5 نکته مهم در رابطه با مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو


5 نکته مهم در رابطه با مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو

ابروها در زیبایی صورت و چشمان نقش مهمی دارند. اگر از ابروهای خود ناراضی هستید و دنبال پر کردن و زیباتر شدن ابروها هستید، روش ­های مختلفی برای تغییر دادن آن وجود دارد. ریمل ابرو، ژل ابرو، تتو و مداد. اما روش­های پایدارتری نیز وجود دارد. در این قسمت می­خواهیم روش میکروبلیدینگ را معرفی کنیم.و همچنین در رابطه با مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو نیز صحبت کنیم.

 

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش­های نیمه دائمی است که برای پر کردن نواحی خالی و فرم دادن به ابروها می­ باشد. این روش نوعی خال کوبی و تتو محسوب می­شود اما برخلاف تتوهای سنتی که دائمی هستند،  به دلیل مقدار کم رنگدانه و ابزار مخصوص، رنگ ابروها ممکن است تا 3 سال باقی بماند. در این روش بعد از طراحی و زاویه سازی ابرو با در نظر گرفتن فرم صورت و سلیقه شخص، با استفاده از قلمی مخصوص که یک سری شیبدار با حدود 10 تا سوزن استریل ریز در انتهای آن است، پوست را به صورت سطحی برش می­دهد. با برش­هایی که این قلمو در سطح پوست ایجاد کرده رنگ به لایه های پوست انتقال داده می­شود. این خطوط باریک ایجاد شده شبیه تار موها هستند که ابرو رو پرتر و زیباتر نشان می­دهند.  7 تا 10 روز بعد از میکروبلیدینگ، ابروها تیره­تر از نتیجه پایانی خواهد بود.

 

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو نوعی آرایش غیردائمی می­باشد و به ترمیم نیاز دارد. انتظار می­رود ترمیم ابرو به این روش بین 12 تا 18 ماه ماندگار باشد که این به نوع پوست شخص بستگی دارد. هر چه پوست چرب­تر باشد ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو نیز کمتر می­شود اما افراد با پوست نرمال می­توانند مدت طولانی­تری معمولاً تا 18 ماه از این روش بهره ببرند.

 

  خدمات تخصصی میکروبلیدینگ در تهران

زیر نظر متخصص میکروبلیدینگ ابرو ،سرکار خانم شقایق منصوری

 

جهت مشاوره یا رزور نوبت با ما تماس بگیرید:

نکات مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو

امروزه میکروبلیدینگ ابرو طرفداران زیادی پیدا کرده است و افراد زیادی از این روش برای رفع نواقص ابروهای خود از این روش استفاده می­کنند. میکروبلیدینگ باید توسط اشخاص باتجربه و آموزش دیده اجرا شود. این افراد باید نهایت دقت و حساسیت را بکار بگیرند تا این فرایند با ظرافت و نمایی مثل ابروی واقعی ایجاد کنند. مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو شامل دستورالعمل ­های بسیار مهم هست که در این قسمت به آن می­پردازیم. این مراقبت­ها مانند مراقبت­ های بعد از تتو هست با این تفاوت که این روش بسیار حساس ­تر است. اما نگران نباشید  با رعایت این نکات شما نتیجه مطلوبی می­ گیرید و از مشکلاتی مانند عفونت جلوگیری می­کنید. تقریباً مدت 7 تا 14 روز طول می ­کشد تا پوست ترمیم شود و پیگمنت­ ها کم رنگ­ تر شوند.

برای هرچه بهتر به نتیجه رسیدن کار میکروبلیدینگ بهتر است که مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو رو به شرح زیر رعایت فرمایید:

 

1- جلوگیری از رسیدن رطوبت به سطح میکروبلیدینگ شده :

یکی از روش های مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو این است که، پیگمنت­ ها بعد از میکروبلیدینگ بسیار تیره به نظر می­رسند. 2 تا 3 ساعت بعد از میکروبلیدینگ، پماد روی ابرو و همچنین رنگ­های اضافه را با گوش پاک کن تمیز که با آب استریل آغشته شده تمیز کنید. این کار از التهاب جلوگیری می­کند و سطح پوست را تمیز و استریل می­کند. به مدت 10 روز از رسیدن آب به ابروها حتی هنگام حمام کردن جلوگیری کنید. مراقب باشید تا اگر بطور اتفاقی ابروهایتان حتی در اثر بخار مرطوب شد سریعاً آن را خشک کنید. برای شستشو صورت نیز از یک حوله مرطوب یا دستمال مرطوب استفاده کنید. هر چه ابروها خشک­تر نگهداری شوند جزئیات آن بیشتر ماندگار خواهد بود. بعد از 10 روز برای شستشوی صورت خود  می­توانید از شوینده­های ملایم استفاده کنید.

 

2- عدم استفاده از مواد آرایشی:

حداقل 10 روز بعد از میکروبلیدینگ از هیچ مواد آرایشی، محصولات ضدآکنه، روشن کننده و کرم­های ضدپیری استفاده نکنید و فقط از کرم­ها و پمادهایی که برای ترمیم پوست شما توصیه می­شود استفاده کنید. از دستمال جاذب که در آن­ها از مواد آرایشی استفاده نشده برای پوست­های معمولی 3 بار در روز و برای پوست­های چرب 6 بار در روز روی ابروها استفاده کنید تا آلودگی اطراف ابرو را تمیز کنید. همچنین از استفاده کردن از وازلین و هر محصولی که حاوی پترولیوم باشد خودداری کنید.

 

3- اجتناب از لمس ابروها :

بعد از میکرو بلیدینگ پوست شما حساس می­شود و ممکن است پوست­های ابرو خشک شده باشند و پوسته پوسته شوند، به هیچ عنوان تا 10 روز اول ابروها را لمس نکنید. کندن این پوسته­ها باعث ایجاد لک یا بیرون آمدن پیگمنت­ها می­شوند. رنگ کردن، وکس کردن، بند انداختن و برداشتن ابروها به مدت چند روز بعد از میکروبلیدینگ، مطلقاً ممنوع است. این روش از دیگر روش های مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو می باشد.

 

4- اجتناب از قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض نور خورشید:

بعد از ترمیم کامل ابرو، برای دوام ابروهای خود از قرار گرفتن در نور خورشید به مدت طولانی خودداری کنید زیرا باعث تغییر رنگ پیگمنت­ها و کم رنگ شدن آنها می­شود. بعد از ترمیم کامل ابروها حتماً از کرم ضد آفتاب روی ناحیه میکروبلیدینگ شده استفاده کنید. برای محافظت بیشتر، از عینک آفتابی و کلاه لبه­دار استفاده کنید. عدم تماس ناحیه میکروبلیدینگ با کلر، آلفا هیدروکسید، اسید گلیکولیک، رتینول، لوسیون­ها و سرم­های ضد پیری، لایه­بردارهای شیمیایی از مواردی دیگری هستند که برای حفظ و دوام رنگ ابرو و پیگمنت­ها باید رعایت کرد. اگر قصد استفاده از درمان با لیزر را دارید، حتماً به تکنسین لیزر اطلاع دهید که میکروبلیدینگ انجام داده­اید. زیرا درمان لیزر ممکن است ابروها را تیره یا روشن و یا حتی بی­رنگ کند.

 

5- دوش نگرفتن:

یکی دیگر از روش های مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو این است که به مدت 24 ساعت حمام نرید تا ابروها با آب تماس پیدا نکند.

 

روند ترمیم بعد از میکروبلیدینگ

بعد از میکروبلیدینگ چه روندی طی می­شود تا ابرو به طور کامل ترمیم شود؟  ابروهای شما بلافاصله بعد میکروبلیدینگ، ظاهری تیره و نمایان دارد که در نگاه اول ممکن است از این کار پشیمان شوید اما بعد از حدود یک هفته اولین مرحله ترمیم ابرو شروع می­شود و بعد از این مدت ، پوست این ناحیه شبیه پوست آفتاب سوخته می­شود و کمی قرمزی و التهاب در آن وجود دارد که طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد. برای مشاوره در این مدت امکان دارد پوست اطراف ابرو پوسته پوسته شود. در صورت این اتفاق، به هیچ وجه زخم­ها و پوسته­های اطراف ابرو را جدا نکنید و اجازه دهید به صورت طبیعی ترمیم شود. چون ممکن است جای این پوسته­ها لکه شوند و همچنین ممکن است رنگ­زیر پوست از آن خارج شود. روند ترمیم ابرو حدود 28 تا 42 روز طول می­کشد و در واقع رنگ واقعی میکروبلیدینگ بعد از این مدت  مشخص می­شود و طی این مدت رنگ ابروها ملایمتر و روشنتر می­شود. یکی از معایب میکروبلیدینگ ابرو التهاب و عفونت و قرمزید در ناحیه ابرو می باشد.

 

 

ابرو میکروبلیدینگ شده در روز اول جزئیات بیشتری دارد و اطراف آن ملتهب و قرمز است. در روزهای دوم تا چهارم رنگ ابروها تیره­تر می­شود و لایه ­های از پوست به صورت موقت روی آن تشکیل می­شود. در روزهای پنجم تا دوازدهم، لایه های پوستی تشکیل­شده به صورت طبیعی لایه برداری می­شوند و این لایه پوسته پوسته می­شود و یک لایه پوست جدید به رنگ سفید جایگزین می­­شود که باعث روشن دیده شدن ابرو می­شود اما این رنگ، رنگ نهایی ابرو نیست. در روزهای دهم تا سی ام می­توانید مواد آرایشی را استفاده کنید. در این مدت رنگ ابرو تیره می­شود و پوست کم کم ترمیم می­شود و رنگ نهایی میکروبلیدینگ را نمایان می­شود. بعد از 4 هفته اگر ابرو نیاز به ترمیم دارد حتماً انجام دهید تا نواقص آن اصلاح شود.

 

  خدمات تخصصی میکروبلیدینگ در تهران

زیر نظر متخصص میکروبلیدینگ ابرو ،سرکار خانم شقایق منصوری

 

جهت مشاوره یا رزور نوبت با ما تماس بگیرید:

Summary
Article Name
مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو
Description
مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Button