هاشور ابرو چیست ؟ هاشور ابرو در تهران


هاشور ابرو چیست ؟

به جرأت می توان گفت هاشور ابرو یکی از سخت ترین و پیچیده ترین هنرهای آرایش دائم می باشد که انجام آن احتیاج به تجربه و تخصص بسیار بالا دارد در هاشور ابرو ،  از يک قلم دستي ساده که تيغ هاي سوزني شکل رديفي و فلت،  به آن متصل مي شود،  استفاده می شود و رنگدانه ها  را  با آغشته کردن سوزن ها ، به رنگ و کشيدن آن با فشار مناسب به داخل پوست ، تزريق مي کنيم اين روش در عين سادگي به مهارت و هنربسيار بالايي در کشيدن خطوط و حفظ فشار دست يکسان، در تمام خطوط نيازدارد که اين امر در سايه تمرين و ممارست بسيار زياد حاصل مي شود حفظ فاصله بين خطوط هاشور  نسبت به موهاي ابرو ، نوع خواب و کمان خطوط، بسيار حائز اهميت مي باشد کوچکترين اشتباهي در اين موارد، قابل بازگشت نيست و به دليل ظرافت کار و تعداد بالاي خطوط، خطا ها کاملا مشخص مي شود حتي يک کمان ناهماهنگ با ديگر خطوط  از زيبايي کار شما بسيار خواهد کاست. مواد مورد استفاده و میزان آسیب‌رسانی به پوست و احتمال حساسیت به رنگ‌های مورد استفاده در ‌هاشور یا همان تاتو یکسان است و این دو فقط در شکل استفاده با هم متفاوت‌اند. در تاتو منطقه مورد نظر کامل و یکدست رنگ می‌شود، اما در ‌هاشور خط‌هایی ظریف کنار هم قرار می‌گیرد تا ظاهری طبیعی‌تر ایجاد کند.

 

مزایای هاشور ابرو

اگر مشکل یا نقصی در ابرویتان وجود دارد را اصلاح کنید یا اگر از فرم ابروی خود راضی نیستید آن را به شکلی طبیعی‌تر و زیباتر از روش‌های دیگر مثل تاتوی ابرو تغییر دهید. هاشور به خاطر دائمی بودن باعث می‌شود، موقع آرایش دیگر زمانی را صرف کشیدن مداد ابرو نکنید.

 

چه کسانی باید هاشور انجام دهند

روش ‌هاشور ابرو را به افرادی توصیه می‌کنند که ابروهای بسیار نازک و کم‌پشتی دارند. البته این روش برای کسانی که ابروهای پهن، ولی خالی‌ای دارند هم مناسب است به عبارتی، اگر در طول روز همیشه مجبورید به کمک مداد ابرو به ابروی خود فرم دهید و داخل آن را پر کنید، این روش برای شما مفید و کارآمد است. اگر به‌دلیل تصادف یا بیماری یا حتی سوختگی، جوشگاهی روی پوستتان جا مانده نیز هاشور ابرو روش توصیه‌شده‌ای است که باید زیر نظر متخصص زیبایی یا پوست انجام شود.

 

انواع هاشور ابرو

هاشور خطی (کلاسیک)

در این مدل، خطوط هاشور در قسمت پهنای ابرو به سمت بالا بوده و در انتهای ابرو به سمت دم، خمیده می‌شوند (جهت هاشور، در جهت خواب ابروها است).

هاشور دو بعدی 

در این مدل، خطوط هاشور در ابتدا به سمت بالا و در ادامه به سمت دم خمیده می‌شوند و خطوط هاشور انتهای ابرو نیز به سمت پائین زده می‌شود.

هاشور سه بعدی

در این مدل، ابرو، برجسته‌تر به نظر می‌رسد؛ در ابتدای ابرو، خطوط هاشور به سمت بالا زده می‌شود و خطوط انتهای ابرو نیز هم به سمت بالا و هم به سمت پائین زده می‌شوند.

هاشور هایلایت

در این مدل، از دو رنگ بلوند تیره و بلوند روشن استفاده می‌شود؛ که رنگ تیره برای کادر ابروها به کاررفته و داخل آن با رنگ بلوند روشن، سایه زده می‌شود.

 

 

مراحل هاشور ابرو

در ابتدای کار، اندازه پیشانی با خط کش اندازه‌گیری شده و سپس مدل ابروها، با شابلون و مداد ابرو طراحی می‌شود. در مرحله بعد، با دستگاه هاشور (ابزاری قلمی شکل که در قسمت انتها دارای ۱۵ سورن بسیار نازک است. این دستگاه کارتریج‌دار، حاوی رنگ‌های اف و جی است)، کادر ابرو کشیده شده و داخل آن پر می‌شود. هاشور ابرو ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و تا ۳ ماه نیاز به ترمیم دارد؛ پس از آن تا حدود ۲ سال ماندگاری دارد و پس از این مدت ابرو‌ها باید مجدداً، ترمیم شوند.

 

آیا هاشور ابرو درد دارد؟

ابرو یکی از قسمتی های صورت است که درهنگام  انجام هاشور ابرو کمترین درد را دارد. البته میزان آستانه ی درد در افراد مختلف، متفاوت است اما با وجود روش های جدید و مواد بی حس کننده که به محل هاشور یعنی روی قسمت ابرو زده می شود حس درد برای افراد بسیار کم تر می شود.

 

کسانی که مشکل رنگ گیری دارند

افرادی که مشروب استفاده می کند یا زنان باردار و مادران شیرده همینطور کسانی که داروهای اعصاب مصرف می کنند، یا افرادی که مشکل بیماری دیابت دارند و افراد سیگاری  نمی توانند از هاشور ابرو استفاده کنند. خانوم ها به این نکته توجه داشته باشند که در زمان پریودی بهتر است هاشور ابرو انجام ندهند چون رنگ پذیری ابرو به مشکل بر می خورند توجه داشته باشید به هیچ عنوان از بتادین استفاده نکنید، به جای پنبه از رول پنبه استفاده کنید بعضی پوست ها بخاطر رنگدانه پوست و نوع هورمون های بدن ، پوست سخت رنگ می پذیرد که برای این افراد باید از رنگ های ترکیبی ،  و ترجیها غیر روشن( متوسط رو به تیره) استفاده کرد یا به تکرار ترمیم کرد.

 

ماندگاری‌ هاشور ابرو

معمولا اثر هاشور ابرو در صورتی که اصولی و توسط پیگمنتر با تجربه انجام شده و مراقبت های پس از آن نیز به خوبی و طبق دستور العمل ارائه شده، توسط فرد صورت پذیرد حداقل تا 2 سال باقی می‌ماند اما به‌دلیل کمرنگ شدن لازم است هر 6 ماه تا یک سال آن را ترمیم کرد. ‌البته نوع پوست افراد در این رابطه بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

 

کمرنگ شدن هاشور ابرو

ناپدید شدن  تاتو و هاشور وقتی صورت می گیرد که رنگدانه تنها به اپیدرم یا لایه های بالایی پوست می رسد و ریختن طبیعی یا پوست انداختن دور لایه مانع از ماندگاری از رنگ می شود. یک تکنسین بی تجربه اولین خط از ناکامی در رسیدن به ماندگاری بالا و دائمی در هاشور می باشد بی تجربگی می تواند در نتیجه آموزش ضعیف و یا از طریق استفاده از تجهیزات نامناسب و یا هر دو باشد مقدار فشار مناسب دست ، کشش صحیح سطح پوست، قرار دادن سوزن ، زاویه دستگاه و نوع رنگدانه مناسب همه باعث موفقیت یا شکست  هاشور ابرو در نتایج نهایی می شود.

 

مراقبت های قبل از هاشور ابرو

در روزی که می خواهید این پروسه را انجام دهید، فعالیت های ورزشی سنگین انجام ندهید.

پوست خود را برنزه نکرده و دقت داشته باشید که پوست شما آفتاب سوخته نشده باشد.

24ساعت قبل از انجام این کار از آسپرین، نیاسین، ویتامین ،ایپو بروفن استفاده نکنید.

از مصرف الکل و کافئین در روز انجام این کار پرهیز کنید.

از 3 روز قبل ابروها را وکس و یا تمیز نکنید.

 

مراقبت بعد از هاشور ابرو

از روز اول، به مدت یک تا دو هفته، مقدار کمی پماد ویتامین A، را با استفاده از گوش پاک‌کن، روی ابروها بمالید.

استفاده از پماد هیدروکورتیزون چشمی نیز، به مقدار بسیار کم روی ابروها توصیه شده است.

از تحریک یا خارش و کندن پوست‌های ایجاد شده، خودداری کنید.

عدم استحمام و شستن صورت به مدت ۳ روز پس از هاشور ابرو

از قرار گرفتن طولانی مدت، در معرض آفتاب، پرهیز کنید.

بلافاصله پس از هاشور زدن، ابروها را رنگ نکنید.

به مدت یک هفته به سونا و استخر نروید.

خوراکی‌های حاوی ویتامین، مصرف کنید.

عوارض هاشور ابرو

یکی از معایب هاشور کردن ابرو دائمی بودن آن است و اینکه ممکن است پس از مدتی پشیمان شده و بخواهید فرم ابروی دیگری داشته باشید. در این صورت مجبور هستید به سراغ روش‌های پاک کردن تاتو بروید که عموما صدمات زیادی به پوست می‌زند. از طرف دیگر همانطور که اشاره شد لازم است هر چند وقت یک بار اقدام به ترمیم کنید تا زیبایی اولیه آن حفظ شود.

ایجاد عفونت‌های سطحی پوست، که با استفاده از پمادهای آنتی‌بیوتیکی، ظرف مدت کوتاهی رفع می‌شوند.

رنگ‌های مورد استفاده، ممکن است باعث ایجاد آلرژی شوند، که در این صورت مصرف آنتی‌بیوتیک‌های قوی الزامی است.

هاشور ابرو ممکن است باعث ایجاد عوارض پوستی، پس از چندین سال شود.

 

 

پاک کردن هاشور ابرو

در روش‌های جدید پاک کردن رنگ‌های تاتو و هاشور، پودرهای درشت مولکولی که قابلیت نفوذ به پوست را ندارند، به کار می‌روند. رنگ‌های هاشور، به این پودرها جذب شده و به سطح پوست می‌آیند و به راحتی و بدون درد و جراحت، از پوست پاک می‌شوند. در روش‌های قدیمی، از تعویض سر سوزن و تراشیدن پوست استفاده می‌کردند. امروزه روش‌های کاربردی دیگری مثل جراحی، منجمد کردن و لایه برداری پوست برای پاک کردن هاشور استفاده می‌شود.

انتخاب رنگ هاشور ابرو

بهترین رنگ برای سایه و هاشور ابرو، یک یا دو درجه روشن تر از رنگ طبیعی موها است. نوع رنگ مورد استفاده در هاشور ابرو نیز، بسیار حائز اهمیت است. استفاده از رنگ‌های بی کیفیت و غیر استاندارد، سلامت فرد را به صورت جدی، تهدید می‌کند. به یاد داشته باشید که رنگ‌های ارگانیک و فاقد سرب گزینه‌های بسیار مناسب‌تری هستند؛ هرچند که نسبت به رنگ‌های شیمیایی ماندگاری کمتری دارند.

 

 

 

نکاتی که در انتخاب رنگ باید مورد توجه قرار بگیرند،

** بهداشتی و استریل بودن رنگ

** حاوی مواد سمی و فلزات سنگین مثل سرب و همچنین مواد سرطان‌زا نبودن

** گیاهی بودن رنگ انتخاب یک برند معتبر تجاری

 

 

قیمت هاشور ابرو

قیمت هاشور ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد یکی از مهمترین  دلایل در تعیین قیمت هاشور ابرومربوط به مواد و ابزار و رنگ های به کار برده شده است هر چقدر این مواد و رنگ ها ، ارجینال باشند قیمت تمام شده کار هم گران تر می شودمسئله بعدی در هزینه هاشور زدن ابرو بر می گرده به خود هاشور کار، قیمت یک هاشور کار حرفه ای که تجربه چندین ساله داره با هاشور زنی که تازه شروع به کار کرده متفاوت خواهد بود. مسئله بعدی در تعیین قیمت هاشور ابرو ، مدل های مختلفی هست که برای هاشور ابرو وجود داره ، هاشورکرکی مویی حصیری مینیاتوری سه بعدی هایلایت مورب و تاچ مویی فلت تینیجری و اسپورت، قیمت هاشور مویی بالاتر از هاشورهای دیگر است با اینکه ممکن است ماندگاریش هم کمتر است

Summary
User Rating
5 based on 1 votes
Service Type
هاشور ابرو
Description
هاشور ابرو چیست ؟ هاشور ابرو در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *