هاشور ابرو به روش فیبروز چیست ؟


هاشور ابرو به روش فیبروز چیست ؟

به طور کلی به هر نوع هاشور ابرو به صورت دستی میکروبلیدینگ می گویند که فیبروز جدیدترین تکنیک این روش است. فیبروز ابرو یکی از جدیدترین متد آرایش نیمه دائمی ابرو است که امروزه بسیار معروف و پرکاربرد شده است. برای انجام این روش برخلاف گذشته از هیچ گونه دستگاهی استفاده نمی شود و عمل هاشور زدن ابروها توسط قلم و سوزن های یک بار مصرف به صورت دستی انجام می شود.

روش میکروبلیدینگ ابرو با متد فیبروز ، امکان قرینه سازی ابرو و پرپشت کردن آن را نیز فراهم می‌کند و می‌توانید از آن فقط در بخشی از ابرو استفاده کنید در روش میکروبلیدینگ ابرو با متد فیبروز ابرو، رنگ تاتو به سطح پوست تزریق می‌شود که پاک کردن آن راحت است و می‌توان مدل تتو ابرو و هاشور آن را تغییر داد. شکل نهایی ابروها در این متد مانند ابروهای طبیعی به صورت مویی می شود. البته در صورتی این اتفاق می افتد که پیگمنتر کار از مهارت بالایی برخوردار باشد.

 

مزایای هاشور فیبروز ابرو

** امکان قرینه سازی ابروها (بدون تزریق جوهر در سراسر قاب ابرو)

** امکان پرپشت کردن ابرو و ایجاد تارهای مو ظریف لابه لای ابروی واقعی

** پاک شدن راحت و بسیار آسان آن و امکان تغییر مدل ابرو و هاشور ابرو (پهن و نازک کردن ابرو و بلند و کوتاه کردن آن)

** درد و التهاب کمتر به دلیل تزریق جوهر در بافت ابتدایی پوست

** دقت بیشتر به دلیل دستی بودن انجام این روش

** داشتن حالتی بسیار طبیعی و ظریف

دستگاه فیبروز ابرو

در میکروبلیدینگ فیبروز برای انجام هاشور و سایه ابرو از قلم میکروبیلدینگ استفاده می شود که یک دستگاه (قلم) دستی است که به وسیله آن می توان خطوط و نقاط بسیار ظریفی را ایجاد کرد. قلمی که برای این کار استفاده می شود بسیار باریک و ظریف طراحی شده است.

 

طراحی ابرو با متد فیبروز 

طراحی ابرو برای هاشور و سایه ابرو و  بر اساس خواست مشتری انجام نمی شود بلکه بر اساس فرم کلی صورت فرد با نسبت های طلایی طراحی می شود. یعنی حالتی که ، طرح ابرو روی صورت کاملا متناسب با بقیه اجزاء صورت باشد و حالت کاملا طبیعی داشته باشد.  و سعی می شود ابروها بیشتر شباهت را با ابروهای طبیعی داشته باشند.نسبت طلایی بین اجزاء مختلف بدن که بیشترین هماهنگی و زیبایی را دارد عدد 1.618 می باشد. یکی از کارهایی که در متد فیبروز ابرو استفاده می شود استفاده مختلف از تکنولوژی است یکی از این تکنولوژی ها یک اپلیکشن بسیار کاربردی برای قرینه سازی ابروها است (البته این اپلیکشن برای طراحی و قرینه سازی خط چشم و خط لب هم استفاده می شود)

 

نحوه ی هاشور فیبروز ابرو

هاشور به روش فیبروز در مدل ها و طرح های مختلفی بر اساس نوع صورت هر شخص می توان اجرا کرد. انجام این روش نیاز به آموزش و یادگیری تمامی تکنیک ها و زاویه بندی های آن را دارد. در فیبروز ابرو نحوه کشیدن به اصطلاح خط های مویی در جهت رویش و خواب ابروهاست . کشیدن خط ها با توجه به فشار دست پر رنگ و کم رنگ می شود و باید توجه داشت که فشار بیش از حد باعث پارگی پوست می شود و فشار بسیار کم و ضعیف باعث می شود رنگ به زیر پوست نرود و در نتیجه کم رنگ می شود. فشار دست و نحوه کشیدن خط ها مستلزم مهارت و آموزش است.

 

 

ماندگاری فیبروز ابرو

ماندگاری هاشور  ابرو به روش فیبروز به عوامل مختلفی بستگی دارد که معمولا این بازه زمانی بین ۳ تا ۶ ماه است زیرا هاشور هایی که با روش میکروبلیدینگ زده می شود ( به صورت دستی ) نسبت به روش میکروپیگمنتیشن ( با دستگاه ) از عمق کمتری برخوردار است و در نتیجه ماندگاری کمتری هم دارد.

 

 

انتخاب رنگ فیبروز

رنگ های مورد استفاده در میکروبلدینگ فیبروز ارگانیک از نوع مواد معدنی و بدون فلزات سنگین هستند در ترکیبات آنها از سرب ، اکسید آهن و نیکل استفاده نمی شود. یکی از خصوصیات رنگهای فیبروز ابرو این است که حتی بعد از گذشت مدت طولانی از هاشور ابرو با این رنگ ها هیچ گونه سایه قرمز به جای نمی گذارد.اگر از رنگهای جدید فیبروز ابرو استفاده شود رنگ ها هیچ گونه ته رنگ قرمز ،بنفش و خاکستری ندارند و ماندگاری بالاتری نسبت به سری های قبلی رنگهای فیبروز دارند.

رنگ هایی که در فیبروز استفاده می شود به دلیل ارگانیک بودن جذب پوست می شوند و ظاهر طبیعی به ابرو می دهد و همچنین ایجاد حساسیت هم نمی کند. برای میکروبلیدینگ فیبروز ابرو هم می توان از رنگ های فیبروز استفاده کرد و همینطور از برخی رنگ های با کیفیت مانند آی بران و بایوتاچ…  فقط باید توجه داشت که رنگ مورد استفاده مورد تایید و غلظت مناسب برای این کار را داشته باشد رنگ های با کیفیت و اصل همگی اصولا قیمت بالایی دارند توجه داشته باشید که به دلیل گران بودن رنگ کیفیت کار را پایین نیاورید و از رنگ های تقلبی و ارزان استفاه نکنید.

 

چگونه متخصص فیبروز را شناسایی کنیم

میکروبلیدینگ فیبروز ابرو کاملا نیاز به آموزش یادگیری و مهارت لازم را دارد. متاسفانه در بسیاری از آرایشگاه ها بدون داشتن مهارت کافی تکنیک فیبروز ابرو ، که البته به صورت کاملا اشتباه انجام می شود زیاد شده است.

 

چه کسانی نمی توانند از این روش استفاده کنند

کسانی که قبلا از تاتو استفاده کرده باشند دیگر نمی توانند از این روش استفاده کنند و این روش برای کسانی استفاده می شود که تا به حال از هیچ نوع متدد های تاتو استفاده نکرده باشند.

 

قبل از انجام فیبروز ابرو به موارد زیر دقت کنید

از خوردن قرص های رقیق کننده (آهن ، قرص فشار ، قرص اعصاب ،ویتامین E,وارفارین،اسپیرین ) خودداری فرمایید. در دوران قاعدگی به علت پایین بودن رنگ پذیری پوست بهتر است انجام نشود. در دوران بارداری یک تا چهار ماه انجام نمی شود و بعد از ان با مشورت پزشک انجام می گردد. در صورت داشتن آلرژی و یا مشکل پوستی پیگمنتر خود را قبل از انجام کار مطلع سازید. قبل از انجام میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ، پیگمنتر خود را از هر گونه بیماری همچون دیابت و تیرویید مطلع کنید.

 

مراحل فیبروز ابرو

1- در مرحله اول ابتدا باید استروک تاج یا خطوط ابرو در قسمت تاج ابرو رسم شوند.

2- هر خط 1 تا 2 بار باید تمدید شود.

3- پس از رسم استروک تاج ابرو در مرحله اول، شوک رنگ داده می شود.

4-3 تا 4 دقیقه مکث رنگ صورت می گیرد و سپس از بیحسی استفاده می شود.

5- نکته مهم این است که حدود ده روز قبل از انجام فیبروز ابرو ، نباید ابرو ا را رنگ کرد.

6- رنگ تاتو ابرو با توجه به رنگ موی سر باید انتخاب شود. رنگ تاتو ابرو نباید خیلی روشن باشد.

7- در مرحله دوم لاور استروک ها رسم می شوند. این خطوط در قسمت آرک ابرو و دم ابرو رسم می شوند.

8- برای تعیین تعداد استروک ها باید به میزان پهنا یا باریک بودن ابرو توجه کرد.

9- مکث رنگ را در این مرحله به میزان 3 تا 4 دقیقه انجام می دهیم.

10- ضخامت استروک ها باید دو برابر موی طبیعی ابرو باشد . زیرا در غیر این صورت، تاتو کم رنگ می شود.

11- در مرحله سوم، هر دو ابرو را از نظر قرینه سازی و از لحاظ هم رنگ بودن با هم چک می کنیم.

12- پس از تمدید استروک ها شوک رنگ می دهیم. پر رنگ بودن استرو کها و رنگ تاتو بستگی به نوع پوست مشتری دارد.

13- برخی از انواع پوست نیاز به دو مرحله کار و برخی نیاز به 4 مرحله کار دارد.

14- پوست خیلی چرب برای انجام کار فیبروز ابرو مناسب نیست و پوست های خشک و نرمال مناسب ترند.

15- برای مراقبت های بعد از فیبروز ابرو نباید تا 24 ساعت، حمام آب داغ گرفت. از سونا و استخر نباید استفاده کرد.

16- ابرو ها را 4 باردر روز به مدت 4 روز باید چرب نمود.

17- از لوازم آرایش به مدت 10  الی 12 روز نباید استفاد نمود.

18- قبل از انجام ميكرو در صورت انتخاب رنگ روشن ابروها را رنگ كرده و تا حد امكان اصلاح كنيد

19- قبل از انجام كار طراحي و قرينه سازي متناسب با چهره و سليقه شما انجام ميگردد

20- با بكارگيري از بهترين رنگ هاي امريكا و كانادا والمان

21- تمامي لوازم استريل يكبار مصرف و مورد تاييد پزشكان مي باشد.

 

معایب فیبروز ابرو

برخی از خانم ها بعد از هاشور کردن ابروهای خود به دلیل حساسیت بدن نسبت به رنگ شیمیایی استفاده شده در پوست دچار آلرژی شدید می شوند یا دچار عفونت پوستی و گوشت اضافه شوند که این امر به واکنش بدن نسبت به رنگ های شیمیایی بستگی خواهد داشت.

یکی دیگر از عوارض فیبروز ابرو یکنواختی حالت ابرو بعد از هاشور کردن می باشد که باعث می گردد بسیاری از خانم ها از هاشور کردن ابروی خود پشیمان شوند و به فکر پاک کردن هاشور از ابروی خود بیافتند که این مسئله کار دشواری می باشد و به آسانی ممکن نخواهد بود. تاتو با یکسری موادرنگین انجام می‌شود که به وسیله سوزن‌های خاص این مواد رنگی به قسمت میانی پوست تزریق می‌شود و رنگ موجود در آن به پوست رنگ می‌دهد.

شایع‌ترین مشکلی که ممکن است با انجام تاتو تظاهر پیدا کند، عفونت است هرچند این عفونت‌ها سطحی است و با استفاده از پماد آنتی‌بیوتیک روزی دو تا سه بار برطرف می‌شود. ولی گاهی وجود ترکیبات مختلف رنگی در تاتو می‌تواند حساسیت و آلرژی‌های پوستی برای فرد ایجاد کند که در این شرایط استفاده از آنتی‌بیوتیک قوی تجویز می‌شود.

درمواردی شاهد هستیم که عوارض ناشی از تاتو بلافاصله تظاهر نمی‌یابد و پس از گذشت چند سال 4 تا 6 و حتی 10 سال بعد، فرد دچار تظاهرات پوستی‌ای می‌شود که ناشی از تاتو است یکی از عوارض تتو انتقال بیماری های عفونی است. با توجه به اینکه برای این کار از سوزن های تیز استفاده می شود و در حین آن خونریزی رخ می دهد، احتمال انتقال بیماری هایی مانند ایدز و هپاتیت وجود دارد، البته در صورتی که آرایشگر یا فرد تتو کننده مسائل بهداشتی را رعایت نکند و از یک سوزن مشترک برای دو یا چند نفر استفاده کند.

 از سوی دیگرایجاد زخم در محل تتو ممکن است باعث عفونت آن ناحیه شود. حساسیت ناشی از تتو یک ویژگی خاص هم دارد، با توجه به اینکه تتو دائمی است یا به هر حال آثار آن مدت زمان زیادی ماندگار است، حساسیت و اگزمای ناشی از آن هم دوام پیدا می کند. ممکن است مدتی با دارو بهبود یابد ولی دوباره عود می کند.

در صورتی که تتو روی ابرو انجام شده باشد، موهای ناحیه آسیب دیده به شدت کاهش می یابند. در یکی از تحقیقات دانشگاه شهید بهشتی مشخص شد 90 درصد افراد بعد از تتوی ابرو با مشکل کمبود مو مواجه می شوند. به همین دلیل اگر از کار خود پشیمان شوند ممکن است ابروی آنها به آن صورتی که دوست دارند رشد نکند، به همین دلیل مجبور می شوند چندین بار تتو کنند.

برای درمان همه این مشکلات، فرد باید به متخصصان پوست، مو و زیبایی مراجعه کنند فراموش نکنید برای لیزر بدون شک باید به افراد متخصص مراجعه کنید. در صورتی که لیزر را آرایشگران انجام دهند ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به پوست شما وارد کنند.

 

تفاوت فیبروز ابرو با تاتو 

در قدیم جوهر به طور غیر طبیعی و یک دست و به هم پیوسته به زیر پوست تزریق می شد که اگر کسی تاتو می کرد و می خواست بعد از مدتی آن را پاک کند کار بسیار دشواری بود و در آخر مقداری از ان جوهر زیر پوست باقی می ماند چون جوهر به عمق پوست نفوذ می کرد.

 

تفاوت میکروبلیدینگ با میکروبلیدینگ فیبروز

تفاوت روش میکروبلیدینگ و میکرو فیبروز با روش قدیمی در چند نکته می باشد در این روش جوهر به سطح پوست تزریق می شود و عمق لایه های زیر پوست را درگیر نمی کند.که با این کار دیگر پاک کردن آن بسیار راحت بود و اثری از آن بعد از پاک کردن به جا نمی ماند و می توانید مدل ابرو خود رابه راحتی تغییر دهید و آن را پهن یا باریک بکنید بدون ترس از به جا ماند جای تاتو قبلی .

 

قیمت فیبروز ابرو

قیمت فیبروز ابرو به پارامترهای مختلفی بستگی دارد، مانند تخصص و مهارت تکنیسینی که این کار را انجام می دهد هر چقدر ماهرتر باشه هزینه ی  دستمزد آن بیشتر می شود، همچنین به  نوع رنگ، میزان رنگی و مارک رنگی که استفاده می شود. در ضمن به تعداد سوزن هایی که برای این روش نیاز دارد نیز بستگی دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *