میکروپیگمنتیشن خط چشم چیست ؟


میکروپیگمنتیشن خط چشم چیست

تکنیک‌های مختلفی برای متراکم نشان دادن مژه ها وجود دارد ولی کشیدن خط چشم در این بین یکی از بهترین روش ها می باشد  بخصوص برای افرادی که دارای پلک‌های افتاده هستند و اصطلاحا چشم های آن ها خسته به نظر می رسد میکروپیگمنتیشن خط چشم می باشد.  میکروپیگمنتیشن خط چشم روشی است که در آن مژه ها متراکم تر شده و چشم بدون اینکه حالت تصنعی داشته باشد برجسته‌تر و روشن‌تر به نظر خواهد رسید.

میکروپیگمنتیشن خط چشم یکی از حساس ترین و در عین حال ساده ترین آرایش های دائم است که باید توسط پیگمنتر متخصص و طبق اصول آرایشی و بهداشتی انجام شود. میکروپیگمنتیشن خط چشم دارای زیرمجموعه هایی نظیر خط چشم معمولی، هاشور یا بن مژه، خط چشم پایینی است. با انجام میکروپیگمنتیشن خط چشم، در زمان آرایش صرفه جویی شده و از طرفی نگرانی بابت عدم یکسان بودن خط چشم ها وجود نخواهد داشت. فرایند میکروپیگمنتیشن خط چشم با سایر میکروپیگمنتیشن‎ها یکسان است اما به دلیل حساسیت محل انجام میکروپیگمنتیشن خط چشم، ظرافت بیشتری در اجرا را طلب می‎کند. برای مثال با میکروپیگمنتیشن خط چشم می‎توان روی پلک با رنگ‎های مختلف خط چشم کشید، افتادگی پلک را تا حدودی اصلاح کرد، مژه ها را پر پشت کرد و مواردی مانند این را به انجام رساند

تاتو خط چشم خوب

برای انجام میکروپیگمنتیشن خط چشم معمولی در جلسه اول بهتر است جهت حفظ زیبایی رنگ مشکی در خط چشم یک قطره رنگ قهوه ای سوخته در رنگ مشکی مخصوص خط چشم ترکیب کنید. این امر از تغییر رنگ خط چشم به آبی و خاکستری جلوگیری خواهد نمود. برای خط چشم معمولی از کارتریج دو یا سه سر استفاده نمایید و به آرامی و ملایمت و فشار جزئی کارتریج خط چشمی نازک و باریک روی خط شماره یک پلک بکشید. بهتر است که حرکت کارتریج روی پوست به آرامی و همراه با مکث باشد تا رنگ به سهولت و بدون نیاز به فشار زیر پوست تزریق شود. بهتر است که پهنای خط چشم بیشتر از چند میلیمتر نباشد تا پس از بهبود جلوه ای زیبا و طبیعی به خود بگیرد.

میکروپیگمنتیشن خط چشم برای چه کسانی مناسب نیست

❌ افرادی که دارای بیماری های خاص مثلا دیابت هستند

❌ افرادی که در معرض اشعه های خطرناک هستند

❌ افرادی که دارای بیماری های پوستی هستند

❌ افراد با مشکلات و بیماری های چشمی

❌ خانوم های باردار و شیرده

❌ افراده زیر 18 سال

 

مزایای میکروپیگمنتیشن خط چشم

کاهش زمان آرایش بالاخص برای خانم هایی که شاغل هستند و صبح زود زمان زیادی برای آرایش کردن ندارند.

برطرف نمودن کمرنگی و کم‌ پشتی مژه به واسطه سایه مابین مژه ها

پر پشت کردن مژه ها به وسیله ایجاد سایه میان تار های مژه

داشتن خط چشم مطابق با فرم متعادل  صورت

کشیدن خط چشم دائمی با تنوع رنگ

کاهش درد نسبت به روش های قدیمی

اصلاح افتادگی های پلک وچشم

حل مشکل ریزش مژه

 

مراحل میکروپیگمنتیشن خط چشم

 میکروپیگمنتیشن خط چشم باید به شکلی کاملا ظریف و سبک انجام شود. بهترین روش برای انجام آن با کارتریج 2 یا 3 سر و در طی دو جلسه به فاصله سه هفته از یکدیگر است. به یاد داشته باشید که در میکروپیگمنتیشن خط چشم هرگز نباید فشار اضافه ای به پلک ها و در نهایت چشم افراد وارد شود. چرا که موجب ناراحتی و خون مردگی در پوست این ناحیه خواهد شد و از طرفی  ممکن است به دلیل وارد آوردن چنین فشاری پوست پلک دچار زخم های سطحی شود میکروپیگمنتیشن خط چشم باید با ملایمت و با فاصله از مژه ها انجام شده تا فولیکول های مژه دچار تخریب نشوند.

برای یکدست کردن خط چشم باید لابه لای مژه ها به آرامی هاشور خورده و یا به شکلی جزئی پر شوند. همچنین از کشیدن خط چشم های پهن و غیر طبیعی بپرهیزید چرا که اثر نامطلوبی در زیبایی چهره خواهد گذاشت. نکته بسیار مهم دیگر درباره میکروپیگمنتیشن خط چشم این است که هرگز نباید ناحیه لثه چشم توسط کارتریج تحریک و یا حتی لمس شود. برای همین مراقب فاصله ایمنی کارتریج از لثه چشم باشید. نکته مهم بعدی این است که هرگز نباید حفره گرد ناحیه گوشه خارجی چشم (حد فاصل پلک بالایی و پایینی در گوشه خارجی چشم) را در پروسه آرایش دائم شرکت داد. پوست این ناحیه به شدت نازک و حساس بوده و به محض لمس سوزن کارتریج و تزریق رنگ در این ناحیه دچار پخش شدگی رنگ در پوست شده و جلوه ای بسیار نامطلوب و نازیبا در چهره خواهد داشت.

ماندگاری میکروپیگمنتیشن خط چشم

برای ماندگاری رنگ میکروپیگمنتیشن خط چشم نمی توان زمان دقیقی را برای ماندگاری رنگ مشخص کرد و معمولا افراد با پوست های خشک ماندگاری رنگ بالاتری نسبت به اشخاص با پوست چرب دارند. رنگ میکروپیگمنتیشن خط چشم با توجه به جنس، پوست افراد، شرایط زندگی، شرایط آب و هوایی و نحوه زندگی افراد متفاوت است و در مجموع ماندگاری میگروپیگمنتیشن خط چشم حدود 6 ماه تا 1سال وکه بعد آن نیاز به ترمیم دارند.

چگونگی شناخت مراکز معتبر

مراکز میکروپیگمنتشن خط چشم و زیبایی با متخصصین حرفه ای، با تجربه و آگاه از اصول زیبایـــــــی شناختـــی و طراحــی چهــره، با استفاده از جدیدترین و استانداردترین دستــگاه ها بدون هیچگونه درد و خونریزی، همراه وسایل یکبار مصرف استریل و با رعایت اصول بهداشتی سعی نموده اند تا مراجعین را از بهترین خدمات میکروپیگمنتیشن  خط چشم بهره مندکنند.

 

میکروپیگمنتیشن خط چشم در تهران

پیگمنتر آموزش دیده، متعهد و آگاه، برای سلامتی شما اهمیت قائل است و از دستگاه ها و مواد مصرفی مجاز برای شما استفاده خواهد نمود و با طراحی مناسب چهره، زیبایی توأم با سلامت را برای شما به ارمغان خواهد آورد. تکنیسینی که می‌خواهد نظارت پزشکی می‌تواند ضمانتی بر رعایت اصول بهداشتی، انتخاب مناسب بیماران و حذف موارد پرمخاطره باشد.

مرکز میکروپیگمنتیشن شقایق منصوری در تهران یکی از حرفه ای ترین مراکز میکروپیگمنتیشن خط چشم در تهران می باشد که با سال ها تجربه و تخصص در این امر توانسته رضایت مشتریان خود را در سطح بسیار بالایی جلب نماید. شما می توانید جهت مشاوره و یا گرفتن وقت قبلی با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

مدت زمان انجام میکروپیگمنتیشن خط چشم

توصیه می شود میکروپیگمنتیشن خط چشم را زیرنظر یک متخصص میکروپیگمنتیشن زیبایی انجام دهید. یکی از نکات مهم در میکروپیگمنتیشن خط چشم سرعت عمل بسیار بالای پیگمنتر است که باید در مدت زمانی کوتاه و به سرعت اینکار را انجام دهد. طولانی شدن زمان آرایش دائم در چشم ها ممکن است موجب خون مردگی، تورم و التهاب در پوست پلک شود. از آنجایی که برای اثربخشی بالاتر و جلب رضایت مراجعه کنندگان؛ کل جزئیات فرآیند خط چشم، با دقت فروان بررسی می گردد ، اکثر فرایند ها یک الی دو ساعت زمان می برد

مراقبت بعد از میکروپیگمنتیشن چشم

پوست ناحیه پلک بسیار حساس و نازک است و در اثر آرایش دائم ممکن است دچار خون مردگی و تورم شود. به همین دلیل رعایت توصیه های پیگمنتر جهت مراقبت و بهبود ناحیه میکروپیگمنتیشن امری است بسیار مهم که می بایست مو به مو اجرا شود.

 

🔹 در صورتی که به پماد آلرژی ندارید، با استفاده از یک پنبه کمی از آن را صبح و شب روی چشم ها بمالید. برای پاک کردن آن نیز از روغن بچه و یا آب خالی استفاده کنید.

🔹 پس از میکروپیگمنتیشن حداقل به مدت 4 روز هیچ ریمل و سایه ای نباید روی چشم های خود بزنید.

🔹 شستن صورت را به آرامی انجام دهید و از کشیدن حوله روی صورت خود داری کنید.

🔹 پس از رفع تورم، می توانید مراقبت های معمولی تر را شروع کنید.

🔹 از قرار گرفتن مستقیم در زیر نور آفتاب خودداری کنید.

🔹 هنگام آرایش خط چشم را کرم پودری نکنید.

🔹 داخل آب نروید.

 

عوارض میکروپیگمنتیشن خط چشم

لازم به ذکر است که ناحیه چشم بسیار حساس می باشد و اگر پیگمنتر شما  مهارت و چیرگی لازم را نداشته باشد می تواند باعث آسیب به چشمان شما شود استفاده از دستگاه ها و رنگ های غیر استاندارد و تقلبی که متاسفانه برخی از پیگمنترها و مخصوصا کسانی که در آرایشگاه ها مشغول فعالیت هستند به خاطر سود بیشتر و یا جلب مشتری به واسطه قیمت های پایین تر اقدام به استفاده از رنگ های غیر استاندارد نموده که می تواند موجب آسیب جبران ناپذیری شود.

سوزن میکروپیگمنتیشن خط چشم

سوزن یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده در کیفیت میکروپیگمنتیشن خط چشم محسوب می گردد. استفاده از سوزن مشترک برای چند فرد و حتی استفاده از یک سوزن برای یک فرد در چند جلسه می تواند صدمات جبران ناپذیری را برای سلامت فرد ایجاد نماید. امروزه در دستگاه های میکروپیگمنتیشن خط چشم به جای سوزن از کارتریج های یکبار مصرف استفاده می شود. اما توجه داشته باشید که تنها استفاده از کارتریج به جای سوزن، ایمنی و سلامت شما را تضمین نخواهد کرد، بلکه باید کارتریج استاندارد، استریل و ایزوله بوده تا به هیچ عنوان خون، لنف و مایعات بدن از داخل کارتریج به داخل هندپیس راه پیدا ننماید.

برای این کار در کارتریج های استاندارد از نوع خاصی از واشر ارتجاعی به نام ممبران استفاده می شود که مانع از ترشح و انتقال رنگ و مایعات لنفی از کارتریج به داخل هندپیس می گردد. توجه داشته باشید که در صورت ترشح رنگ و مایعات لنفی به داخل هندپیس احتمال انتقال عفونت و ویروس های هپاتیت و ایدز به افراد دیگر به شدت بالا خواهد رفت. نکته دیگر آنکه سوزن کارتریج های استاندارد کاملا تیز بوده و با حداقل تخریب بافت، کاشت رنگدانه ها را به نحو مناسبی انجام می دهند.

هزینه میکروپیگمنتیشن خط چشم

میکروپیگمنتیشن خط چشم اگر توسط متخصص پیگمنتیشن حرفه ای انجام شود و پیگمنتر این کار را در محیطی کاملا استریل و با حداقل آسیب به بافت ها و با به کار بردن رنگ های 100% طبیعی و سازگار با پوست انجام دهد بر روی قیمت میکروپیگمنتیشن چشم تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. هر چه از مواد سازگار تر و برند های معروف تر برای انجام این کار استفاده شود قیمت بالا می رود.

از عوامل دیگر تاثیر گذار در قیمت تاتو خط چشم می توان میزان کار مورد نیاز بر روی چشم نام برد، انکه چقدر زمان نیاز است برای انجام کار. جهت اطلاع از تعرفه ها و قیمت ها می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و از مشاوره و قیمت ها مطلع گردید.

Summary
User Rating
4 based on 19 votes
Service Type
میکروپیگمنتیشن خط چشم
Description
میکروپیگمنتیشن خط چشم چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Button