نکاتی در مورد تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن


نکاتی در مورد تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میکروبلیدینگ روشی است که آرایشگران متخصص به وسیله تیغ و با خراش پوست رنگدانه ها را به پوست منتقل می کنند. لازم به ذکر است که رنگ های به کار رفته در روش میکروبلیدینگ با روش میکروپیگمنتیشن فرق می کند و با پایه روغن بوده تا بتوان بیشتر در پوست نفود کرده و دوام بیشتری داشته باشد. تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در نوع وسایل آن ها می باشد. میکروپیگمنتیشن پیگمنتر به وسیله یک دستگاه که قلم یا هندپیس گفته می شود، رنگ دانه های مخصوص را وارد پوست می کند که این هندپیس یک موتور مرکزی دارد که می توان با دورهای متفاوت آن را تنظیم کرد و بر اساس میکروپیگمنتیشن مورد نظر ست می شود و از همین رو این قلم ها لرزش ریزی دارند و هر کسی قادر به کار کردن با آن نمی باشد و فرق یک پیگمنتر خوب و حرفه ای با یک پیگمنتر آماتور بدین وسیله قابل تشخیص است.

 

میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن

هدف از این مقاله بررسی تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن می باشد. طراحی خط چشم، خطوط ظریف هاشور،‌ بن مژه و … یک هنر بوده و باعث تمایز یک پیگمنتر حرفه ای با آماتور می شود. از سویی دیگر در روش میکروبلیدینگ برای وارد کردن رنگدانه ها به پوست، از یک قلم مخصوص استفاده می شود که همانند یک قلم خطاطی و یک مداد بوده و بدون موتور می باشد و این موضوع یک مزیت بزرگ روش میکروبلیدینگ می باشد. در اصل یک آرایشگر با توجه به هنر و نوع در دست گرفتن قلم و ظریف زدن خطوط و عدم لرزش دست و … است که کار زیباتری را رقم می زند و این علتی است که بسیاری از افراد در ایران میکروبلیدینگ را به  میکروپیگمنتیشن ترجیح می دهند. در صورتی که یک پگیمنتر کاربلد با هنرنمایی و ظرافت کاری خود خطوطی زیبا بر روی ابروی شما ایجاد کند، شما تفاوتی بین میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن مشاهده نخواهید کرد.

 

اساس فرق میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن 

مهم ترین تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیش در مورد ماندگاری و دوام میکروبلیدینگ است. همان طور که می دانید، هاشور ابرو به مدت ۲ تا سه سال ماندگار بوده و در صورتی که میکروبلیدینگ حدود ۶ ماه ماندگاری دارد و دلیل آن تزریق رنگ به پوست به روش خراش پوست می باشد. در اصل شخصی که یک مرتبه میکروبلیدینگ کرده پس از یک ماه باید مجدد آن را ترمیم کند. خراشیدن پوسن ناحیه ابرو، به وسیله بلیدینگ به این دلیل که تزریق رنگ به وسیله دست انجام می شود، میزان فشار دست بر روی قسمت های گوناگون ابرو و رنگ پذیری یکسان نبوده و و از این رو در تمام قسمت های ابرو برابر نیست در صورتی که در میکروپیگمنتیشن به وسیله دستگاهی که مقدار نفوذ و مقدار دور آن را می توان تنظیم کرد میزان فشار از ا بتدا تا انتهای ابرو یکنواخت و یکسان می باشد.

 

مرکز خدمات تخصصی میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در تهران 

زیر نظر متخصص میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ، شقایق منصوری

 

 

جهت مشاوره یا رزور نوبت با ما تماس بگیرید:

کدام روش طبیعی تر است؟

همان طور که در قسمت های قبل عنوان شد، در روش میکروپیگمنتیشن رنگ به وسیله صفحه دیجیتالی بر روی پوست قرار گرفته و همگی یک عمق مشخصی دارند و پهنای یکسانی را نیز شامل می شوند. ولی در روش میکروبلیدینگ، از آن جا که کار با دست و به وسیله قلم انجام می شود و همچنین به دلیل انحنا و شکل خاص قلم، خطوط به صورت نامنظم طراحی شده و مانند تار مو می باشد، علاوه بر آن همه خطوط ایجاد شده در یک جهت نبوده و طبیعی تر جلوه می دهد. بهتر است خطوط طراحی شده به سمت پایین، بالا و برخی اریب باشند تا هم جهت با رویش موها باشند.

دوام کدام روش بیشتر است؟

روش میکروبلیدینگ و روش میکروپیگمنتیشن هر دو از نوع نیمه دایٔم بوده و به مرور زمان محو شده و در صورت عدم ترمیم، پاک می شوند. همچنین رنگ به کار رفته در هر دوروش یکسان بوده و در نتیجه ماندگاری یکسانی دارند. اما نوع انجام روش ها باعث تفاوت این دو روش با هم شده اند. اما می توان گفت که در روش میکروپیگمنتیشن با توجه به استفاده از ابزار دیجیتال جهت تنظیم میزان نفوذ و حرکت سوزن، می توان گفت این روش دارای ماندگاری بیشتری می باشد. در روش میکروبلیدینگ به دلیل دستی بودن کارها، همه چیز به مهارت آرایشگر بستگی دارد. در صوتی که میزان فشار لازم جهت عمق مناسب، وارد نشود رنگ به زودی محو می شود. از سویی دیگر اگر فشار وارد شده زیاد باشد می تواند به ابرو آسیب وارد کند. در نتیجه میزان ماندگاری هر دو روش به میزان مهارت آرایشگر بستگی دارد و لازم است حتما قبل از انجام هر کدام از این روش ها از تسلط آرایشگر بر کار اطمینان حاصل نمایید.

هاشور به روش میکروپیگمنتیشن

در این روش جهت ایجاد خطوط ابرو از یک ابزار دیحیتال و الکتریکی استفاده می شود. در روش میکروپیگمنتیشن یک قلم معروف به هندپیس و یک صفحه کلید دیجیتال جهت تنظیمات موجود بوده  که با استفاده از آن خطوط را رسم می کند و دارای دکمه شروع و خاتمه بوده که برای آسان شدن کار پگیمنتر طراحی شده است.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

هاشور به روش میکروبلیدینگ

بر خلاف روش میکروپیگمنتیشن این روش دارای ابزار دیجیتالی و یا الکتریکی نبوده و کار به صورت دستی انجام شده و نتیجه کار به مهارت آرایشگر بستگی دارد. سوزن استفاده شده در این روش یکبار مصرف بوده و هر سری قلم را رنگی کرده و بر روی پوست خراش داده می شود. این خطوط در چند مرحله زده شده و هر سری رنگ با گوش پاک کن بر روی ابرو قرار داده شده و چند دقیقه صبر کرده تا رنگ در پوست ماندگار شود.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

مدت زمان روش میکروپیگمنتیشن و روش میکروبلدینگ

این دو روش در زمان انجام نیز با هم متفاوت می باشند. در روش میکروپیگمنتیشن مدت زمان طولانی تری داشته ولی نتیجه ماندگارتری نیز به دنبال دارد.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

نتایج اولیه روش میکروبلیدینگ با روش میکروپیگمنتیشن

ترمیم ابرو در این روش ممکن است تا ده روز زمان ببرد و در این بازه زمانی التهاب و قرمزی پوست از بین می رود. اوایل ابروها دارای رنگ تیره تری بوده و پس از مدتی کم رنگ تر می شود و در روش میکروپیگمنتیشن نیز این تیرگی بیشتر بوده ولی پس از مدتی به رنگ دلخواه شما باز می گردد.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در هزینه ها 

قیمت هر دو روش ثابت نبوده و بر اساس عواملی همچون نوع مواد مصرفی، موقعیت مکانی، دستمزد متخصص، نوع سالن و … تعیین می شود. جهت اطلاع از تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در هزینه ها می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما تماس گرفته تا شما را راهنمایی کنند.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

کلینیک زیبایی تهران تاتو سنتر

کلینیک زیبایی تهران تاتو سنتر دارای کادری مجرب در زمینه انواع روش های زیبایی صورت می باشد. این گروه دارای علم زیبایی شناسی بوده و قادرند متناسب با فرم صورت شما، بهترین فرم را انتخاب کنند. چنانچه زیبایی چهره برای شما اهمیت دارد می توانید جهت مشاوره و رزرو وقت از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما تماس بگیرید. این مجموعه بهترین مرکز میکروپیگمنتیشن ابرو در تهران می باشد.

مرکز خدمات تخصصی میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در تهران 

زیر نظر متخصص میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ، شقایق منصوری

 

 

جهت مشاوره یا رزور نوبت با ما تماس بگیرید:

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Button