اکستنشن مژه کنیم یا کاشت مژه؟ از تفاوت ها تا عوارض هر یک


اکستنشن مژه کنیم یا کاشت مژه؟ از تفاوت ها تا عوارض هر یک

کاشت و اکستنشن مژه از متد های جدید و به روزی هستند که برای پرپشت کردن و افزایش طول مژه به کار می روند. اگر می خواهید مژه های پر و بلندی داشته باشید حتما بین این دو انتخاب دچار تردید خواهید شد.. در این مقاله به این سوال پاسخ داده می شود که اکستنشن مژه کنیم یا کاشت مژه ؟ تفاوت ها و عوارض هریک نیز  بررسی خواهد شد.

 

 کاشت مژه

مواد حجم دهنده، استفاده از ریمل و انواع روش های دیگر برای پرپشت و بلند تر کرده مژه ها استفاده می شود. چشم ها اعضای مهمی در صورت می باشند که تاثیر بسیاری روی زیبایی چهره دارند. مژه های پرپشت چشم های شما را بسیار زیبا تر جلوه خواهد داد. به همین علت افراد زیادی برای افزایش حجم و بلندی آن ها دست به راه هایی می زنند که اکثرا موقت و دارای عوارض جانبی اند. کاشت مژه یک روش با ماندگاری بالاست که خطر کمتری داشته و تاثیر آن بسیار بهتر و طبیعی تر از مژه های مصنوعی و دیگر روش ها خواهد بود.

کاشت مژه توسط یک متخصص و با موادی کاملا بهداشتی و مطمعن انجام می شود. توجه داشته باشید تمامی مراحل باید زیر نظر کادری مجرب و با تجربه طی شود وگرنه عوارض جبران ناپذیری به بار خواهد آمد. در روند کاشت پزشک حدود ۵۰ عدد از فولیکول موی سر را برای هر پلک پیوند خواهد زد. برای انجام این عمل نیاز به بی حسی یا بیهوشی موضعی است که تا 2 ساعت طول می کشد. پس از جراحی نیز لازم است مراقبت هایی انجام شود تا عوارض به حداقل برسند و آسیبی به مژه ها و چشم وارد نشود.

انواع کاشت مژه  

کاشت مژه انواع مختلفی دارد. کاشت مژه ی دائم و کاشت مژه ی موقت که دومی همان اکستنشن مژه می باشد. کاشت مژه طبیعی به واسطه ی  جراحی و یا میکروسرجری و زیر نظر پزشک متخصص زیبایی قابل انجام می باشد ولی در اکستنشن مژه موهای حیوانات یا موهای مصنوعی به کمک چسب و مواد دیگر روی مژه های شما نصب می شوند و پس از مدتی برداشته می شوند.

 

کاشت مژه برای چه کسانی توصیه می شود؟

برخی افراد در اثر سوختگی و یا ریزش شدید تمام و یا بخش قابل توجهی از مژه های خود را از دست می دهند. این افراد برای درمان خود به کاشت مژه روی می آورند زیرا این روش می تواند برایشان رضایت بیشتری به همراه داشته باشد. کاشت طبیعی مژه کاری کاملا تخصصی است و حتما باید در کلینیک و مطب مورد اعتماد، کادر پزشکی مجرب و مواد درجه یک انجام شود. هرگونه غفلت نسبت به این موضوع صدمات سنگینی در پی خواهد داشت.

 

کاشت مژه چگونه انجام می شود؟

طی این روند موهایی انتخاب می‌شود که نزدیک‌ترین جنس‌ را به جنس مژه‌های طبیعی تان داشته باشند. برای هر چشم معمولا قریب به ۵۰ مو در نظر می گیرند و با ایجاد برش‌هایی بسیار ریز در نواحی مشخصی از پلک‌های بالایی و پایینی مژه ها را می کارند. کاشت مژه نیازمند بیهوشی موضعی و گاه کامل دارد که با توجه به حجم کار و خواسته ی بیمار  انجام می شود. جراحی ممکن است بین 2 تا سه ساعت به طول بیانجامد. احساس درد، ورم و کبودی از عوارض کاشت مژه می باشد. البته بعد از حدودا یک هفته درد ها کمتر خواهد شد. در این مدت نیز با مصرف دارو و انجام مراقبت های ویژه که توسط پزشکتان به شما توصیه می شود، عوارض به حداقل می رسند. در این شیوه مژه ها رشد طبیعی خود را خواهند داشت  و باید هر ۶ تا ۱۲ ماه مقداری کوتاه شوند.

 

عوارض کاشت مژه

هرگونه تغییر در صورت و یا هریک از اعضای بدن، عوارضی در پی خواهد داشت. این عوارض با توجه به میزان حساس بودن بدن خود فرد و عضو مورد نظر متفاوت خواهند بود. همچنین عواملی مانند پزشک، مواد مورد استفاده، مراقبت های قبل و بعد از جراحی یا هرگونه اقدام زیبایی و رعایت اصول بهداشتی میتوانند باعث کاهش یا افزایش عوارض شوند. کاشت مژه نیز از این امر مستثنی نیست. ایجاد حساسیت به چسب، فرسایش سطح داخلی چشم به واسطه ی کاشت دائم در چندین مرحله، تحریک و قرمزی، التهاب و تورم، مواد نامرغوب که گاهی باعث نابینایی می شود، ریختن و شکیت مژه های طبیعی و غیره. فرمالدئید، لاتکس، آدامس سلولز، سایانو اکریلات و اسید بنزوئیک برخی از مواد تشکیل دهنده چسب هایی اند که در کاشت مژه استفاده می شوند. برخی افراد به این مواد حساسیت دارند و بهتر است با مشورت پزشک متخصص، در روند کاشت از چسبی استفاده کنند که حاوی فرمالدئید نباشد.

البته لازم به ذکر است که در صورت رعایت نکات بهداشتی و مراجعه به مراکز مطمعن هیج یک از این مشکلات به صورت جدی پیش نمی آید و عوارض حدقلی نیز پس از مدت کوتاهی کاملا برطرف خواهند شد. تهران تاتو مرکزی کاملا بهداشتی و حرفه ای است که زیر نظر بهترین متخصصان در حال فعالیت است. این مجموعه تمامی خدمات زیبایی مربوط به کاشت و اکستنشن مژه را با کیفتی عالی انجام می دهد. کافیست برای مشاوره خدمات مژه از طریق شماره ی درج شده در سایت با ما تماس حاصل کنید.

 

عوارض کاشت مژه تا چه مدت طول می کشد؟

چسب و موادی که به منظور چسباندن موها ی مورد نظر به مژه های اصلی به کار گرفته می شوند متشکل از موادی هستند که ممکن است در چشم ها باعث ایجاد حساسیت شود. چشم ها نیز در مواجهه با مواد  شیمیایی مورد استفاده ، ممکن است سه روز تا یک هفته دچار عوارض جانبی کاشت مژه شوند. . چشم های پر از خون، سوزش، خارش، درد، قرمزی و التهاب چشم یا پلک و تورم شدید از عوارض جانبی کاشت مژه محسوب می شوند.

 

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه در  این روش  از تارهای مو ی مصنوعی اغلب جنس آن ها از ابریشم و یا موی انسان است استفاده می شود. موای مورد نظر ب صورت تک به تک با چسب اکستنشن مژه و مواد دیگر روی مژه های طبیعی قرار می گشرند و در نهایت آرایش خاص و زیبایی روی مژه ها ایجاد می کنند. با بلند تر شدن و حجیم تر شدن مژه ها، چشم ها زیبا تر دیده می شوند و یک آرایش نیمه دائمی در صورتتان ایجاد می شود. با اضافه شدن مژه های جدید ضخامت و رنگ مژه ها تغییر می کند. البته این روش استفاده از این روش برای افرادی که اندازه مژه هایشان کمتر از ۳ میلی متر است توصیه می شود.  مژه های بلند با اکستنشن به صورت غیر طبیعی دیده می شوند. ماندگاری اکستنشن مژه حداکثر تا یک ماه می باشد. این روش بسیار سریع است و در صورت راضی نبودن و یا ایجاد هرگونه مشکلی می توان به راحتی آن را برداشت.

 

عوارض اکستنشن مژه 

این روش اگرچه تاثیر مهمی روی ظاهر و زیبایی چشم ها دارد، یا این حال عوارضی نیز خواهد داشت. برای کاهش عوارض اکستنشن مژه باید توصیه ها و مراقبت های خواسته شده را جدی بگیرید. حتما در طول انجام اکستنشن چشم هایتان را کاملا ببندید تا چسب و بخار چسب وارد چشمتان نشود. سوزش شدید چشم و اشک ریختن از عوارض طبیعی بعد از این اقدام می باشند که پس از مدت کوتاهی از بین می روند.

چسبی که برای اکستنشن مژه استفاده می شود حاوی ترکیباتی و مواد شیمیایی است که تحریک کننده و همچنین خطرناک اند. سوزش شدید چشم، خارش نواحی کاشته شده و چشم، پدیدار شدن جوش های پوستس، درد شدید، قرمزی و التهاب ایجاد شده در چشم و پلک های چشم از عوارض پس از انجام اکستنشن مژه هستند.

 

عوارض اکستنشن بر روی مژه های طبیعی 

زمانی که اکستنشن مژه انجام می دهید، باید از خاراندن و دست زدن به چشم ها خودداری کنید. همچنین باید راقبت هایی انجام دهید و به مژه هایتان رسیدگی کنید. کستنشن مژه رفته رفته مژه های طبیعی و اصلی را نازک تر و شکننده تر خواهد کرد. با مراقبت درست می توانید مانع از  آسیب رسیدن به مژه های طبیعی خود باشید.

 

تفاوت اکستنشن مژه با مژه مصنوعی

اکستنشن دیدی بسیار طبیعی و زیباتر از مژه های مصنوعی ایجاد می کند. مژه های مصنوعی موقت هستند و دوام آن ها بسیار کم است. از طرفی به مرور زمان و بر اثر استفاده ی زیاد از آن ها یه چشمتان آسیب می زنید. اما اکستنشن مژه روشی با ماندگاری بالاتر و آسیب بسیار کمتر است.

 

تفاوت اکستنشن مژه با کاشت مژه

تفاوت اصلی این دو این است که کاشت مژه طبیعی تر از اکستنشن مژه دیده می شود. از طرفی کاشت مژه مراحل سخت تری نسبت به اکستنشن دارد و به صورت جراحی پیوند موهای اضافه و مژه های طبیعی زده می شود. کاشت مژه با رشد مژه های طبیعی رشد می کند اما اکستنشن رشدی نخواهد داشت. جراحی کاشت باید حتما زیر نظر یک متخصص حرفه ای انجام شود وگرنه بسیار خطرناک خواهد بود. اکستنشن نیز باید حتما زیر نظر یک کادر حرفه ای انجام شود وگرنه چسب داخل چشم می رود و یا به دلیل عملگرد نادرست و یا استفاه از مواد نامرغوب دچار شکلات جدی خواهید شد. اکستنشن مژه به صورت شش ماهه کاشته شده و هر دو هفته باید ترمیم شود اما کاشت به صورت یک ماهه است و هر هفته باید ترمیم شود.

 

کاشت مژه بهتر است یا اکستنشن مژه ؟

پاسخ به این سوال بستگی به نیاز، درخواست ها، توقعات، و برخی موارد دیگر می تواند متفاوت باشد. بطور مثال مژه های کوتاه کمتر از  یک سانت حساسیت چشمی ندارند و معمولا کاشت مژه انتخاب بهتری برای آن ها به شمار  می رود. از طرفی تار های مژه ثابت خواهد بود و از پلک ها جدا نخواهد شد. برخی نیز حساسیت دارند و از مژه ی مصنوعی نیز استفاده نمی کنند. اکستنشن مژه با مواد ویتامینه باعث داشتن مژه های بهتری برایشان می شود. پس بهتر است ابتدا با یک متخصص مشورت کنید و بعد تصمیم به انتخاب یک روش مناسب بگیرید.

 

مقایسه هزینه کاشت مژه و اکستنشن مژه

در روش کاشت مژه قیمت آن به شرایط مژه ها، تعداد مژه ها و حساسیت ها ی فرد بستگی دارد. اما در شیوه اکستنشن مو جنس تار مو، کم حجمی یا پر حجمی و دیگر موارد مورد توجه قرار می گیرد. قیمت کاشت مژه و قیمت اکستنشن مژه با توجه به زمان مراجعه و خواسته و شرایط هر شخص متفاوت خواهد بود.

با توجه به درخواست و جنس مژه هایتان و همچنین حساسیت آن ها یکی از دو روش برای شما انجام خواهد شد. همانطور که پیش تر نیز به این موضوع اشاره شد، انتخاب یک مرکز تخصصی برای این کار بسیار مهم است. زمانی که کار شما توسط یک متخصص حرفه ای انجام شود علاوه بر نتیجه ی عالی، میزان آسیب دیدگی و عوارض به حداقل خواهد رسید.

مجموعه تهران تاتو در زمینه اکستنشن مژه و همچنین لیفت مژه و لمینت مژه نیز فعالیت دارد. عزیزانی که به دنبال زیبا تر شدن مژه های خود و پرپشت شدن مژه های خود هستند می توانند با ما تماس بگیرند.

Summary
Article Name
اکستنشن مژه کنیم یا کاشت مژه؟ از تفاوت ها تا عوارض هریک
Description
اکستنشن مژه کنیم یا کاشت مژه؟ از تفاوت ها تا عوارض هریک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Button