو و هاشور می باشد)

ماندگاری تاتو ابرو

ماندگاری تاتو ابرو در پوست خشک

پوست خشک به دلیل کم شدن ترشحات غدد چربی و از دست دادن آب سطح پوست به وجود می آید پوست حالت پوسته پوسته شده و حالت کشیدگی دارد در این نوع پوست ، تاتو و هاشور به خوبی رنگ نمی گیرد و برای اینکه بتوان ماندگاری هاشور ابرو و تاتو رو بالا برد بهتر است از رنگ های تیره استفاده شود احتمال قرمزی و التهاب بعد از انجام هاشور ابرو و تاتو در این نوع پوست بیشتر است بنابراین باید مراقبت های بعد از هاشور و تاتو با دقت بیشتری انجام شود.

 

ماندگاری تاتو ابرو در پوست چرب

غدد چربی در این نوع پوست بیشتر از حالت طبیعی ترشح می شود کسانی که داری پوست چرب هستند معمولا پوستشان چرب ، براق و دارای منافذ باز پوستی است ماندگاری هاشور ابرو و تاتو در این نوع پوست بسیار کم است و رنگ هاشور ابرو و تاتو در افرادی که این نوع پوست را دارند خیلی زودتر از بقیه انواع پوست پاک می شود.

ماندگاری تاتو ابرو

ماندگاری تاتو ابرو در پوست مختلط

این پوست ، مخلوطی از هر دو پوست چرب و خشک یا چرب و نرمال  می باشد. در اغلب موارد  پیشانی، بینی و چانه چرب و گونه ها و شقیقه ها و اطراف چشم ها نرمال یا خشک هستند. در قسمت مشخص شده بر روی تصویر، پوست صورت معمولا چرب و در بقیه نقاط پوست خشک یا نرمال می باشد ماندگاری هاشور ابرو و تاتو در این نوع پوست بسیار کم است و رنگ هاشور ابرو و تاتو در افرادی که این نوع پوست را دارند خیلی زودتر از بقیه انواع پوست پاک می شود.

خدمات مالی

ماندگاری تاتو ابرو در پوست های حساس

پوست های حساس ، پوست هایی هستند که به مواد مختلف آلرژی دارند و نسبت به نور آفتاب حساسیت نشان می دهند معمولا رنگ این نوع پوست ها روشن و قرمز می باشد و دارای منافذ بسیار ریزی هستند .انجام هاشور ابرو و تاتو رو به کسانی که دارای پوست های حساس هستند توصیه نمی کنیم.

 

ماندگاری تاتو ابرو

بسیاری از افرادی که هاشور ابرو همیشه برایشان این سوال وجود دارد که تاتو ایمن چند سال دوام  دارد؟

هیچ وقت نمی توان زمان دقیقی برای دوام تاتو یا به طور خاص هاشور ابرو گفت و تاریخ انقضا دقیق اعلام کرد.بر اساس تجربه نشان داده شده ماندگاری تاتو یا هاشور ابرو بین یک تا نهایت پنج سال است.عمق کاشت رنگ،نور آفتاب،شرایط فیزیکی بدن و….تماما بر ماندگاری تاتو نقش مهمی ایفا می کند اما اصولا هر چه رنگ تیره تر باشد ماندگاری بیشتری خواهد داشت ولی امکان این هست که استفاده از رنگ تیره ظاهر طبیعی فرد را از بین ببرد. همچنین رنگ های بهداشتی  که فاقد سرب هستند و یا کم سرب می باشند ماندگاری کمی به خاطر اصول بهداشتی رعایت شده در آن دارند پس آرایشگر باید از چندین بار عمل میکروپیگمنتیشن جهت ماندگاری رنگ استفاده نماید. مثلا پس از انجام هاشور ابرو پیگمنتر باید بعد ازدو  تا شش هفته کار ترمیم هاشور ابرو را انجام دهد تا دوام و ماندگاری رنگ تاتو را بالا ببرد.

ماندگاری تاتو ابرو

هر منطقه صورت چند جلسه میکروپیگمنتیشن نیاز دارد؟

حداقل زمان بین دو جلسه میکروپیگمنتیشن یا تاتو ایمن 14 روز و حداکثر 30 روز می باشد.با توجه به اینکه پوست افراد دارای تنوع زیاد می باشد امکان تکرار جلسات  تاتو در هر شخص متفاوت است.دفعات ترمیم در هاشور ابرو و هاشور خط چشم و هاشور خط مژه کمتر از هاشور خط لب یا رژلب است به خاطر نازک بودن بافت مخاطی لب تعداد دفعات ترمیم در تاتو لب بیشتر است.

ماندگاری تاتو ابرو

چقدر زمان می برد تا رنگ هاشور ابرو به رنگ مورد نظر نزدیک شود؟

پس از پیگمنتیشن بسیاری از افراد از تیره شدن رنگ  هاشور ابرو یا هاشور چشم  و چند روز بعد به خاطر بی رنگ شدن منطقه تاتو خود ناراحت می شوند.درست بعد از میکروپیگمنتیشن یک دوره اکسیده شدن در رنگ اتفاق می افتد یک سری رنگ دانه های محافظ و آب میان بافتی بعد از اتمام کار روی سطح پوست به وجود می آید که کار آن ها حفاظت از پوست خراش دیده است در این زمان رنگ دانه ها در غلیظ ترین حالت خود دیده خواهد شد بعد از اینکه زخم بهبود پیدا کرد ،حدود روز هفتم و زخم ها به حالت پوسته های خشک شده پدیدار می شوند و باعث کم رنگی محل شده که طی 7 روز ریزش پوسته صورت می گیرد و از روز چهاردهم به بعد رنگ اصلی روی سطح پوست پدیدار می شود.

ماندگاری تاتو ابرو

 مرحله اکسیده شدن رنگ تاتو  ایمن

روز اول تا هفتم :     

رنگ تاتو بسیار پررنگ است

روز هفتم تا چهاردهم :

رنگ تاتو کم رنگ می شود

روز چهاردهم تا سی ام :

رنگ تاتو به رنگ طبیعی می رسد

ماندگاری تاتو ابرو

Summary
User Rating
3 based on 2 votes
Service Type
تاتو ابرو
Description
پیگمنت های پوستی و میزان ماندگاری تاتو ابرو

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Button