عوارض هاشور ابرو


بررسی عوارض هاشور ابرو

عوارض هاشور ابرو موضوعی است که در این مقاله قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. هاشور رنگدانه هایی بوده که به وسیله سوزن های مخصوص به پوست تزریق می گردد. در واقع هاشور ابرو نوعی آرایش نیمه دایٔم بوده که باعث زیبایی صورت می شود. هاشور ابرو برای آن دسته از بانوانی که دارای ابروهای نازک و کم پشت هستند بسیار مناسب بوده و باعث پرپشت نشان دادن ابرو و حالت دار شدن آن می شود. هاشور ابرو اگر در یک مرکز معتر و مناسب و بهداشتی و زیر نظر یک متخصص این کار انجام گردد دارای کمترین عوارض ممکن می باشد ولی اگر در یک مرکز نامعتر و بدون رعایت اصول بهداشتی انجام گردد می تواند دارای برخی عوارض باشد.

در ادامه قصد داریم به شرح اصلی ترین و مهم ترین عوارض هاشور ابرو بپردازیم:

 

برخی از عوارض جانبی هاشور ابرو

ایجاد حساسیت و آلرژی

یکی از عوارض به وجود آمده در هاشور ابرو، ایجاد آلرژی و حساسیت های پوستی می باشد. رنگ دانه های موجود در هاشور ابرو می تواند باعث ایجاد حساسیت های پوستی گردد. این رنگ دانه ها با ورود به داخل پوست باعث تورم و پخش شدن رنگدانه ها در اطراف ابروها شده و تا زمانی که این رنگ دانه ها داخل پوست هستند این عوارض از بین نمی رود. بنابراین بهتر است قبل از انجام هاشور با آرایشگر خود مشورت کرده تا از ایجاد این عوارض پیشگیری نمایید.

 

جلوگیری از رشد ابروها

از دیگر عوارض به وجود آمده در اثر هاشور، آسیب به ابروها می باشد. در صورتی که هاشور ابرو به درستی و به طور صحیح انجام نشود می تواند باعث ریزش ابرو ها و نازک شدن آن ها شود بنابراین لازم است هاشور ابروها را به دست افراد حرفه ای سپرده تا از بروز این مشکل جلوگیری شود. علاوه بر آن به دلیل وارد شدن رنگ های شیمیایی به ریشه ابروها، باعث نازکی و کاهش استحکام آن شده و بهتر است پس از هاشور ابرو آن را تقویت نمایید. برای این کار ابروها را هر روز با استفاده از مسواک به آرامی ماساژ بدهید تا خون در زیر آن ها جریان پیدا کند.

 

ایجاد عقونت

به وجود آمدن عفونت های پوستی از دیگر عوارض هاشور ابرو به حساب می آید. با توجه به این که در هاشور ابرو برای وارد کردن رنگ به داخل پوست خراش هایی ایجاد می شود، در صورت بهداشتی نبودن محیط و لوازم استفاده شده در این روش، باعث ایجاد عفونت می شود. بنابراین باید در انتخاب کلینیک بسیار دقت نمایید. پیشنهاد ما به شما استفاده از کلینیک تهران تاتو می باشد، این مرکز دارای محیطی کاملا بهداشتی بوده که تمامی مراحل با استفاده از لوازم یکبار مصرف انجام می شود.

 

ترسیم ناصحیح ابرو

از آن جا که ترسیم هاشور با استفاده از دست انجام می شود، یک سهل انگاری کوچک می تواند باعث نافرم شدن ابروها گردد و این اشتباه قابل جبران نمی باشد. بنابراین بهتر است هاشور ابروهای خود را به آرایشگران متخصص و حرفه ای بسپارید.

 مرکز تخصصی هاشور ابرو در تهران  

زیر نظر متخصص هاشور ابرو ،سرکار خانم شقایق منصوری

 

 

جهت مشاوره یا رزور نوبت با ما تماس بگیرید:

تورم پوست

ممکن است در برخی افراد هاشور ابرو باعث ایجاد تورم شود به همین دلیل می توان این موضوع را یکی از عوارض هاشور ابرو دانست.

 

خونریزی

از آن جا که برای هاشور ابرو خراش هایی ایجاد می شود، در نتیجه احتمال خونریزی در این روش بسیار زیاد می باشد و خصوصا افرادی که دارای پوست های حساس هستند می تواند این خونریزی تا مدتی پس از هاشور نیز ادامه پیدا کند.

 

انتقال بیماری ها

همچنین هاشور ابروها می تواند باعث انتقال بیماری ها گردد. با توجه به این که هاشور ابروها به صورت دستی انجام شده و لوازم به کار رفته در این روش تماس مستقیم با پوست داشته در صورتی که بهداشت در آن رعایت نشود می تواند باعث انتقال بیماری ها شود. بنابراین قبل از اقدام به هاشور ابرو بهتر است از بهداشت محیط و لوازم و مواد به کار رفته در آن اطمینان حاصل نمایید.

 

آسیب به فولیکول های مو

امکان دارد به دلیل فرو رفتن سوزن در عمق پوست، خونریزی به وجود آمده و این مشکل پس از مدتی، سبب پخش شدن رنگدانه ها در پوست شده که باعث خراب شدن ظاهر ابروها می گردد و همچنین سبب وارد کردن آسیب جدی به فولیکول های موی ابرو می شود.

 

سختی پاک کردن هاشور

در صورتی که پس از هاشور از نتیجه آن راضی نبودید به سختی می توانید آن را از روی پوست پاک نمایید. از آن جا که رنگ به کار رفته در هاشور ابرو نوعی جوهر بوده، بنابراین پاک کردن آن به راحتی امکان پذیر نمی باشد.

نیاز به ترمیم

از دیگر معایب این روش، کم بودن ماندگاری آن می باشد. همان طور که قبلا گفته شد، هاشور ابرو نیمه دایٔمی بوده و پس از مدتی کم رنگ شده و نیاز به ترمیم دارد و این روش برای افرادی که زمان کمی برای این کار دارند می تواند کمی دردسرساز باشد. با توجه به موارد عنوان شده در بالا به این نتیجه می رسیم که می توان به راحتی عوارض ناشی از هاشور را با استفاده از یک آرایشگر حرفه ای و یک کلینیک معتبر کاهش داد.

 

عوارض هاشور ابرو قبل از بارداری

هاشور ابرو قبل از بادراری هیچ منعی ندارد و عزیزانی که می خواهد هاشور انجام دهند با خیال راحت می توانند انجام دهند.

 

 

عوارض هاشور ابرو در بارداری

در دوران بارداری به دلیل اینکه موادی هاشور ممکن است بر روی جنین تاثیر بگذارد پزشکان توصیه می کنند در این دوران و یا داقل در سه ماهه اول هاشور ابرو انجام ندهند.

 

عوارض هاشور ابرو در دوران شیردهی

به دلیل مواد شیمایی که در زمان هاشور ابرو ممکن است وارد بدن شود. و مادران شیردهی به دلیل اینکه ممکن است این مواد را از طریق شیرق وارد بدن نوزاد خود کنند بهتر است در این دوران هیچ اقدام نظیر هاشور ابرو انجام ندهند.

 

عوارض هاشور ابرو برای چشم

هاشور ابرو برای چشم ها هیچگونه عوارضی ندارند اما اگر برای انجام هاشور نزد فردی ناشی و نابلد برود ممکن است در زمان کار به درستی و حرفه هاشور را انجام ندهد و یا از مواد با کیفیتی استفاده نکند که با عث ایجاد عفونت شود که این عفونت به چشم ها نیز سرایت کند.

 

آیا هاشور ابرو سرطان زاست؟

اگر از مواد با کیفیت و مناسبی جهت هاشور ابرو استفاده نشود و همچنین اگر از سوزن ها یک بار مصرف استفاده نشود و بهداشت به درستی رعایت نشود احتمال وجود سرطان وجود دارد.

 

مراقبت های پیش از هاشور ابرو

برای کاهش عوارض ناشی از هاشور ابرو بهتر است قبل از انجام آن پیشگیری های لازم را انجام دهید:

✔ پیش از هاشور از بوتاکس کردن اجتناب کنید زیرا می تواند باعث پخش شدن مایع بوتاکس و رنگ پذیری کم تر شود.

✔ از مصرف نوشیدنی های الکلی پیش از هاشور بپرهیزید.

✔ از مصرف داروهایی همچون آسپرین پیش از هاشور خودداری کنید.

✔ لیزر و لایه برداری پیش از هاشور ممنوع می باشد.

✔ چنانچه داروی خاصی مصرف می کنید قبل از هاشور ابرو با آرایشگر خود در میان بگذارید.

 

مراقبت های بعد از هاشور ابرو

✔ با انجام یک سری مراقبت ها بعد از هاشور می توانید عوارض ناشی از این روش را کاهش دهید:

✔ از رفتن به سونا و استخر بعد از هاشور خودداری کنید زیرا ممکن است باعث ایجاد عفونت گردد.

✔ پس از هاشور ابرو تا یک هفته بر روی صورت نخوابید زیرا زخم ها همچنان باز بوده و می تواند باعث عفونت شود.

✔ تا جای ممکن پس از هاشور ابرو بیرون نروید تا آلودگی هوا باعث ایجاد عفونت نشود.

✔ تا ده روز پس از هاشور بر روی زخم ها پماد چشم زده تا زودتر بهبود پیدا کنند.

✔ از لمس قسمت های هاشور شده بپرهیزید زیرا می تواند باعث پخش شدن عفونت گردد.

مراحل هاشور ابرو

قبل از هر اقدامی باید طرح ابروی خود را انتخاب نمایید و سپس مواد بی حسی را بر روی محل هاشور قرار دهید.دقت داشته باشید که مواد بی حسی از مارک های مرغوب بوده تا عوارضی به دنبال نداشته باشد. همچنین در مصرف مواد بی حسی زیاده روی نکنید زیرا میزان رنگ پذیری پوست کاهش پیدا می کند. در این قسمت نوبت به خراش دادن پوست با استفاده از تیغ های مخصوص می رسد. توجه داشته باشید که تیغ های به کار رفته در هاشور یکبار مصرف بوده تا از انتقال بیماری ها و عفونت جلوگیری شود. در این مرحله نوبت به رنگ گذاری می باشد. باید از رنگ های مرغوب برای ابروها استفاده کرده تا باعث ایجاد آلرژی در پوست نگردد. بهتر است از رنگ هایی که حاوی اکسید آهن می باشد استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث ایجاد آلرژی گردد. از مصرف رنگ هایی که در ترکیبشان نیکل به کار رفته استفاده نکنید زیرا ممکن است پوستتان نسبت به آن واکنش نشان دهد. رنگ هایی که حاوی الکل می باشد می تواند موجب ریزش ابروها شود بنابراین پیشنهاد می شود از آن استفاده نکنید. در این مرحله خراش های نازک بر روی پوست برای طبیعی تر شدن آن زده می شود و باید از تیغ یکبار مصرف استفاده نمایید. و سپس مجدد عمل رنگ گذاری را تکرار کنید.

هزینه هاشور ابرو

هاشور ابرو دارای قیمت از پیش تعیین شده ای نبوده و عواملی همچون نوع مواد، محل کلینیک، دستمزد متخصص و … بر روی قیمت هاشور تاثیر گذار می باشد. جهت اطلاع از هزینه های هاشور ابرو و رزرو وقت می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با این مرکز تماس گرفته تا مشاورین ما شما را راهنمایی کنند.

 

چرا از خدمات تهران تاتو استفاده کنیم؟

✔ این کلینیک یک مرکز فوق تخصصی در زمینه انواع روش های زیبایی بوده و می توانند مناسب ترین روش را برای شما انتخاب کنند.

✔ این کلینیک از با کیفیت ترین مواد برای هاشور استفاده کرده که سبب ماندگاری بیشتر و کاهش عوارض آن می شود.

✔ کلینیک تهران تاتو با توجه به رعایت بهداشت و استفاده از لوازم یکبار مصرف باعث کاهش عوارض هاشور می گردد.

✔ تهران تاتو دارای سالنی کاملا تمیز و بهداشتی می باشد.

 

کلینیک زیبایی تهران تاتو

بهترین مرکز هاشور ابرو، کلینیک  زیبایی تهران تاتو دارای یک کادر متخصص و مجرب در زمینه انواع روش های زیبایی بوده و از بهترین و با کیفیت ترین مواد برای ابروهای شما استفاده می کند. همچنین این کلینیک بسیار تمیز و بهداشتی بوده و باعث جلوگیری از عفونت می شود. در صورتی که قصد هاشور کردن ابروهای خود را دارید می توانید جهت مشاوره و رزرو وقت از طریق شماره های درج شده در سایت با این مرکز تماس بگیرید.

 مرکز تخصصی هاشور ابرو در تهران  

زیر نظر متخصص هاشور ابرو ،سرکار خانم شقایق منصوری

 

 

جهت مشاوره یا رزور نوبت با ما تماس بگیرید:

Summary
Article Name
عوارض هاشور ابرو
Description
بررسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Button