چند نکته مهم در رابطه با معایب میکروبلیدینگ


چند نکته مهم در رابطه با معایب میکروبلیدینگ

معایب میکروبلیدینگ از مطالبی است که فرد باید قبل از انجام این روش از آن آگاهی داشته و با اطلاع کامل از آن اقدام به این نوع آرایش نمایند. قبل از پرداختن به معایب میکروبلیدینگ لازم است توضیحاتی در مورد میکروبلیدینگ به شما داده شود. توجه داشته باشید که به دلیل تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن اما معایبت هر دو روش تقریبا یکسان می باشد.

 

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو یک آرایش دایٔم ابرو بوده که طرفداران زیادی را به خود معطوف کرده است. این شیوه برای بانوانی که دارای ابروهای نازک و کم پشت می باشند بسیار کاربردی می باشد. با استفاده از این روش ابروها زیباتر و پر پشت تر نشان داده می شود. تهران تاتو سنتر در زمینه آموزش میکروبلیدنیگ نیز فعالیت دارد و به هنر جویان عزیزن بهترین آموزش ها را در این زمینه ارائه می دهد.

 

برخی از معایب میکروبلیدینگ: 

 

واکنش بدن و آلرژی به مواد بی حس کننده

یکی از معایب میکروبلیدینگ ابرو حساسیت بدن به مواد بی حسی می باشد. بعضی از افراد در برابر مواد بی حسی به کار برده شده در میکروبلیدینگ حساس بوده و دچار آلرژی می گردند و تا زمانی که این مواد بر روی پوست است همچنان آلرژی نیز پا بر جا می ماند. واکنش و آلرژی به رنگدانه های به کار رفته در میکروبلیدینگ از دیگر معایب میکروبلدینگ می باشد. ممکن است در برخی افراد رنگ دانه های موجود در میکروبلیدینگ باعث ایجاد حساسیت شده و بهتر است قبل از انجام میکروبلیدینگ با یک متخصص مشورت کرده تا حساسیت کم تری در بدن شما داشته باشد.

 

ترمیم طولانی مدت

با توجه به این که در این روش برای ایجاد رنگ، خراش هایی بر روی پوست ایجاد می شود می تواند باعث ایجاد زخم و تورم در پوست شود و ترمیم این زخم ها یک هفته تا ده روز به طول می انجامد که مدت زمان ترمیم آن به نوع پوست هر شخص بستگی دارد.

 

احتمال ایجاد جای زخم

از دیگر معایب میکروبلیدیگ ایجاد جای زخم می باشد. همان طور که می دانید در شیوه میکروبلیدینگ خراش هایی بر روی زخم ایجاد شده و سبب می شود در ناحیه خراش داده شده پارگی و زخم ایجاد شود. در صورتی که این خراش ها به شکل اصولی زده نشود می تواند باعث ماندگاری جای زخم بر روی ابرو شود.

 

احتمال ایجاد عفونت

از شایع ترین عوارض میکروبلیدینگ، ایجاد عفونت پس از آن می باشد. این عارضه در کلینیک هایی اتفاق می افتد که فاقد بهداشت و لوازم بهداشتی می باشد بنابراین بهتر است در هنگام استفاده از این روش به کلینیک های معتبر مراجعه نمایید.

 

دایٔمی نبودن میکروبلیدینگ

روش میکروبلیدینگ روش دایٔمی بوده و پس از مدتی اثرات آن از بین می رود و این ممکن است برای برخی از افراد ناحوشایند باشد زیرا تمایل ندارند وقت و هزینه اضافی برای این روش صرف کنند. بنابراین بهتر است پیش از انجام میکروبلیدینگ به پوست خود توجه نمایید زیرا اثرات میکروبلیدینگ بر روی پوست های چرب ماندگاری کم تری دارد.

 

نیاز به ترمیم مداوم

نیاز به ترمیم مداوم از دیگر معایب میکروبلیدینگ می باشد. با گذشت مدتی از میکروبلیدینگ مجدد باید آن را ترمیم کرد که زمان دقیق آن به پوست هر شخص بستگی دارد که کم ترین زمان ماندگاری سه هفته می باشد.

 

امکان ترسیم ناصحیح خطو ابرو

با وجود این که در روش میکروبلیدینگ خطوط با قلم و به وسیله دست انجام می شود امکان دارد که فرد برای لحظه ای کنترل دست خود را از دست داده و باعث نافرم شدن حالت ابروها شود.

 

نیاز به صرف وقت و هزینه جهت پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو

از معایب میکروبلیدینگ ابرو این است که برای پاک کردن میکروبلیدینگ باید وقت و هزینه زیادی را صرف کرد و حتی گاهی ممکن است با صرف وقت و هزینه نیز نتوانید آثار آن را از بین ببرید.

خدمات تخصصی میکروبلیدینگ در تهران 

زیر نظر متخصص میکروبلیدینگ ،سرکار خانم شقایق منصوری

 

 

جهت مشاوره یا رزور نوبت با ما تماس بگیرید:

 

مناسب نبودن برای همه

باید بگوییم که میکروبلیدینگ برای همه افراد مناسب نمی باشد و باید قبل از انجام آن شرایط را بررسی کنید تا بدانید که آیا این روش برای شما مناسب می باشد.

دارای پوست چرب نباشید.

در دوره شیردهی نباشید.

فاقد بیماری دیابت باشید.

به بیماری هایی مانند سرع و دیابت مبتلا نباشید.

داروهای ضد انعقاد خون مصرف نکنید.

دارای بیماری پوستی خاصی نباشید.

از بوتاکس و لیفت ابرو در مدتی پیش از میکروبلیدینگ استفاده نکرده باشید.

شکستگی در ناحیه ابرو نداشته باشید.

حداقل تا سه روز قبل از میکروبلیدینگ اپیلاسیون نکرده باشید.

از لایه بردارهای شیمیایی تا دو هفته قبل از میکروبلیدینگ استفاده نکرده باشید.

با در نظر گرفتن شرایط بالا می توانید تصمیم خود را مبنی بر انتخاب این روش بگیرید.

احتمال انتقال بیماری در صورت عدم رعایت بهداشت

با توجه به تماس مستقیم این روش با پوست لازم است از کلینیک های بهداشتی استفاده کنید تا مانع از انتقال بیماری ها شوید. زیرا در صورتی که از مواد یک بار مصرف استفاده نگردد می تواند باعث انتقال بیماری ها شود.

 

خونریزی

در این روش به دلیل ایجاد خراش و تخریب بافت پوست، خونریزی یک امر طبیعی می باشد. البته باید بگویم که خون از دست رفته در این روش زیاد نبوده ولی در مقایسه با روش های دیگر بیشتر می باشد.

 

تفاوت خطوط ترسیم شده در ابتدا و انتهای ابرو

از آن جا که این روش با استفاده دست انجام می شود ممکن است فشار دست یکسان نبوده و همین امر باعث یکنواخت نبودن ابتدا و انتهای ابرو شود.

 

قرمزی پوست

تورم و قرمز شدن پوست از دیگر عوارض میکروبلیدینگ بوده که پس از انجام آن خود را بروز می دهد که میزان التهاب و قرمزی به پوست شما بستگی دارد.

 

احتمال گوشت اضافه در ناحیه ابرو

ممکن است پس از انجام میکروبلیدینگ گوشت اضافی را در ناحیه ابرو مشاهده کنید. در برخی از افراد ممکن است این عارضه پس از گذشت مدت ها خود را نشان دهد بنابراین قبل از انجام آن با متخصص خود مشورت نمایید.

 

ایجاد گرانولومای پوستی

ایجاد گرانواومای پوستی از دیگر عوارض میکروبلیدینگ  می باشد. از آن جا که رنگ تاتو یک ماده خارجی به حساب می آید، گلبول های سفید تلاش می کند که با آن مقابله نمایند و به محض ورود بدن ورود مواد بیگانه را تشخیص داده و دستور مبارزه صادر می شود. آن ها سعی می کنند با بلعیدن رنگ از پوست محافظت کنند.

 

استفاده از این روش برای افرادی که قبلا تاتو انجام دادند

افرادی که قبلا از روش تاتو استفاده کرده اند نمی توانند از میکروبلیدینگ استفاده کنند که این خود یکی از معایب میکروبلدینگ می باشد. با توجه به موارد عنوان شده در بالا به این نتیجه می رسیم که بهتر است میکروبلیدینگ ابرو به دست افراد حرفه ای انجام شده تا عوارض ناشی از این روش کاهش پیدا کند. توصیه ما به شما استفاده از خدمات تهران تاتو می باشد. برای مشاوره و رزرو وقت می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با این مرکز تماس حاص نمایید.

ممنوعیت میکروبلیدینگ

استفاده از میکروبلیدینگ برای برخی از افراد ممنوع می باشد که در زیر به آن اشاره می کنیم:

در دوران بارداری

در دوران شیردهی

در مبتلایان به دیابت

در افرادی که دچار آفتاب سوختگی شده اند

اختلالات خونی

بیماری هایی مانند سرطان

 

 

مراقبت های پیش از میکروبلیدینگ

بهتر است قبل از انجام میکروبلیدینگ مراقبت های لازم را انجام داده تا باعث کاهش عوارض آن شوید.

قبل از میکروبلیدینگ از مصرف نوشیدنی هایی مانند الکل و نوشیدنی های انرژی زا خودداری نمایید.

یک ماه پیش از میکروبلیدینگ از بوتاکس کردن صورت بپرهیزید زیرا امکان دارد قدرت رنگ پذیری پوست کاهش یابد.

  مصرف داروهایی مانند آسپرین پیش از میکروبلیدینگ ممنوع است.

از وکس صورت پیش از میکروبلیدینگ بپرهیزید.

لایه برداری و لیزر تا یک هفته قبل از میکروبلیدینگ ممنوع است.

در صورت مصرف دارویی خاص پیش از میکروبلیدینگ پزشک خود را در جریان بگذارید.

 

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

با انجام مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ علاوه بر افزایش ماندگاری اثرات آن، عوارض ناشی از این روش را کاهش دهید.

از استحمام پس از میکروبلیدینگ بپرهیزید و تا مدتی از ریختن آب بر روی ابروها خودداری نمایید زیرا تا مدتی زخم ها همچنان باز می باشند.

از رفتن به استخر و سونا تا یک هفته پس از میکروبلیدینگ اجتناب کنید تا از بروز عفونت جلوگیری شود.

از ورزش های سنگین و طولانی مدت دوری کنید.

از کندن جای زخم و خاراندن آن بپرهیزید.

تا ۱۰ روز پس از میکروبلیدینگ بر روی صورت نخوابید تا از عفونت جلوگیری شود.

از سیگار کشیدن پس از میکروبلیدینگ خودداری نمایید.

تا خوب شدن زخمها بر روی محل میکروبلیدینگ شده پماد چشم بزنید تا زخم ها سریع تر خوب شوند.

تا یک هفته پس از میکروبلیدینگ از قرار گیری در زیر نور مستقیم آفتاب بپرهیزید.

 

 

هزینه میکروبلیدینگ ابرو

یکی دیگر از معایب میکروبلیدینگ هزینه آن می باشد. قیمت میکروبلیدینگ مشخص نبوده و عواملی همچون نوع مواد، دستمزد متخصص، نوع کلینیک و … بر روی قیمت آن تاثیر گذار می باشد. جهت اطلاع از هزینه های میکروبلیدینگ و رزرو وقت می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس گرفته تا مشاورین ما شما را راهنمایی کنند.

 

مزایای استفاده از خدمات تهران تاتو

تهران تاتو دارای نیروهای متخصص و با تجربه بوده و باعث زیباتر شدن و کاهش عوارض میکروبلیدینگ می شوند. همچنین مواد به کار رفته در تهران تاتو کاملا یکبار مصرف بوده و از بروز عوارضی همچون انتقال بیماری و عفونت جلوگیری می کند. این مرکز از بهترین مواد برای میکروبلیدینگ استفاده کرده که باعث کاهش عوارض و ماندگاری بیشتر این روش می شود.

 

کلینیک زیبایی تهران تاتو

کلینیک زیبایی تهران تاتو دارای یک تیم مجرب بوده و با دید زیبایی شناسی خود می توانند بهترین روش را برای زیباتر شدن چهره شما انتخاب کنند. در صورتی که قصد میکروبلیدینگ دارید می توانید برای مشاوره و رزرو وقت با این مرکز تماس حاصل نمایید. این مجموعه به هنرجویان عزیزی که دوست دارن میکروپیگمنتیشن نیز یاد بگیرنند کلاس ها و دوره های آموزش میگروپیگمنتیشن نیز برگزار می کنند.

خدمات تخصصی میکروبلیدینگ در تهران 

زیر نظر متخصص میکروبلیدینگ ،سرکار خانم شقایق منصوری

 

 

جهت مشاوره یا رزور نوبت با ما تماس بگیرید:

 

Summary
User Rating
5 based on 1 votes
Service Type
میکروبلیدینگ
Description
چند نکته مهم در رابطه با معایب میکروبلیدینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Button