میکروپیگمنتیشن لب چیست ؟


میکروپیگمنتیشن لب چیست ؟

میکروپیگمنتیشن لب یا هاشور لب با هدف قرینه سازی لب یا حجیم سازی لب استفاده می شود. یکی دیگر از اهداف  میکروپیگمنتیشن لب از بین بردن سفیدی بیش از حد لب ها است. به گزارش متخصصین زیبایی ، مدل و اندازه و قرینه بودن لب ها  در زیبایی صورت تاثیر زیادی دارد. نا متعادل بودن لب بالا و پایین و یا سفیدی بیش از حد لبها و یا  تیرگی لبها تاثیر بدی در زیبایی صورت دارد. برای درمان این مشکلات می توانید از میکروپیگمنتیشن لب استفاده کنید  امروزه از روش میکروپیگمنتیشن لب و خط لب استفاده های زیادی می شود  و بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو ، این روش جزو مهمترین روش های میکروپیگمنتیشن می باشد .طبق گزارشات بدست امده  در میکروپیگمنتیشن لب رنگ دانه های مخصوص را توسط دستگاه مخصوص میکروپیگمنتیشن لبها در عمق سطحی لب وارد می کنند که باعث می شود لبان شما بسیار پر رنگ و دائمی خطوط آنها مشخص شود.میکروپیگمنتیشن لب ها هر 6 الی 8 ماه یک بار نیاز به ترمیم دارد و اگر این کار را نکنید مدام کمرنگ تر می شود. سعی کنید برای این کار از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید . مکان مورد نظر نیز باید کاملا بهداشتی باشد .

 

میکروپیگمنتیشن لب در تهران 

مرکز میکروپیگمنتیشن شقایق منصوری در تهران آماده ارائه کلیه خدمات میکروپیگمنتیشن ابرو ، میکروپیگمنتیشن لب ،  میکروبیلدینگ و کلیه خدمات مژه و جوانسازی و زیبایی ابرو برای شما عزیزان می باشد . جهت دریافت مشاوره و یا گرفتن وقت می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و نسبت به تعیین وقت اقدام نماید.

کارتریج چیست ؟

میکـروپیگمنتیـشن در واقـع با وارد شدن سـوزن به داخل پوست انجام می پذیرد. یعنی سوزن در تماس مستـقیم با بافت داخلی پوست می باشـد. پس سوزن ها باید کاملاً تمیــز و استریل و عاری از هــرگونه میـکروب و آلودگی باشـند. دستگـاه ها با سیستم کارتریجی طــوری طراحی شده اند که سـوزن ها در داخل محفظـه کارتریج قــرار می گیرند و برای نصـب به هنـدپیس، با دست شخـص در تماس نمی باشنـد. کلـیه سوزن ها تا هنگام ورود به داخل بافت، استریل باقی می مانند. نکتـه دوم اینکه در سیستم کارتریجی پلمپ بودن انتـهای کارتریج سبب می شـود در هنگام کار خـون و لنف به دیواره قلم برخـورد نکند و با تعـویـض کارتریج کـل قسمتی که در تماس با پوست شخـص بوده یا احتـمال وجود مقداری خون و لنف می باشد از سیستم جدا شود و با نصب کارتریج اسـتریل جدید، ایمنی را برای کاربر و بیـمار به هـمراه آورد. اخیراً کارتریج هایی به بازار عرضه شده اند که شکل ظاهری آنها کاملاً مشابه کارتریج های استاندارد است اما به دلیل عدم استفاده از ممبران در داخل آن و استفاده از فنر، سیستم دارای back flow بوده و باعث انتقال عفونت به داخل هندپیس می گردد.

هدف میکروپیگمنتیشن لب

 ساخت مجدد حالت لب ، تقویت رنگ خود لب به‌صورت کامل یا جزیی، اصلاح تقارن در مواردی که به علت تصادفات رانندگی یا سایر موارد مثل جای جراحی، لب شکری که یک نقص مادرزادی است پس از اتمام مراحل جراحی، اصلاح چروک‌های بالای لب با تکنیک‌های پیشرفته، افزایش حجم لب به کمک تکنیک‌های سایه روشن( در مورد مردان به‌صورت نامحسوس) البته میکروپیگمنتیشن لبها به این معنی نیست که دیگر اجازه ندارید از رژ لب و .. استفاده کنید . بلکه با میکروپیگمنتیشن لب ته رنگی به لب شما است که باعث می‌شود در تمام اوقات بدون استفاده از لوازم آرایش هم ظاهری آراسته داشته باشید.

 

کاندیدای مناسب تاتو میکروپیگمنتیشن لب 

افراد مختلف به دلایل مختلفی به سراغ میکروپیگمنتیشن می‌روند، برخی تنها دلیلشان این است که زیباتر به نظر بیایند و برخی دیگر نیز به دلایل پزشکی نیاز به انجام اصلاحاتی روی پوستشان دارند.

بعضی از افرادی که ممکن است به میکروپیگمنتیشن ابرو یا لب نیاز پیدا کنند، در زیر آورده شده است:

 

** کسانی که به آرایش معمولی آلرژی دارند.

** کسانی که برای انجام آرایش روزانه زمان ندارند.

** میکروپیگمنتیشن لب برای کسانی که لب‌های نازک و رنگ پریده‌ای دارند، مناسب است.

** میکروپیگمنتیشن ابرو برای افرادی که ابروهای نازک و کم پشتی دارند، مناسب است.

** کسانی که ابروهای نامتقارن دارند و می‌خواهند با این روش ابرویشان را متقارن کنند.

** کسانی که پوستشان خیلی چرب است و آرایش صورت روی پوستشان پخش می‌شود.

** کسانی که مشکلات فیزیکی دارند و نمی‌توانند از لوازم آرایش معمولی استفاده کنند.

 

ویژگی های دستگاه ایمن و بهداشتی را چطور از جایگاه یک مشتری می توان تشخیص داد؟

** بدون درد و خونریزی بودن مشتری در حین انجام میکروپیگمنتشن ، نشان دهنده عدم آسیب پوستی و استاندارد بودن دستگاه هست .

** مشاهده یک بار مصرف بودن و بسته بندی کارتریج قبل از انجام میکروپیگمنتشن توسط مشتری .

** بی صدا بودن دستگاه در حین انجام میکروپیگمنتیشن.

** عدم انتقال خون و رنگ از طریق کارتریج به داخل دستگاه .

 

کاربرد سوزن تاتو میکروپیگمنتیشن لب

بطور کلی سوزن هایی که در زمینه  میکروپیگمنتیشن، بکار می رود شامل سه ی راند یا همان سه ی پاور ، پنج راند یا پنج فلت و سه ی فلت و هفت فلت می باشد و هرچه سوزن ها، سرهای کوچکتری داشته باشند، دقت کاشت رنگ آن ها بالاتر می رود. بطور مثال برای خط لب از راندها استفاده می شود بخصوص می توان از سه ی راند استفاده کرد و برای پرکردن قسمت های داخلی لب، می توان از سوزن های فلت یا راند با شماره های بالا، استفاده کرد.

میکروپیگمنتیشن لب

عوامل موثر در میکروپیگمنتیشن لب

** مهارت فرد پیگمنتر و نیز فوت و فن هایی که در انجام عمل میکروپیگمنتیشن بکار میبرد.

** زاویه دست  پیگمنتر و دقت در کاشت رنگ

** کیفیت رنگ میکروپبیگمنتیشن

 

نحوه انجام میکروپیگمنتیشن خط لب

میکروپیگمنتیشن لب، را از قسمت وسط لب یعنی از قسمت هفتی لب ، شروع می کنیم و بسیار آرام به طرفین لب می رویم. هم در لب بالا و هم در لب پایین بدین شکل عمل می کنیم. خطوط را به آرامی پر می کنیم و رنگها را در زیر پوست لب، کاشت می کنیم. بنابراین سرعت آرام دست ها و دقت در کاشت رنگ مسئله ی مهمی است و هرچه که بتوانیم از تکرار بیهوده جلوگیری بنمائیم و با تعداد دفعات کمتری اما با دقت بیشتر، رنگ را در لب بکاریم، در نهایت نتیجه ی بسیار مطلوبی خواهیم داشت.

برای لب سازی از حرکات دوار و کوک مانند استفاده می شود. به عنوان مثال در قسمتهایی از لب که قصد داریم خطوط ظریفی ایجاد کنیم، مثلا در قسمت پیرامونی لب یا همان خط لب، بهتر است از خط های کوک کوک و رفت و برگشت آرام استفاده کنیم و برای قسمت های داخلی لب یا قسمت هایی که می خواهیم به لب رنگ بدهیم و لب را پر کنیم بهتر است که از خطوط دوار کوچک استفاده کنیم که به این خطوط، خطوط سیم تلفنی گفته می شود که  دایره ها بصورت زنجیروار به هم متصل هستند. در لب سازی و اجرای خط لب، رژ لب و یا حجم لب و هر شیوه ای که مربوط به لب است ، نقاط ممنوعه ای وجود دارد که باید حتما به آنها توجه کرد.جهت شیدینگ یا حجم سازی لب ، بهتر است از سوزن فلت استفاده شود. در این روش ابتدا، خطوط پیرامونی  لب را می کشیم و سپس از قسمت پایینی لب پایین به سمت داخل، با استفاده از رنگ و کارتریج های فلت، رنگ را به سمت  فضای داخل، شید می دهیم به اینصورت که دست را در قسمت پایینی لب قرار می دهیم و بصورت پرتابی، رنگها را وارد لب می کنیم . پرتابی هایی که از قسمت های وسط لب شروع می شود و به سمت گوشه های لب می رود ولی جهت همه ی این پرتابها به سمت داخل دهان یا لب است.  دراجرای شیدینگ، قسم تهای پیرامونی لب ، تیره تر و قسمت های داخلی لب ، روشن ترهستند و همین حالت باعث می شود که لب ، حجم بهتری بگیرد و زیباتر شود.

میکروپیگمنتیشن لب

رنگ های میکروپیگمنتیشن لب

آموزش ترکیب رنگ هاشور لب

نکته ای که باید در میکروپیگمنتیشن لب، مورد توجه قرار بگیرد و تاثیر بسیار زیادی در ایجاد دوام رژلب ها دارد ، بهره گیری از شیوه ی رنگ گذاری است. یعنی نوع و شیوه ی استفاده ی ما از رنگ ها و نیز شیوه ی ترکیب رنگ ها ، تاثیر بسزایی در پایداری رژ لب یا خط لب دارد. در زمینه ایجاد رژلب ، باید توجه داشته باشیم که هررنگی که ایجاد می کنیم و در زیر پوست لب فرد مراجعه کننده ، می کاریم، به مرور زمان روشن تر خواهد شد. برخی از مراجعه کنندگان، خواهان رژلب هایی با رنگ کالباسی یا گوشتی یا رنگهای نچرال هستند. ولی اگر بخواهیم که کار لب سازی ما دوام خوبی داشته باشد و به یک رنگ خوب و مناسب دست پیدا کنیم، باید رنگ را دو تا سه درجه تیره تر بسازیم و این تیرگی با توجه به نوع و پیگمنت پوست مراجعه کننده، انتخاب می شود. بنابراین بسیار مهم است که ما ابتدا رنگ پوست فرد مراجعه کننده را ببینیم و اینکه استفاده از چه رنگی می تواند فرد را زیباتر کند  البته خواست و سلیقه ی فرد مراجعه کننده نیز بسیار اهمیت دارد. گاهی افراد خودشان یک رنگ خاصی مورد نظرشان هست و آن را درخواست می کنند مثلا رنگ صورتی یا قهوه ای …. به هرحال باید رنگ را دو یا سه درجه تیره تر، بسازیم که با توجه به ریزش رنگ، در نهایت رنگ رژلب همانی بشود که فرد مراجعه کننده، درخواست کرده است.

 

رنگ های ریز مولکول

استفاده از رنگ های ریز مولکول است بطور کلی هرچه مولکول ساخت رنگ ها و پیگمنت ها ریزتر باشند، رنگ میکروپیگمنتیشن لب، دارای دوام بیشتری خواهد بود. برای این منظور در ساخت رنگ لب به هیچ عنوان از یک رنگ استفاده نمی کنیم. استفاده از یک تک رنگ به خصوص در زمینه ی رنگ قرمز، به دلیل داشتن مولکول های درشت، دوام چندانی نخواهد داشت. بنابراین پیشنهاد می شود که رنگ انتخاب شده را حتما با یکی دوقطره رنگ لایت براون یا قهوه ای عسلی که البته به سبزی یا زیتونی متمایل نباشد، مخلوط کنیم  و در نهایت رنگ را با مخلوط کردن، به یک رنگ زیبا برسانیم.

 

چند ایده برای ترکیب رنگ زیبا تر

پیشنهاد مناسب جهت رنگ های کاشت رژلب، دارک رد یا قرمز تیره ،لایت براون یا قهوه ای ملایم و رز رد ها می باشد که رنگهای بسیار زیبایی در لب ایجاد می کنند. با تغییر دادن مقدار این رنگ ها، می توان به رنگهای بسیار زیبا و متفاوتی دست یافت.

شناخت رنگ ها

رنگ ها ، پایه های متفاوت و یا مواد حلال مختلفی دارند که با پیگمنت یا رنگدانه های معدنی هر رنگ ترکیب شده و به یک واریاسیون می رسند و یا به یک امولسیونی می رسند که میزان رقت مناسبی دارد و میت وان با کارتریج ها از آن رنگ، جهت کاشت لب استفاده کرد بعضی از رنگ ها دارای پایه ی آب یا الکل، برخی دارای پایه ی روغن و بعضی دارای پایه ی سیلیکون می باشند و رنگ هایی وجود دارند که تلفیقی از این پایه ها می باشند ، مثلا رنگ های آب و روغن و یا الکل و روغن هستند .شناخت این پایه ها بسیار مهم و ضروری است.

میکروپیگمنتیشن لب

چه رنگی مناسب لب افراد می باشد

بطورکلی برای افرادی که پوست چرب دارند، بهتر است که از رنگ با پایه ی روغن استفاده نشود زیرا که چربی موجود در این رنگ ها و پیگمنتها با چربی لب پوست فرد مراجعه کننده، هم فاز و یا زیست سازگار می شود و رنگ زودتر از حد مورد نظر، جذب پوست شده و از بین می رود. در خصوص لب ، معمولا پیشنهاد می شود که از رنگ هایی با پایه ی آب یا الکل و یا سیلیکون استفاده شود و معمولا از رنگ با پایه ی روغن استفاده نمی کنند زیرا دوام کمتری دارند. در لب ها عروق خونی زیادی وجود دارد و به علت حجم خون رسانی و بافت های فعالی که در ناحیه لب وجو دارد، از دست دادن رنگ لب زود تر از نواحی دیگر اتفاق می افتد. مثلا در فردی که هاشور ابرو و یا خط چشم و همینطور لب سازی انجام داده است، میکرو پیگمنتیشن لب زود تر فیلد خواهد شد و از بین خواهد رفت. بنابراین باید از رنگ هایی با پایه ی آب استفاده شود و حرکت دست باید آرام و در جهت مناسب همراه با دقت زیاد و فشار مناسب باشد و ترجیحا کار با تکرار کم  صورت بگیرد زیرا اگر به تورم برسیم  بافت های متورم و بافت هایی که دچار خونریزی شده اند، به علت تجمع زیاد لنف و خون آبه ، رنگپذیری خوبی نخواهد داشت.

 

 دستگاه ها و رنگ های میکروپیگمنتیشن

دستگاه ها و رنگ های میکروپیگمنتیشن آمیا تنها دستگاه ها و رنگ های دارای مجوز وزارت بهداشت در ایران است و این مرکز با توجه به حساسیت رعایت اصول ایمنی در امر میکرو پیگمنتیشن از دستگاه ها و رنگ های آمیا استفاده می نماید.رنگ های لب آمیا دارای تنوع رنگ زیادی بوده و در نتیجه با ترکیب رنگها ، محدودیتی در رنگ دلخواه درخواست کننده میکروپیگمنتیشن لب یا خط لب ( سایه لب ) وجود ندارد.

 

درد میکروپیگمنتیشن خط لب و رژلب

عصب های حسی موجود در ناحیه لب بسیار زیاد است وبرای جلوگیری از درد در زمان انجام میکروپیگمنتیشن  لب و خط لب ، میکروپیگمنتیشن  کار از پزشک درخواست می کند که مواد بی حسی را به لب تزریق نماید و پس از تزریق و تاثیر مواد بی حسی، لب کاملا بی حس شده و شما هیچ دردی را حس نخواهید کرد.

میکروپیگمنتیشن لب

سفارش آنلاین غذا

ماندگاری میکروپیگمنتیشن لب

میکروپیگمنتیشن خط لب و رژ لب بین 6 ماه تا یکسال ماندگاری دارد و بعد از این دوره نیاز به ترمیم پیدا می کند. البته نوع پوست و رنگ انتخاب شده نیز بسیار اهمیت دارد هر چقدر رنگ انتخاب شده پر رنگ تر باشد کار میکروپیگمنتیشن ماندگارتر است. البته ماندگاری ت میکروپیگمنتیشن خط لب معمولا بیشتراز میکروپیگمنتیشن رژ لب است.

 

اقدامات قبل از میکروپیگمنتیشن لب

** چند ساعت قبل از میکروپیگمنتیشن سعی کنید از مشتقات کافئینی مانند چای یا قهوه استفاده نکنید.

** قبل از میکروپیگمنتیشن سعی کنید در معرض تابش اشعه  UVاشعه ماورا بنفش قرار نگیرید اشعه UV برای برنزه کردن پوست استفاده می شود.

** قبل از میکروپیگمنتیشن ، لایه برداری و میکرودرم پوست را انجام ندهید.

** پرهیز از داروهای تحریکی پوست

** در صورت بروز تبخال، به مدت 5 روز قبل از میکروپیگمنتیشن لب قرص ضد تبخال آسیکلوویر(هر 8 ساعت یه عدد ) استفاده نمایید.

** در صورتیکه سابقه حساسیت دارید قبل از جلسه میکروپیگمنتیشن از قرص ستیریزین (CETIRIZINE) استفاده نمایید (این قرص ضد حساسیت می باشد)

میکروپیگمنتیشن لب

 

مراقبت بعد از میکروپیگمنتیشن لب

** بعد از انجام میکروپیگمنتیشن به مدت سه روز از شستن قسمت تاتو شده خودداری فرمایید.

** از روز اول به مدت یک هفته از پماد ویتامین آ چشمی استفاده نمایید ( روزی 3 بار با استفاده از گوش پاک کن روی لب ها بمالید).

** از روز اول به مدت یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده نمایید( روزی یک بار با استفاده از گوش پاک کن روی لب ها بمالید ).

** از روز اول به مدت یک هفته از پماد آسیکلوویر یا زوویراکس استفاده نمایید.( روزی یکبار با استفاده از گوش پاک کن روی لب ها بمالید ).

** از خاراندن و کندن پوست های ایجاد شده در محل میکروپیگمنتیشن پرهیز کنید.

** به مدت یک هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.

 

عوارض میکروپیگمنتیشن لب

روش میکروپیگمنتیشن یک روش تهاجمی برای پوست است و ممکن است تا چند روز بعد از انجام آن احساس درد و یا ناراحتی داشته باشید. میزان درد و ناراحتی شما بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو و لب به آستانه درد خودتان و مهارت تکنسین انجام خدمات بستگی دارد. با این حال، روش‌های مختلفی برای کمک به تسکین درد بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو و لب ، از جمله بی حسی موضعی وجود دارد.به دلیل آنکه ممکن است از رنگ‌های غیر استاندارد استفاده شود و نظارت در همه جا نیست ممکن است رنگ‌ها در بدن جذب شوند خطر سرطان نیز  ممکن است وجود داشته باشد البته این مسئله به طور صد در صد ثابت نشده و هنوز در جنبه های تحقیقاتی است. تاتو و میکروپیگمنتیشن ممکن است واکنش‌های حساسیتی و بیماری‌های پوستی مثل گرانولوماتوز و سارکولوئیدوز به وجود آورند. به دلیل انکه در تاتو و میکروپیگمنتیشن رنگدانه‌ها به زیر پوست انتقال می‌یابند.

اگر بعد از میکروپیگمنتیشن از دستورالعمل‌های مناسب بهداشتی پیروی کرده و ضد عفونی کننده‌ مناسبی استفاده کنید، خطری شما را تهدید نخواهد کرد. پوست شما باید نسبتاً سریع به حالت طبیعی بازگردد زیرا هرگونه عوارض جانبی ناشی از میکروپیگمنتیشن ابرو و لب مانند تورم یا قرمزی به طور کلی خفیف است.  واکنش‌های آلرژیک به لوازم آرایشی دائمی بسیار نادر است. به همین دلیل است که برخی از تکنسین‌ها قبل از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو و لب به شما توصیه می‌کنند تا آزمایش حساسیتی انجام دهید و به این منظور در یک بخش از پوستتان این کار را امتحان می‌کنند تا پاسخ پوست شما را بررسی کنند. سوزن‌های میکروپیگمنتیشن به شدت در پوست فرو می‌روند و ممکن است سبب خونریزی، پخش شدن رنگدانه‌ها و آسیب به فولیکول‌های مو شوند.بروز زخم بعد از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو و لب بسیار نادر است و معمولاً به دلیل خطا توسط تکنسین انجام درمان رخ می‌دهد.

میکروپیگمنتیشن لب

هزینه میکروپیگمنتیشن لب

قیمت میکروپیگمنتیشن در مراکز مختلف بواسطه مکان، تخصص و وسایل مصرفی متفاوت از هم می باشد. ما در مرکز میکروپیگمنتیشن تهران سعی داریم تا با استفاده از بهترین و بهداشتی ترین وسایل یکبار مصرف حداقل هزینه ها را از مردم اخذ نماییم.

میکروپیگمنتیشن لب

Summary
User Rating
5 based on 1 votes
Service Type
میکروپیگمنتیشن لب
Description
میکروپیگمنتیشن لب چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Button