میکروپیگمنتیشن چیست ؟


میکروپیگمنتیشن چیست ؟

میکروپیگمنتیشن روشی است برای زیبا بیشتر چهره ی شما  و جذابت شما را بیشتر می کند. میکروپیگمنتیشن یک نوع آرایش دائم صورت است ماندگاری آن به نوع پوست اشخاص بستگی دارد.

میکروپیگمنتیشن یک روش زیبایی نوآورانه است که هم مردان و هم  زنان را قادر می سازد تا شکل ابروها، موها، لب ها، چشم ها را از طریق فرایند جذب رنگدانه به لایه پوست تغییر دهند. این روش با تاتو سنتی فرق می کند. در این روش جوهر با یک ابزار قلم مانند وارد پوست می شود، پزشک یا متخصص شما هنگام انجام این روش دستکش های پزشکی را می پوشاند، انجام این روش شاید بیشتر از 20 دقیقه تا نیم ساعت زمان می برد، این روش بدون عارضه سال ها ماندگاری دارد و راه عالی برای بازگرداندن اعتماد به نفس و عزت نفس در افراد مبتلا به آلوپسی، ریزش مو، بیماران شیمی درمانی و غیره است.  در روش میکروپیگ منتیشن نباید هیچ درد و یا خونریزی احساس شود میکرو پیگمنتیشن نیاز به چند بار ترمیم دارد در این روش هیچ تغییر رنگی در گذر زمان دیده نمی شود رنگ میکرو پیگمنتیشن نباید سبز یا قرمز شود.

پیگمن تر

تکنیسینی که میکروپیگمن تیشن انجام می دهد را پیگمن تر می گویند. پیگمن تر باید گواهینامه آموزشی با واکسیناسیون هپاتیت B و کزاز و بیمه تخصصی مسئولیت، داشته باشد. پیگمن تر حرفه ای با تسلط کامل بر مباحث صورت شناسی می تواند فرم ایده آل ابرو، لب یا چشم شما را تشخیص دهد و با توجه به همین اصول ابتدا طرح موقت را برای شما اجرا کند و در صورت رضایت و تایید شما به سراغ اجرای دائم این طرح برود.

 

مزایای میکروپیگمنتیشن

** شما نمی خواهید زمان خود را صرف آرایش کنید.

** آلرژی چشم به مواد آرایشی دارید که باعث ایجاد واکنش به آرایش می شود.

** شما ابرو های نازک یا نامتقارن دارید.

** از اسفاده از رژ لب خسته شده اید.

** شما مشکلات بینایی دارید که آرایش کردن را دشوار می کند.

** لب های شما نازک و کم حجم هستند.

** خط لب شما نامشخص یا محو شده است.

** داشتن اسکار پوست.

چگونه می توانم یک متخصص را که این روش را انجام می دهد پیدا کنم؟

شما باید مطمئن شوید که یک پزشک یا متخصص را پیدا کرده اید که در این روش تجربه دارد. هنگام بازدید از محل انجام این روش بهتر است محل را با دقت از نظر  پاکیزگی و حرفه ای بررسی کنید.

مشاوره

بسیار مهم است که یک متخصص یا دکتر خوب برای این کار پیدا کنید که در این روش بسیار آموزش دیده و با تجربه باشد تا بتواند به بهترین حالت این روش را پیاده کند. یک متخصص باید بتواند به تمام سوالات شما پاسخ دهد، پیش از انجام این روش باید با پزشک خود مشورت کنید، در این مدت شما انتظارات خود را با دکتر یا متخصص بازگو می کنید. سابقه پزشکی شما بررسی می شود و مهم این است که شما کاملا صادق باشید. پزشک یا متخصص پوست شما را ارزیابی می کند تا رنگ های طبیعی خود را با رنگدانه مناسب مطابقت دهد تا بهترین تصمیم را برای اجرای این روش برای شما را انجام دهد.

ایمنی میکروپیگمنتیشن

انجام آرایش دائمی به پوست شما ممکن است آسان و راحت باشد، اما مانند هر روش جراحی، خطراتی نیز وجود دارد. لب های قرمز دوست داشتنی، ابرو کاملا شکل گرفته، و خط چشم مات و مبهوت همگی بسیار زیبا هستند. با روش میکرو پیگمنتیشن می توانید تمام روز کار کنید، به ورزش بروید، تمام شب برقصید و صبح از خواب بیدار شوید، اما هیچ تغییری بر روی صورت شما شکل نگرفته باشد. به نظر می رسد با این روش به هیچ لوازم آرایشی نیاز ندارید. برای انجام این روش بهتر است از افراد ماهر و متخصص کمک بگیرید باید توجه داشته باشید که از سوزن های بیشتر از یک بار استفاده نشود.  شما نمی توانید مطمئن باشید که با تزریق رنگ به پوست اشخاص با چه واکنشی هایی روبه رو می شوید، امکان دارد مراجعه کننده نسبت به این عمل حساسیت یا آلرژی داشته باشد؛ پس بهتر است قبل از انجام کار برای ایمن بودن این روش تست آلژی از شما گرفته شود.

انواع میکروپیگمنتیشن

 

میکروپیگمنتیشن ابرو ( هاشور ابرو )

با استفاده از روش هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن می توان شکل ابرو ها را تغییر داد و عدم تقارن را نیز اصلاح کرد. میکروپیگمنتیشن ابرو، طراحی خطوط ابرو به صورت بسیار کوتاه و ظریف و کاملاً طبیعی، مطابق با رویش موهای ابرو می باشد. 

میکروپیگمنتیشن خط چشممیکروپیگمنتیشن مژه )

در روش میکروپیگمنتیشن مژه رنگ دانه ها بین ریشه مژه ها و در امتداد خط مژه به وسیله دستگاه میکروپیگمنت گذاشته می شوند تا که باعث افزایش زیبایی و جلوه چشم ها شده. میکروپیگمنتیشن  را به کسانی پیشنهاد می دهید که  نمی خواهند زمان زیادی صرف آرایش خط چشم انجام دهند با داشتن خط چشم زیبا هم در زمان خود صرفه جویی  کنید و هم مژه ها را پر پشت تر نشان می دهد.

روش میکروپیگمنتیشن خط چشم  شبیه بقیه روش های میکروپیگمنتیشن است خط چشم جای حساسی است باید با دقت و ظرافت زیادی انجام شود. میکروپیگمنتیشن چشم درد و التهاب زیادی ندارد، به همین دلیل در میان متقاضیان از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

 

میکروپیگمنتیشن لب

میکروپیگمنتیشن لب را افرادی که نیاز به تغییر حالت لب دارند می توانند انجام دهند همچنین اگر دوست دارید لب هایی با رنگی زیبا و دلربا داشته باشید می توانید از این روش استفاده کنید با میکروپیگمنتیشن لب، افزایش حجم لب به کمک تکنیک‌های سایه روشن( در مورد مردان به‌صورت نامحسوس) انجام می‌شود. آرایش دائمی لب با میکروپیگمنتیشن به معنی نیاز نداشتن به استفاده از لوازم آرایشی نیست بلکه ته رنگی به لب می‌دهد که باعث می‌شود فرد در تمام اوقات بدون استفاده از لوازم آرایش هم ظاهری آراسته داشته باشد. در عین حال حدود جایی که باید آرایش شود را معین می‌کند مانند کتاب‌های نقاشی بدون رنگ که بچه‌ها با رعایت خطوط آن را رنگ می‌کنند.

عواملی که ممکن است بر نتیجه میکروپیگمنتیشن تأثیر بگذارد :

** آسیب دیدن پوست توسط آفتاب

** پوست خشک یا چرب

** ضخامت پوست

** سیگار کشیدن

** بافت اسکار

** رنگ پوست

** بیماری پوستی

** مصرف الکل

تجهیزات

در دستگاه میکروپیگمنتیشن از رنگدانه هایی که طابق مقررات بهداشتی می باشد و همچنین و ایمن هستند استفاده می شود. کارتریج سوزن ها استریل است و پس از هربار استفاده دور ریخته می شود.

تفاوت میکروپیگمنتیشن با تاتو

درروش میکروپیگمنتیشن رنگ در جهتی که موهای ابرو رشد می کند روی پوست می نشیند و هیچ کادر پر رنگ و بد شکلی بوجود نمی آورد و تارهایی بسیار نازکی به نازکی موی ابرو با کمک سوزن داخل ابرو کشیده می شود و رنگ ابرو طبیعی بنظر می رسد.
 با توجه به نوع پوست و ویژگی های بدن هر فرد، احتمال زخم ، خونریزی و التهاب کم است. در میکروپیگمنتیشن به دلیل استفاده از رنگ های دانه های تست شده و کارتریج های یکبار مصرف، دارای ایمنی و بهداشت بسیار بالایی می باشد و خطرات انتقال بیماری در آن بسیار پایین است. چون سوزن هایی که استفاده می شود بسیار نازک هستند درد خیلی کمی احساس می شود می توان گفت تقریبا این روش بدون درد است. 

کاشت ابرو ، پروفایلو

مکانیسم میکروپیگمنتیشن

مکانیسم  میکروپیگمنتیشن به این صورت است که سوزن های ظریفی که بصورت در ساختار کارتریج یک بار مصرف سطح یپوست را خراش می دهند تا رنگ به داخل پوست نفوذ کند. در این روش سوزن ها هیچ اذیت یا آسیبی به پوست نمی زنند فقط شکاف های بسیار نازکی ایجاد می کنند. 

انتظارات پس از میکروپیگمنتیشن

حداقل 24 ساعت قبل از انجام باید یک آزمایش آلرژی پوستی برای فرد انجام شود. رنگدانه های شما ممکن است در هفته های اول پس از عمل شما بیش از حد تیره  باشد. رنگ در طی فرآیند بهبودی به مدت 4-7 روز تیره خواهد ماند. به عنوان لایه های بالایی اپیدرمی ریخته و با سلول های اپیدرمی جدید جایگزین می شود. پس از بهبودی کامل می شود، سایه سبک تر و نرم تر می شود. رنگ نهایی حدود یک ماه پس از درمان شما آشکار خواهد شد و از 50 تا 60 درصد سبک تر از زمانی است که شما بلافاصله بعد از انجام این کار به خانه برگردید. این روشنایی طبیعی است.

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن

پس از درمان، به طور معمول برخی مقداری تورم در ناحیه تحت درمان را تجربه می کنند. با این حال، متخصص شما به شما در مورد چگونگی گذاشتن کمپرس یخ در قسمت مورد نظر، شما را راهنمایی می کند و همچنین یک نوع پماد برای کمک به کاهش تورم توصیه خواهد کرد. دستورالعمل های دکتر خود را در مورد آنچه که باید اجتناب کنید، مانند پراکسید یا نور خورشید پیروی کنید.

هر یک از این موارد می تواند به ظاهر جدید شما آسیب برساند پس بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید:

** اگر شما تجربه تورم بیش از حد دارید شما تب و یا شاهد ایجاد بثورات هستید یا این منطقه بیش از حد دچار سوختگی شده

** همچنین برای یک هفته  از شنا، سونا و جکوزی اجتناب کنید.

عوارض میکروپیگمنتیشن

با توجه به اینکه میکروپیگمنتیشن این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده، بهتر است با عوارض میکرو پیگمنتیشن آشنا شوید تا آگاهانه تصمیم بگیرید. اگر پیگمن تر یا مرکز میکروپیگ منتیشن اصول ایمنی و بهداشتی را رعایت نکنند امکان انتقال بیماری هایی مثل ایدز، هپاتیت و انتقال عفونت افزایش پیدا می کند. همچنین عدم استفاده از رنگ های استاندارد میکروپیگمنتیشن ممکن است باعث بروز آلرژی شود که با علائمی مثل خارش شدید و تورم و قرمزی در ناحیه ای که میکرو انجام شده بروز می کند.

ماندگاری میکروپیگمنتیشن

عواملی که باعث ماندگاری میکروپیگمنتیشن می شود چگونگی انجام کار و تخصص پیگمنتر است. یک پیگمنتر حرفه ای اگر با اصول کار آشنا باشد می تواند ماندگارترین و زیباترین میکروپیگمنتیشن را برای مشتری خود به ارمغان آورد.

ماندگاری میکروپیگمنتیشن به عوامل دیگری نیز بستگی دارد :

** هنر میکروپیگمنتیشن کار و تکنیک انجام آن

** دستگاه میکروپیگمنتیشن

** جنس و کیفیت رنگ و طریقه ترکیب رنگ ها

** ساختار پوست ، رنگ پذیری پوست

** سبک زندگی و محیط

** تقسیم سلولی پوست مشتری

** ترس و استرس مشتری

** رعایت مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن

** دوران بارداری و حاملگی

** عمق کاشت

هزینه میکروپیگمنتیشن

عواملی که در قیمت و هزینه ی میکرو پیگمنتیشن نقش دارند: دستمزد پیگمنترهر چه مهارت و تجربه ی آن بیشتر باشد هزینه ی بیشتری باید پرداخت کرد، مکان یا سالن زیبایی هر چه تمیز تر و مدیریت بهتری داشته باشد نیز روی قیمت تاثیر می گذارد در آخر هم  ظرافت کار.

مرکز میکروپیگمنتیشن در تهران

مرکز تخصصی میکروپیگمنتیشن تهران با مدریت سرکار خانم شقایق منصوری با سال ها تجربه و تخصص در زمینه انواع میکروپیگمنتیشن آماده ارائه کلیه خدمات آرایش دائم با بهترین تجهیزات به شما عزیزان می باشد.

 

سوالات متداول میکروپیگمنتیشن

 

آیا شامل خدمات بیمه می شود؟
خیر. این روش یک درمان زیبایی می باشد که شامل خدمات بیمه نمی شود.

میکروپیگمنتیشن درد هم دارد؟

نمی‌توان گفت این فرایند بدون درد است اما با استفاده از بی‌حس‌کننده‌های موضعی و در مواردی بلوک کردن اعصاب ناحیه می‌توان به سطح قابل‌قبولی از بی‌درد بودن رسید.

آیا امکان حساسیت زا بودن رنگ های میکروپیگمنتیشن وجود دارد ؟

برای اطمینان از این موضوع می بایست یک هفته قبل از انجام مقداری کمی رنگدانه توسط پیگمنتر به پوست فرد مورد نظر تزریق شود تا این موضوع مشخص گردد.

کاربرد های دیگر میکروپیگمنتیشن چیست ؟

این کار روی پلک هم انجام می‌شود و می‌توان با آن باعث بیشتر به نظر رسیدن تراکم مژه‌ ها، کشیدن خط چشم روی پلک با رنگ‌ های مختلفی که با چشم هماهنگی داشته باشد، تصحیح افتادگی چشم، ایجاد نمایی که مژه‌ها را مشخص‌ تر می‌کند و کشیدن مژه‌ها در موارد وجود نداشتن مژه، اصلاحات افتادگی پلک با صاف کردن ناحیه کانتوس داخلی و روشن کردن ناحیه نزدیک به کانتوس خارجی و…شد.

آیا تغییر رنگ در میکروپیگمنتیشن در صورت در خواست متقاضی وجود دارد یا نه ؟

در ترمیم‌ها امکان اصلاح رنگ وجود دارد ولی حذف رنگ مستلزم گذشت زمان است و شانس ازبین بردن کامل آن با لیزر خیلی زیاد نیست.

 

نمونه کارهای میکروپیگمنتیشن ابرو توسط خانم شقایق منصوری

Summary
User Rating
5 based on 1 votes
Service Type
میکروپیگمنتیشن
Description
میکروپیگمنتیشن چیست ؟

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Button