کاشت مژه


کاشت مژه در تهران

کاشت مژه روش جدیدی است که به شما کمک می کند تا مژه های تان را بلندتر و خوش حالت تر کنید و زیباتر به نظر برسید. این  مژه ها از مواد مصنوعی همچون موی سمور، ابریشم یا حتی موی انسان ساخته شده اند. استفاده از مژه های مصنوعی از قدیم مرسوم بوده است، اما تفاوت بین راه های قدیمی و جدید این است که امروزه، مژه های مصنوعی به جای پوست پلک که باعث آسیب دیدگی بیشتری می شود، به مژه های فرد چسبانده می شود، بنابراین ظاهری زیباتر ایجاد خواهد کرد. تفاوت دیگر اینکه مانند مژه های مصنوعی در قدیم از چسب های مضر استفاده نمی شود و چسب های مخصوص این کار به بازار آمده است. تعداد مژه ای که برای هر فرد انتخاب می شود، بستگی به تعداد مژه های خود فرد دارد. اگر فردی تعداد مژه های طبیعی خودش کم باشد تعداد کمی می تواند مژه بکارد. به دلیل اینکه مژه های مصنوعی روی مژه های طبیعی کار می شوند و اگر شخص مژه های کمی داشته باشد به همان اندازه می شود برایش مژه اضافه کرد.

 

انواع کاشت مژه

به صورت کلی دو نوع کاشت مژه داریم

 

کاشت مژه موقت

 در کاشت موقت مژه ها یک هفته دوام می آورند. این نوع کاشت به دلیل چسبی که استفاده می شود، ماندگاری کمتری دارد.

 

کاشت مژه دائم

در دنیای کاشت مژه تنها 3 تکنیک برای کاشت مژه  می باشد :

** کاشت مژه کلاسیک

**کاشت مژه والیوم

**کاشت مژه تار به تار

 

 

کاشت مژه کلاسیک

در اکستنشن مژه کلاسیک، به هر مژه طبیعی یک تار مژه اکستنشن میشود که کاملا طبیعی هست. مدت زمان  اکستنشن مژه کلاسیک (٢ الی ٣ هفته)برای طولانی تر شدن زمان ترمیم، مراقبت شما نقش بسیار مهمی دارد. مژه ها را با شامپو بچه که عاری از چربی است شستشو دهید و برس کنید.

 

کاشت مژه تار به تار

اکستنشن مژه تار به تار یکی از مناسب ترین روش ها برای درمان کم پشتی مژه ها است که با استفاده از آن می توان به مژه هایی با ظاهر کاملا طبیعی دست پیدا کرد. در این روش برای افزایش تراکم مژه ها از مژه های مصنوعی استفاده می شود.این مژه ها توسط افراد ماهر در لا به لای مژه های فرد چسبانده می شود و به صورت کاملا حرفه ای کم پشتی را از بین می برد. اکستنشن مژه تار به تار یکی جایگزین اصلی پیوند مژه است که در بسیاری از موارد می توان با استفاده از آن به نتایج قابل قبولی دست پیدا کرد.

 

اگر شما جایی این کلمات را شنیدید:

تکنیک تک انبر ، تکنیک دولاین ، کاشت مژه روسی ، کاشت مژه ترکیه ایی ، کاشت مژه کاشت روش ال ، کاشت مژه بوته ایی ، کاشت مژه ایتالیایی ، کاشت مژه خلیجی ، کاشت مژه اداری ، کاشت مژه نیمه ، همه موارد مربوط به تکنیک تار به تار می باشد.

 

کاشت مژه والیوم

اكستنشن مژه واليوم بصورتي است كه با استفاده از تارهاي بسيار نازك مژه رو بصورت دو يا سه يا چهار بعدي در مي آورند و روي هر تار مژه فرد يك مژه چند بعدي قرار مي گيرد .منظور همان اکستنشن چند بعدی می باشد که از ۲D تا ۱۰D والیوم و ۱۲D را مگاوالیوم می نامیم که بسیار روش زیبا و پر طرفداری می باشد و باعث حجم دهی به مژگان فرد می شود قبل از مطلبی باید یاد آورد شوم که اگر کار اکستنشن مژه شما توسط فرد متخصص انجام شود و تمامی مراقبت ها توسط شخص شما به خوبی و تمام و کمال انجام شود هیچ آسیبی به مژه شما وارد نشده و مژگان شما در زمان مقرر (۳ الی ۵ هفته) نیاز به ترمیم پیدا میکند و در صورت رعایت نکردن مراقبت ها متخصص هیچ مسئولیتی نمی پذیرد.

 

چند نکته در مورد انواع مژه ها

** اکستنشن مژه والیوم و مگاولوم و کلاسیک نوعی اکستنشن مژه هستند در حالیکه دالی لش و کت آی و کیم نوعی استایل مژه هستند.

** مژه های تار به تار دارای ضخامت 15، 20 و 25 هستند. از مژه 25 استفاده نمی شود. مژه 25 برای مژه های ضخیم استفاده می گردد.

** مژه های ولوم دارای ضخامت 10 و 5 صدم و 7 صدم هستند و سبکترند و بهتر از مژه های تار به تار هستند. مژه ولوم آسیبی به مژه طبیعی نمی زند. چرخش ندارد و همراه با مژه طبیعی بلند شده و بالا می آید. مژه ولوم بر روی مژه ها بصورت تار تار، قرار می گیرد.

** مژه های کلاسر، ضخیم هستند و گره دارند. با چسب موقت چسبانده می شوند. سنگین هستند و روی چندین مژه قرار می گیرند.

** در استایل مژه کیم، مژه ها بصورت کوتاه و بلند قرار دارند. برای این نوع مژه ها باید 2 سایز اختلاف بین مژه های بلند و مژه های اصلی باشد. ضخامت بین مژه های بلند و مژه های اصلی حداقل باید 7 صدم و یا 10 و یا 15 باشد.

** مژه های فن بصورت 2 بعدی و 3 بعدی ساخته میشوند. برای گذاشتن مژه فن، ابتدا آن را می سازیم. پد ژله ای را در زیر چشم قرار داده و مژه های پایین را پوشش می دهیم.از مژه های فن یک تار جدا می کنیم. مژه های طبیعی را از هم جدا  می کنیم و مژه فن را پس از چسب زدن با فاصله به مژه طبیعی می چسبانیم.

 

 

کاشت مژه ابریشمی 

کاشت مژه ابریشمی به روشی گفته می شود که در ان از مژه هایی استفاده می شود که به دلیل جنسی که دارد به آن ابریشمی گفته می شود. در این روش از موهایی به اندازه ۶ تا ۱۷ میلی متر استفاده می شود که اندازه ی دقیق موها به ظاهر چشم ها و محل قرار گیری مژه ها بستگی دارد. مژه هایی که بر روی پلک ها قرار می گیرند با استفاده از چسب ها محکم می شود و به راحتی از سطح پلک ها جدا نمی شوند اما با توجه به مدت زمانی که فرد قصد دارد مژه ها باقی بمانند می توان از چسب های گوناگون با ماندگاری مختلف بهره گرفت.کاشت مژه ابریشمی برای افرادی به کار گرفته می شود که به علل مختلف مژه هایشان را از دست داده باشند و یا به صورت ژنتیکی مژه های کم پشتی را داشته باشند. حتی افرادی که به دلیل بیماری های مختلف مانند آلوپسی و یا شیمی درمانی دچار ریزش مو شده اند می تواند از این روش استفاده کنند و به مژه هایی با ظاهری کاملا طبیعی دست پیدا کنند.به علت اینکه در کاشت مژه ابریشمی از هیچ نوع جراحی استفاده نمی شود قطعا نمی توان عارضه ی خاصی را از آن انتظار داشت. اما برخی از افراد ممکن است به دلیل حساسیت به چسب ها دچار مشکلاتی شوند. علاوه بر این در برخی موارد مخصوصا در مواردی که چشم های فرد مستعد خشکی است ممکن است شاهد خشکی چشم ها باشیم.

 

 

نکاتی در مورد کاشت مژه و نحوه ی نگهداری از آن

** سه روز قبل و سه روز اول عادت ماهیانه به هیچ وجه کار کاشت انجام نشود و برای ترمیم جوری برنامه ریزی شود که شامل این ۶ روز نباشد.

** قرص های هورمونی مصرف نشود و در صورت مصرف با متخصص مژه خود در میان بگذارید.

** در صورت شیر دادن بچه نیز با متخصص مژه خود در میان بگذارید.

** مژه ها نباید در معرض مستقیم آب داغ قرار بگیرد ، هنگام استحمام از عینک استفاده شود و در غیر اینصورت سر خود را پایین گرفته تا آب داغ مستقیم روی مژه نریزد.

** روزی ۱ الی ۲ بار (ترجیحا صبح و شب قبل از خواب) مژگان را با آب ولرم رو به خنک کامل بشویید تا گرد و غبار و چربی هایی که در طول روز روی مژه قرار گرفته است تمیز شود.

** پس از هر بار خیس شدن مژه آنرا حتما خشک نمایید (با دستمال کاغذی یا با باد سرد سشوار از دور)

** استفاده از ریمیل بر روی مژگان اکیدا ممنوع می باشد در صورت نیاز به مژه کار خود اطلاع دهید تا ریمیل مخصوص اکستنشن مژه برایتان بیاورد.

** از لوازم آرایشی چرب استفاده نکنید ، به طور مٍال برای خط چشم از مداد آرایشی چرب و خط چشم های مایع ضد آب به هیچ وجه استفاده نکنید چون به مژه می چسبد و باعث آسیب به مژه می شود.

** برای پاک کردن آرایش چشم از ۲ فاز های آرایش پاک کن چشم به هیچ وجه استفاده نشود چون چرب می باشد و از صابون نیز برای شست و شو استفاده نشود. آرایش چشم فقط با دستمال مرطوب تمیز شود.

** چشم ها را نمالید و هنگام خواب روی صورت نخوابید.

** در صورت رفتن به استخر حتما از عینک شنا استفاده شود.

 

مراقبتهای بعد از کاشت مژه

بعد از کاشت باید خیلی مراقب مژه ها باشیم بهتر است چشم های خود را نمالیم و با قدرت آنها را نخارانیم. در زمانی که کاشت مژه داریم بهتر است وارد سونای بخار نشویم، وقتی حمام می کنیم باید مراقب باشیم فشار آب به صورت مستقیم به چشم های مان نخورد فردی که کاشت مژه در سالن های زیبایی انجام داده، بهتر است برای شست وشوی چشم ها مراقب باشد برای شست وشو بهتر است خیلی آرام چشم ها را شست و با یک دستمال مرطوب به آرامی چشم ها را پاک کرد البته باید مراقب بود تا از دستمال های چرب برای این کار استفاده نکنیم به این خاطر که چربی ها باعث زودتر افتادن مژه ها می شود. اگر قبل از کاشت برای تقویت مژه های تان از پماد های مختلف استفاده می کردید، بهتر است بعد از کاشت دیگر این کار را انجام ندهید چون چرب شدن مژه ها باعث زودتر افتادن مژه های کاشته شده می شود. هنگام خواب روی شکم نخوابید. انجام این موارد شاید ابتدا کمی سخت باشد اما با گذشت زمان عادت می کنید و دیگر برای تان سخت نخواهد.

 

مژه های یکبار مصرف

بعضی افراد برای استفاده از مژه مصنوعی برای یک شب ترجیح می دهند از مژه های مصنوعی یکسره و یک بار مصرف که در اکثر فروشگاه های لوازم آرایشی موجود است، استفاده کنند. طریقه استفاده از آن ها به دلیل یکدستی و به هم چسبیدگی آنها خیلی آسان است. فقط کافی است چسب را به مژه مصنوعی زده و به آرامی، با استفاده از یک موچین آن را بالای پلک خود بچسبانید. بعد از استفاده می توانید صورت خود را با احتیاط و با آب گرم بشویید و آرام مژه را از پلک جدا کنید. این مژه ها یک بار مصرف بوده و استفاده مجدد از آنها احتمال دارد چشم تان را آلوده کند.

 

 

ماندگاری  کاشت مژه

کسانی که تصمیم دارند کاشت مژه را انجام ندهد باید بدانند این مژه های مصنوعی معمولا بین دو تا چهار هفته و اگر خیلی مورد مراقبت باشند تا شش هفته ماندگاری خواهند داشت.

 

تفاوت اکستنشن و مژه ی مصنوعی 

اکستنشن طبیعی تر از مژه ی مصنوعی به نظر می رسد و به دلیل اینکه در لا به لای مژه های فرد قرار می گیرد، به سختی قابل تشخیص است. دوام بالایی دارد و مدت زیادی می توانید از زیبایی آن ها بهره مند شوید.

 

تفاوت اکستنشن صحیح و غلط

روش اشتباه اکستنشن تار به تار مژه که در بین مردم و مژه کاران غیر حرفه ای جا افتاده است اکستنشن تار به تار به این معنا نمی باشد که مژه هایی که کار می شود تار به تار باشد و خیلی معمولی بین مژه ها قرار بگیرد بلکه به این معناست که روی هر تاری از مژگان مشتری یک مژه قرار می گیرد و پایان کار تمامی تار های مژه از هم مجزا باشند و هیچ تاری به تار دیگر نچسبده باشد. زمانی که متخصص مژه شما حرفه ای نباشد و مژه های اکستنشن را به صورت معمولی بین مژه های شما بگذارید در نتیجه هر مژه اکستنشن روی چند تار از مژه های شما می چسبد و در نتیجه مژه ها اصلا انعطاف پذیر و قابل برس کشیدن نمی باشند و هنگام افتادن چند تار مژه شما را با خود مکند و هر زمانی که به ترمیم می رسد بسیار نامرتب می شود ، مثلا قسمتی از آن به یکباره خالی شده و قابل مرتب کردن نمی باشد در صورتیکه اکستنشن صحیح می باشد که هر تار اکستنشن روی یک تار از مژه های شما قرار گرفته باشد و کاملا سبک و قابل برس کشیدن و مرتب کردن باشد و به هیچ وجه آسیب به مژه های شما نزند و هنگام ترمیم فقط کم پشت شده و حالت زیبایی خود را از دست نمی دهد و باید مجدد پر شود.

 

سوالات متداول

 

کاشت مژه برای چه کسانی مناسب نیست ؟

کاشت مژه را همه افراد به غیر از کسانی که مشکلات چشمی دارند، می توانند انجام دهند اما کسانی که دارای مژه های بلند و پر هستند بهتر است این کار را انجام ندهند اما بسیاری از خانم ها برای اینکه می خواهند راحت تر باشند و دیگر سراغ ریمل نروند، با وجود مژه های پر و بلند بازهم کاشت را انجام می دهند. این کار با رعایت مسائل ذکر شده مشکلی برای آنها پیش نمی آورد اما پزشکان این کار را پیشنهاد نمی کنند. کاشت مژه به صورت زیبایی و عمل جراحی برای کاشت مژه دو مقوله متفاوت هستند که یکی برای زیبایی انجام می شود و دیگری در مواقع لزوم که فرد دچار آسیب دیدگی یا سوختگی شده. در جراحی مژه ممکن است لبه های مژه به علت داشتن بافت حساس دچار عفونت شود و در صورت وجود این احتمال، این جراحی انجام نمی شود اما در کاشت زیبایی مژه های مصنوعی با چسب کار می شوند و اگر فرد حساسیتی به چسب نداشته باشد مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

آیا چسب مورد استفاده برای کاشت مژه مضر است؟

ممکن است افرادی به چسب های مخصوص کاشت مژه حساسیت داشته باشند. اگر فردی حساسیت داشته باشد ممکن است دچارعفونت لایه نازک بالای چشم شود و این خطری است که می تواند فرد را تهدید کند. این نوع عفونت بینایی افراد را تهدید نمی کند اما ممکن است برای مدتی تا از بین رفتن عفونت فرد دچار تاری دید شود. چندین نوع چسب در بازار موجود است که از لحاظ زمان خشک شدن با هم تفاوت دارند.

 

اگر هنگام کاشت چسب درون چشم بریزد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در کل مدت کاشت، چشمان فرد بسته است، به همین دلیل از این جهت خطری چشم فرد را تهدید نمی کند. اما لازم است قبل از انجام کاشت مژه، مطمئن شوید که چسب استفاده شده به چشم شما آسیب نمی رساند. چسب مژه دارای مقادیری مواد شیمیایی است اما این مواد فقط در مواقع حساسیت احتمالی یا گذشتن تاریخ انقضا باعث ایجاد خطر برای چشم ها می شود و عفونت خاصی به چشم نمی رساند. با انتخاب یک متخصص در این کار می توانیم مطمئن شویم کارمان به درستی و بی هیچ مشکلی انجام خواهد شد.

 

راهکاری برای تشخیص حساسیت چیست ؟

اگر شخصی بداند پوست حساسی دارد و ممکن است بعد از کاشت دچار حساسیت شود، بهتر است ابتدا دو عدد مژه بکارد و بعد از گذشت چند روز اگر دچار حساسیت شد آنها را بردارد و دیگر کاشت مژه انجام ندهد. اما اگر در آن مدت مشکلی برایش پیش نیامد، می تواند ادامه کاشت مژه را انجام دهد ولی اگر بعد از کاشت فرد احساس ناراحتی روی چشم داشته باشد و فشاری روی چشم هایش احساس کند، بهتر است برای مدتی کاشت را انجام ندهد.

 

با کاشت، مژه های طبیعی می ریزند؟

کاشت مژه باعث از دست دادن مژه های طبیعی نمی شود. این روند عوارض و خطر خاصی به همراه ندارد اما باید خیلی مراقب بود و مهم تر آنکه بعد از انجام کاشت مژه، چشم فرد نباید تا ۲۴ ساعت با آب در تماس باشد تا مژه ها به خوبی بچسبند و روی چشم ها ماندگار شوند. مژه های طبیعی هر ۴ تا ۵ ماه به صورت دانه ای می ریزند و دوباره رشد می کنند، به همین دلیل از نظر پزشکان کاشت مژه مصنوعی مشکل خاصی به همراه ندارد.

 

پس ازکاشت باز هم به ریمل احتیاج است؟

متخصصان این کار می گویند پس از کاشت مژه مصنوعی، نباید از مداد و ریمل های آرایشی استفاده کرد. در اصل بعد از این کار احتیاجی به آرایش چشم نخواهید داشت. از فرمژه هم روی کاشت مژه نباید استفاده کنید. اگر می خواهید مژه های مصنوعی تان فر باشند، قبل از کاشت با متخصصی که قرار است این کار را انجام بدهد، صحبت کنید. اگر از مژه های تان خسته شدید به هیچ عنوان خودتان اقدام به برداشتن مژه ها نکنید. برای این کار هم لازم است تا به کسی که عمل کاشت را برای شما انجام داده مراجعه کنید.

 

آیا به راحتی می توان مژه ها را برداشت ؟

هر چسب مخصوص به مژه یک محلول پاک کننده (Remover) دارد. اگر شخصی بعد از کاشت مژه تصمیم بگیرد آنها را بردارد بهتر است به کارشناسی که کاشت مژه را برایش انجام داده، مراجعه کند تا به وسیله پاک کننده مخصوص، مژه ها را بردارد. به این ترتیب که به وسیله گوش پاک کن پاک کننده را به مژه ها زده و به آرامی ماساژ می دهد. این عمل باعث می شود چسب حل شده و مژه ها به آسانی برداشته شوند. پس توصیه می کنیم خودتان وارد عمل نشوید و کار را به دست کاردان بسپارید

 

 

وسایل کاشت مژه

 

چسب M3 Transpore

در این چسب لاتکس وجود نداشته و از آن جایی که طراحی ضد آلرژی دارد، برای کسانی که حساس هستند، مناسب است.

 بادبزن

این وسیله ضروری به پروسه خشک کردن چسب کمک می کند و کار را برای متخصص مژه سریع تر پیش می برد.

 فرچه زاویه دار

این فرچه برای شانه کردن مژه ها به کار رفته و می توان با کمک آن ابرو را رنگ و یا سایه را به طور دقیق تری روی پلک زد. این فرچه 5/17 سانتیمتر طول دارد و در عرض 7/0 سانتیمتری موجود است.

 فرچه دوکاره

از این فرچه هم برای شانه کردن ابروها و هم برای شانه کردن مژه ها استفاده می شود. این برس به صاف کردن مژه ها نیز کمک می کند.

 فرکُن حرارتی مژه

برای داشتن مژه های فر و زیبا می توان از این فرمژه حرارتی استفاده کرد که مژه ها را به شکل کاملا طبیعی فر می کند. این فرمژه همراه با ریمل نیز قابل استفاده است.

سنگ یشم

سطح سنگ یشم سطح جذب کننده ای نبوده و به همین دلیل محل چسبیدن چسب را بدون این که به سطح مژه ها بچسبد، خنک کرده و پروسه خشک شدن چسب را آهسته تر می کند که یک خاصیت کاربردی برای تکنسین ها و متخصصین مژه است.

 وسیله بلند کننده مژه

با این ابزار می توان در صورت لزوم مژه ها را بلند کرده و از دو سر آن استفاده کرد.

 پد تمیز کننده مژه

برای از بین بردن آلودگی و یا ذرات به جا مانده بر روی مژه ها می توان از این پد کمک گرفته و آلودگی ها، چربی ها و آرایش به جا مانده بر روی چشم را پاک کرد.

 سر ریمل

دسته های یکبار مصرف ریمل برای زدن ریمل های نیمه دائمی بر روی مژه ها بسیار کاربرد دارند و خرید بسته ای آن ها توصیه می شود.

فرچه های ریز

اندازه این فرچه ها به صورت 5/1 میلی متری، 2 میلی متری و 5/2 میلی متری است که برای زدن محلول ها، پرایمر، ریمل و ژل پاک کننده از روی مژه ها به کار می روند.

 پد پاک کننده سنگ یشم

این پد ضدعفونی کننده باید بین مشتری ها و برای پاک کردن سنگ یشم به کار رود.

 پد چشم بدون لینت

این پدهای چشم، برای کسانی که چشم ها و مژه های حساسی دارند، توصیه می شوند و علاوه بر آبرسانی به پوست زیر چشم هرگونه التهاب را از بین می برند.

 دسته های ریمل مینی

این دسته ها سر بسیار نازک و سفید رنگی دارند که جنس نرمی دارد. برای جدا کردن مژه ها از یکدیگر از این دسته ها استفاده شده و زدن ریمل دائم روی مژه ها با این دسته ها ساده تر می شود.

 موچین مخصوص مژه

موچین مخصوص این کار باید سر بسیار باریکی داشته باشد تا انجام اکستنشن مژه ساده تر شود.

 

بهترین چسب کاشت مژه

احتمالا بزرگترین نگرانی در مورد گسترش استفاده از اکستنشن مژه ، ترکیب چسبی است که مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که بیشتر سالن های آرایشی معتبر بیشتر از اینکه نگران استفاده از چسب در نصب اکستنشن ها باشند از این موضوع خوشحال هستند که این موضوع طرفداران زیادی پیدا کرده است . افرادی که برای اکستنشن مژه از آرایشگرهای خانگی و یا سالن های کوچک خدمات می گیرند باید بدانند مژه کارهای آماتور ممکن است که اطلاعات زیادی راجع به چسب دائمی برای اکستنشن مژه نداشته باشند.

 

مارک های چسب مژه موجود در بازار :

 

**  چسب قوی اکستنشن مژه بلینک اولترااولتراپلاس باندینگ   BLINK ULTRA PLUS BONDING

**  چسب مژه بدون لاتکس رِوِلِیشِن سیگنِچِر Revelation Signature

**  چسب اکستنشن مژه نیکی لَش باداس Nikkilash BaDass

**  چسب مژه مصنوعی ماروِل Marve

 

عوارض کاشت مژه

کنده شدن مژه‌های طبیعی از خطرات اکستنشن با دفعات متعدد است. با آسیب دیدن ریشه‌ها امکان رشد مژه طبیعی وجود ندارد و در صورتی که اضافه کردن مژه مکرر و بدون فاصله انجام شود، می‌تواند به ریشه مژه‌ها آسیب وارد کند.

در کل اگر به تعداد دفعات خیلی زیاد انجام نشود مشکل و عوارض خاصی ندارد ولی در صورت تکرار زیاد کاشت مژه ممکن است با عوارض زیر مواجع شوید :

 

** احتمال بروز حساسیت نسبت به چسب مژه

** ریزش مژه‌های طبیعی و کم‌پشت شدن آن‌ها

** احتمال زیاد ابتلا به گل مژه

** احتمال ایجاد عفونت چشمی

 

 

قیمت کاشت مژه

معمولا هزینه کاشت مژه بستگی به تعداد دونه های استفاده شده برای شما دارد، البته هزینه ترمیم مژه هم باید اضافه کرد چون بعد از انجام کاشت مژه باید و برای هر دوره ترمیم که هر دو الی سه هفته یک بار است، بسته به مقدار آسیبی که در آن مدت به مژه ها وارد شده و تعداد مژه ای که ریخته، جایگزین شود. بعضی از افراد هم می خواهد از مژه های یک بار مصرف استفاده کنند که قیمت یک جفت آن به همراه چسبی که همراه مژه است از نظر هزینه بسیار پایین تر از کاشت مژه می باشد اما دوامشان فقط یک روز است.

 

هزینه کاشت مژه دائم چقدر است

هزینه‌ جراحی کاشت مژه دائم برای هر بیمار و و در هر مرکز زیبایی متفاوت است و بستگی به مهارت و تخصص پزشک جراح دارد و بیماران مختلف شرایط متفاوتی دارند، با این حال هزینه کاشت مژه دائم با توجه به دستمزد پزشک متخصص، تعداد فولیکول های کاشته شده و موقعیت جغرافیایی مرکز کاشت مژه ، متفاوت خواهد بود و هزینه ی آن نیز تحت پوشش بیمه نیز قرار ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *