نکات مهم مراقبت بعد از تاتو بدن


نکات مهم مراقبت بعد از تاتو بدن

 در این زمینه، نکته‌های ابتدایی وجود دارد که هر تاتو کاری ‌آنها را از طریق یک بروشور یا جزوه و یا هر چیز دیگری، به مشتری خود ابلاغ می‌کند و بعضی‌ها هم فقط به همان گفتن بسنده می‌مسلما هر کسی که کار تاتو بدن را انجام می دهد نیاز به مراقبت بعد از تاتو بدن دارد تا مدتی از پوست تاتو شده خود، مراقبت کند تا نتیجه دلخواه را بدست آورد.کنند. مثلا هر کسی می‌داند که بعد از انجام تاتو باید تا یکی، دو ساعت بانداژها را روی قسمت تاتو شده،‌ نگه دارد و بعد از آن، پوست تاتو شده را به آرامی با آب سرد یا آب ولرم شستشو دهد و برای این کار از یک صابون آنتی‌باکتریال ملایم نیز استفاده کند.

فرد تاتو کار حتما به مشتری خود توصیه می‌کند که با آرامش پوست خود را بعد از شست‌وشو خشک کند و اصلا سعی نکند که حوله را روی سطح پوستش بکشد و حرکت دهد. بعد از این مرحله، پوست تاتو شده باید توسط لایه‌ای از پماد ضدعفونی‌ کننده پوشانده شود.

البته مقدار پماد باید در حدی باشد که توسط پوست جذب شود و پوست چرب بماند اما پماد زیادی هم، می‌تواند باعث خارج شدن رنگ از تاتو شود و تمام زحمات شما و تاتو کار به باد فنا برود! بهتر است از پمادی مثل D و A استفاده کنید، چون پمادهای آنتی‌بیوتیک‌دار، باعث حساسیت در پوست می‌شوند.

 

نکات بهداشتی که پس از اتمام تاتو بدن باید توسط مشتری رعایت شوند :

** بانداژ محل تاتو را تا ۶ ساعت به هیچ عنوان برداشته نشود و تا 3 روز بعد از استحمام خودداری شود.

** بعد از ۶ ساعت بانداژ را باز کرده و با سرم شستشو بدون املاح و با پد بهداشتی خیلی آرام بدون فشار دادن یا کشیدن روی پوست فقط خون آبه را از سطح پوست برداشته پماد به آرامی پاک کرده و محل تاتو را خشک کرده و یک مکث نیم ساعته بدون زدن هیچ چیزی به پوست داده شود.

** بعد از نیم ساعت محل تاتو را به آرامی پماد، ویتامین A چشمی زده.

** به مدت ۵ روز ، روزی ۴تا۶ بار دستها را با صابون کاملا شسته شود.

** اگر محل تاتو در معرض مستقیم تماس با آلودگی هست مانند ساعد، مچ دست ها، روی پا، محل تاتو را از روز سوم به بعد با صابون ضد باکتری و آب گرم به آرامی روزی یک بار خیلی سطحی شستشو داده و با پماد ویتامین Aچشمی به روال قبل چرب شود.

** محل تاتو از روز سوم پوسته پوسته می شود که کاملا طبیعی می باشد از خراش دادن، برداشتن پوسته ها اجتناب کرده و از آفتاب سوختگی دور بماند.

** از دست زدن و لمس کردن محل تاتو با دست یا گذاشتن پلاستیک، چسبه پانسمان، پارچه آلوده و لباس های جذب و مواد دار جدا خودداری شود.

** در صورت ایجاد التهاب شدید سوزش و خارش و عفونت به پزشک مراجعه شود و از خوردن قرص و دارو و یا استعمال پمادهای دیگر به صورت خودسرانه جدا اجنتاب شود.

** ایجاد حساسیت ، خارش ، سوزش ، قرمزی و دونه دونه شدن همراه با التهاب و ورم در اطراف تاتو در صورت آلرژی به رنگهای هالوژنی تاتو تا 24 ساعت بعد از اتمام تاتو قابل مشاهده هست در صورت رعایت کامل بهداشت توسط تاتوآرتیست استفاده از پک بهداشتی سوزن و سرپلاک یک بار مصرف این عارضه به حداقل می رسد.

** پوست تاتو شده باید توسط لایه‌ای از پماد ضدعفونی‌ کننده پوشانده شود. البته مقدار پماد باید در حدی باشد که توسط پوست جذب شود و پوست چرب بماند اما پماد زیادی هم، می‌تواند باعث خارج شدن رنگ از تاتو شود بهتر است از پمادی مثل D و A استفاده کنید، چون پمادهای آنتی‌بیوتیک‌دار، باعث حساسیت در پوست می‌شوند.

** هنگام دوش گرفتن،‌ آب به صورت مستقیم روی پوست نریزد و یا پوست، زیادی در آب نماند. همینطور تا زمانیکه زخم تاتویتان،‌خوب نشده،‌ باید از تابش نور آفتاب به طور مستقیم، رفتن به دریا (به خاطر شوری آبش) یا شنا در استخر (به خاطر کلردار بودن آب آن) پرهیز کنید.

** فقط در صورت مشاهده تورم و یا قرمز شدگی در محل تاتو از تکه‌های یخ کمک بگیرید تا این حالات برطرف شوند.

مراقبت بعد از تاتو بدن

در صورتیکه کوچک‌ترین نشانه‌ای از عفونت در محل تاتو شده پیدا کردید، بدون معطلی به پزشک مراجعه کنید. چون بسیاری از تاتوها با اینکه با رعایت بهداشت انجام می‌شود، اما بعد از پایان کار،‌ فرد از پوست خود مراقبت‌های لازم را به عمل نمی‌آورد و عفونت‌هایی در زخم تاتو ایجاد می‌شود.

کسی که در تمام روز در یک اداره با تهویه مناسب ممکن است فقط یکبار در روز نیاز به شستشو و تمیزی تاتو داشته باشد.در محیط گرم و یا کثیف ممکن است تاتو نیاز به شستشوی بیشتر داشته باشد.

در طول یک روز بهتر است تاتو را فقط با انگشتان تمیز بشویید و نه یک پارچه یا حوله، که ممکن است پوست را تحریک و قبل از موعد هر گونه چربی که ممکن است شکل گرفته باشد را از بین ببرد.
هر قرمزی یا تورم خفیف معمولا در پایان هفته اول به پایان می رسد.

تقریبا در آغاز هفته دوم، اثرات زخم ها شروع به پوسته شدن خواهند کرد مهم است که در این هفته شستشو و استفاده از مرطوب کننده حتما ادامه پیدا کند. پوست ممکن است در طول این هفته احساس خارش داشته باشد، اما نباید خراشیده شود. مرطوب کننده اضافی ممکن است به کاهش خارش کمک کند. استفاده از مرطوب کننده ای که در یخچال نگهداری می شود نیز ممکن است خارش و تحریک پوست را خنثی کند.

 مرحله نهایی بهبودی می تواند آهسته باشد اما نیاز به صبر دارد. اکثر زخم های بزرگتر تا به حال از بین رفته چربی های کوچک و پوست مرده ممکن است ظاهر شود، اما این روند نیز ادامه می یابد.
لایه های بیرونی پوست باید تا پایان هفته سوم کامل شود. لایه های داخلی پوست می توانند طول بکشد اما نیاز به مراقبت بسیار کمتر دارند.

هر گونه کوتاهی در رعایت این موارد، تاتو را از (گارانتی) توسط تاتو آرتیست خارج می کند زیرا مراقبت و نگهداری تاتو از لحظه ی بعد از اتمام کار به عهده ی مشتری می باشد.

مراقبت بعد از تاتو بدن

جلوگیری از انتقال بیماری‌ها

برای جلوگیری از انتقال بیماری‌های عفونی باید دقت کنید که حتما آرایشگر از دست‌کش استفاده کند و قبل از اینکه تاتو را شروع کند،‌ تمام سوزن‌ها را همان لحظه‌ از بسته‌بندی‌شان خارج کرده باشد. حتما به بهداشت مکانی که در آن (تاتو) صورت می‌گیرد نیز دقت کنید، چون اصلا نمی‌ارزد که شما به خاطر این مسائل کوچک،‌ تا آخر عمرتان از بیماری وحشتناکی مثل سیفلیس و ایدز و باقی بیماری‌های عفونی رنج ببرید.

مراقبت بعد از تاتو بدن

چرا مراقبت بعد از تاتو بدن اهمیت دارد؟

تاتو فراتر از نقاشی و شیوه ی اظهار سبک شخصی تان است و در واقع  روشی پزشکی است، زیرا که تاتوکار از یک سوزن برای وارد کردن جوهر در زیر پوستتان استفاده می کند. وبه خاطر اینکه پوست لایه محافظتی بافتها و.. است باید با محافظت صحیح از بروز هرگونه عفونت و زخم جلوگیری کرد .

 

مراقبت بعد از تاتو بدن

قیمت تاتو بدن

قیمت تاتو به عوامل مختلفی بستگی دارد مثلا بستگی به جایی که روی بدن قرار است طراحی انجام شود به زمان انجام تاتو به بزرگی و کوچکی طرح و همچنین به ظرافت طرح وتعداد سوزن هایی که استفاده می شود نیز بستگی دارد در ضمن اگر تاتوهای ساده که فقط تک ‌رنگ باشد قیمتش فرق می‌کند به دلیل اینکه هم کار راحت‌تر است، هم یک سوزن و یک‌رنگ استفاده می شود ولی در هاشور رنگ بیشتری مصرف می‌شود. در سایه‌روشن از چندین رنگ و یا ترکیب رنگ ها استفاده می شود و همچنین باید در هر رنگ قطره بریزید و همان باعث می‌شود قیمتش دو برابر شود به اضافه اینکه برای هر کدام هم باید از یک سوزن استفاده شود. در خط چشم از یک سوزن رفت و برگشت استفاده می شود و البته که فضایش کمتر است، کارش هم کمتر است ولی از حساسیت کار بالایی برخوردار است که همین امر تاثیر زیادی بر روی قیمت آن می گذارد. در  لب رنگ‌های قرمز، صورتی از جمله رنگ‌هایی هستند که غلظت بالایی دارد و خمیری است یعنی اگر شما نوک سوزن خمیری بگذارید برای 10 تا لب می‌توانید استفاده کنید. ولی چون حساسیت کار بسیار بالا است بر روی قیمت تاثیر دارد. مثلا: بوته زیتون برای روی بازو، مچ پا یا مچ دست به کار می‌رود  چون یک مقداری نازک‌تر است ظرافت کار بیشتر است، سرعت کار دست‌ها می‌آید پایین‌تر مبلغ بالا می‌رود مدت زمان انجام کار ازپنج دقیقه به 40 دقیقه می رسد همین امر باز بر بروی قیمت تاثیر می گذارد.

مراقبت بعد از تاتو بدن

‌ تاتوی کل بدن در یک روز

تاتو کل بدن را در یک روز انجام نمی‌دهند. چون که بعضی از جاها مثل گودی کمر، پهلوها مثل قسمت‌های پشت گردن این ها، همه‌شان خونریزی می‌کند مجبورند در چند جلسه این کار را انجام دهند.

مراقبت بعد از تاتو بدن

موادی که در تاتو استفاده می شود از کدام کشورها وارد می‌شود؟

از تایلند، چین و آلمان. مواد آلمانی از همه بهتر است. ولی تا 10، 15 سال پیش از آمریکا هم بود که الان دیگر نیست.

سفارش آنلاین غذا در اندرزگو

مدت ماندگاری تاتو

بستگی به موادی که استفاده شده و نوع کاری که تکنسین انجام داده است دارد، اگر کاملاً رنگ جذب پوست شود تا 10، 15 یا حتی 20 سال می‌ماند اگر رنگ پاک شود یعنی کیفیت کار خوب نبوده ولی اگر رنگ یک مقداری کمرنگ شود به خاطر این است که دیگر زمان آن تمام شده است.

مراقبت بعد از تاتو بدن

‌ پاک کردن تاتو به چه صورت است؟

پاک کردن تاتو به چند روش انجام می شود یکی از این روش ها، پاک کردن تاتو با اسید میوه است که عوارض زیادی هم دارد به اینگونه که ابتدا محلی را که می‌خواهند پاک کنند زخم می‌کنند، بعد از خون آمدن اسید میوه را با پنبه چند بار روی آن می‌کشند،  که عوارضی از جمله  متورم شدن کبود شدن به همراه دارد و در بعضی مواقع هم دچار عفونت می شود. روش دیگری هم وج.د دارد که با رنگ کرم پاک می‌کنند البته اگر از رنگ کرم استفاده شود جای تاتو  بصورت یک خط سفید، یک هاله‌ای روی آن می‌ماند.

مراقبت بعد از تاتو بدن

Summary
User Rating
4.5 based on 4 votes
Service Type
تاتو بدن
Description
نکات مهم مراقبت بعد از تاتو بدن

۱۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Button